متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

در حال حاضر پردازنده‌های ۴ هسته‌ای برای اجرای بازی‌ها بهتر از ۲ هسته‌ای‌ها هستند

12345 (بدون نظر)
Loading...
75

بر اساس گزارشی از Steam حدود ۵ سال از عرضه ی پردازنده های ۴ هسته ای می گذرد و اکنون برای اجرای بهتر بازی ها، نسبت به پردازنده های ۲ هسته ای به صرفه تر هستند.

 

به آماری در این زمینه توجه کنیم:

در ما جولای ۲۰۱۱ پردازندهای ۲ هسته ای ۴۷.۷۱ درصد بازار را به خود اختصاص داده بودند و اکنون با ۲ درصد کاهش به رقم ۴۶.۴۹ درصد رسیده اند. پردازنده های ۴ هسته ای در همین بازه زمانی از ۴۱.۳۷ درصد به ۴۵.۰۲ درصد صعود کرده اند. بقیه ی حالت ها مثل تک هسته ای، ۳ هسته ای و ۶ هسته ای و … در این آمار نقش بسیار کمی دارند. تک هسته ای ها ۵.۵۲ درصد، ۶ هسته ای ها ۱.۴۷ درصد و سه هسته ای ها ۱.۳۹ درصد، ۸ هسته ای ها هم به رقم کوچک .۰۰۷ درصد راضی شده اند.

کمپانی Intel بزرگ ترین تولیدکننده ی چیپ در آمار سایت Steam رتبه ی نخست را دارد، ۷۹.۹۰ درصد، البته در ماه جولای ۷۲.۷۲ درصد بازار را به خود اختصاص داده بود و در واقع روند آن صعودی با شیب کم است. AMD هم ۲۶.۱۰ درصد را در اختیار دارد.

پردازنده هایی اینتل با سرعت کلاک بین ۲.۳ گیگاهرتز الی ۲.۷ گیگاهرتز حدود ۴۰ درصد کل پردازنده هی اینتل را تشکیل می دهند. ۱۸ درصد هم بین ۲.۷ تا ۲.۹۹ می باشد. ۱۳ درصد بین ۳ و ۳.۲۹ گیگاهرتز قرار دارد.

طرفداران AMDبه سرعت کلاک بالاتر علاقه دارند، ۲۵ درصد آن ها پردازنده هایی با سرعت کلاک بین ۳ تا ۳.۲۹ گیگاهرتز را انتخاب کرده اند. ۲۱ درصد هم سرعت کلاک بین ۲.۳ تا ۲.۶۹ را ترجیح می دهند.

منبع: tomshardware

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
4 دیدگاه
 1. وهاب می‌گوید

  جالبه

 2. محمدحسین می‌گوید

  یعنی پردازنده های ۴ هسته ای برای اجرای بازی ها، از ۶ و ۸ هسته ای بهترند؟؟؟!!!!

  1. عليرضا شیری می‌گوید

   نه، ولی برای یه بازی ۴ هسته کافیه. بقیه هسته ها تا حد زیادی بی کار میمونن. قدیم ۲ هسته کافی بود و معمولا ۴ هسته تو تعداد محدودی از بازی ها کاربرد داشت. الان بازی ها دارن به سمت استفاده از ۴ ترد یا چهار هسته پیش میرن.

 3. محمد می‌گوید

  با عرض سلام.
  به نظر شما برای یک سیستم بازی fx-8150 بهتره یا i7-2600k یا i7-3820

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بر اساس گزارشی از Steam حدود 5 سال از عرضه ی پردازنده های 4 هسته ای می گذرد و اکنون برای اجرای بهتر بازی ها، نسبت به پردازنده های 2 هسته ای به صرفه تر هستند.