10 نکته که امنیت زندگی آنلاین شما را افزایش میدهد

10 نکته که امنیت زندگی آنلاین شما را افزایش میدهد
 • 1390/11/6
 • علیرضا
 • 19

همیشه در اینترنت مطالب متنوعی وجود دارند که هر کدام به نوبه خود سعی میکنند تا به شما موارد امنیتی را گوش زد کنند . برخی مطالب به یک موضوع خاص اشاره دارند . به عنوان مثال حملاتی که کاربران یک سایت و یا سرویس خاص را مثل فیسبوک و یا هاتمیل را مورد حمله قرار میدهد . در چند هفته گذشته نیز شاهد اینگونه مطالب در گویا آی.تی بوده اید .

دسته ی دیگری از مقالات نیز به صورت کلی و با یک دید باز ، نکات امنیتی را مورد بررسی قرار میدهند . مانند مطلبی که چند ماه پیش در گویا آی.تی منتشر کردیم .

اما گاهی اوقات برخی نکات کلیدی از قلم می افتند و کلا نمیتوان در یک مقاله آنها را گنجاند . به همین منظور امروز با شما هستیم تا 10 نکته که میتوانند در بالا بردن سطح امنیت زندگی آنلاین تان کمک کنند را به شما معرفی کنیم . پس با گویا آی.تی همراه باشید ……

 

1- استفاده از یک برنامه مدیریت کلمات عبور :

همانطور که بارها گفته شده است ، در حال حاضر پرکاربردترین روش تایید هویت شما استفاده از کلمات عبور میباشد . در صورتی که از یک کلمه عبور طولانی و تا حد امکان پیچیده ( نه به شکلی که خودتان هم یادتان برود ) استفاده کنید ، تا حد زیادی امنیت حساب های کاربری خود را افزایش داده اید .

همه ماچندین حساب کاربری در وبسایت های مختلف داریم . از جیمیل گرفته تا حساب بانکی و سایت هایی که در آنها عضو هستیم . مسلما به خاطر سپردن کلمات عبور مربوط به هر حساب کاربری کار ساده ای نیست و همین مشکل باعث میشود تا ما دست به کار خطرناکی بزنیم . آن کار خطرناک استفاده از یک کلمه عبور برای چند حساب کاربری است . مسئله ای که در اکوسیستم سرقت هویت و اطلاعات حساب کاربری افراد نقش بسیار مهمی دارد .

اما راه حل چیست ؟ شاید بهترین راه حلی که بتوان برای این موضوع پیدا کرد ، استفاده از برنامه های مدیریت کلمات عبور باشد . روش کار نیز به این صورت است که شما اطلاعات مربوط به حساب های کاربری ( نام کاربری و کلمه عبور ) را به این برنامه ها میدهید . پس از این هرگاه که شما قصد ورود به وبسایتی را داشته باشید ، این برنامه ها به صورت خودکار اطلاعات شما را در وبسایت مورد نظر وارد میکنند و شما تنها با کلیک کردن بروی دکمه ورود میتوانید وارد وبسایت مورد نظر خود شوید .

استفاده از این برنامه ها چه مزایایی دارد ؟ شاید بتوان چهار مزیت اصلی را برای این برنامه ها عنوان کرد .

الف ) هنگامی که شما اطلاعات خود را به این برنامه ها میسپارید ، تنها کافیست که فقط یک کلمه عبور را به یاد داشته باشید . در واقع با همان کلمه عبور که Master Password نام دارد به سایر کلمات عبور خود دسترسی خواهید داشت . در این صورت دیگر لازم نیست از یک کلمه عبور مشابه برای چند حساب کاربری استفاده کنید .

ب ) این برنامه ها به صورت اتوماتیک وبسایت هایی که در آنها عضو هستید را شناسایی کرده و به محض مواجه شدن با صفحه ورود اطلاعات ، فیلدهای نام کاربری و کلمه عبور را پر میکنند . در اینصورت اگر یک بدافزار سارق اطلاعات مثل یک کیلاگر در سیستم شما فعال باشد نیز خطری شما را تهدید نخواهد کرد . چون شما هیچ کلیدی را نفشرده اید و کیلاگر هیچ موردی را ثبت نخواهد کرد .

پ ) این برنامه ها باعث میشوند تا شما دیگر نیازی به استفاده از سیستم مدیریت کلمات عبور مرورگر خود نداشته باشید . در این صورت کلمات عبورتان مستقیما در اختیار مرورگر قرار نخواهد گرفت . چون همانطور که میدانید مرورگرها یکی از آسیب پذیرترین برنامه های موجود روی یک سیستم هستند و همیشه با اشکالات امنیتی که دارند ، مستعد افشای اطلاعات کاربری شما میباشند .

ت ) تولید کلمات عبور پیچیده یکی دیگر از قابلیت های این برنامه ها میباشد . در هنگام عضویت در یک وبسایت از شما کلمه عبوری درخواست خواهد شد . شاید به دلیل عجله ای که داشته باشید نتوانید همه جوانب انتخاب یک کلمه عبور قدرتمند را رعایت کنید . اما کافیست این کار را به دست برنامه های مدیریت کلمه عبور بسپارید تا یک کلمه عبور قدرتمند برای شما انتخاب کنند .

 

اکنون که با مزایای این برنامه ها آشنا شدید شاید لازم باشد تا چند برنامه مشهور و قدرتمند در این زمینه را به شما معرفی کنیم . Lastpass ، KeePass ، 1Password ، Stenagos و Kaspersky Password Manager از برنامه های قدرتمند در این زمینه میباشند .

 

2- فعال سازی قابلیت تایید دو مرحله ای گوگل :

این روزهای بیشتر ما حداقل از یک یا چند محصول این غول اینترنت استفاده میکنیم . سرویس هایی که در کمال سادگی طراحی شده و واقعا کارآمد هستند . سرویس هایی مانند جیمیل ، گوگل مپ ، یوتیوب ، گوگل پلاس و … . این سرویس ها قابلیت این را دارند که با وارد کردن اطلاعات کاربری خود در وبسایت گوگل ، کاملا شخصی سازی شوند . مثل میتوانید به گوگل مپ لاگین کرده و نقشه هایی که خودتان ایجاد کرده اید و مکان هایی که روی نقشه علامت زده اید را مشاهده کنید .

اکنون فرض کنید که کلمه عبورتان به سرقت رفته است . فردی که کلمه عبور شما را در اختیار دارد به راحتی میتواند به تمام سرویس های گوگل لاگین کرده و اطلاعات شما که در آن سرویس ها قرار دارند را مشاهده کنید . مثلا به جیمیل لاگین کند و ایمیل های شما را بخواند و یا به گوگل مپ برود و مکان هایی که روی نقشه علامت زده اید را مشاهده کند . پس حتما متوجه شده اید که اطلاعات کاربری شما در گوگل چقدر مهم هستند . چون با همان کلمه عبور ، تمام سرویس های گوگل در دسترس قرار میگیرند .

سال گذشته بود که گوگل قابلیتی به نام Two-Step Verification را معرفی کرد . قابلیت که بسیار مورد توجه قرار گرفت و تا حد زیادی در امنیت حساب های کاربری گوگل موثر واقع شد . اگر میخواهید بیشتر در مورد این قابلیت بدانید و یا روش فعال سازی آن را مشاهده کنید ، این مطلب از گویا آی.تی را بخوانید .

 

3- به گوگل کروم مهاجرت کنید :

به عقیده آقای “رایان ناراین ” که یکی از متخصصین آزمایشگاه امنیتی کسپرسکی هستند ، مرورگر کروم امن ترین مرورگر در بین 5 مرورگر مطرح دنیاست . دلایلی نیز که آقای ناراین برای ادعای خود می آورد ، قابلیت هایی همچون سندباکسینگ ، حالت مرور ایمن و آپدیت اتوماتیک میباشد . وی همچنین معتقد است که قابلیت های امنیتی کروم ، آن را به بهترین گزینه در مقایسه با سایر مرورگرها تبدیل کرده است و همچنین سرعت تیم امنیتی کروم در رفع مشکلات و نقایص را از دیگر عوامل مهم به شمار می آورد .

اما پس از همه این موارد آقای ناراین توصیه میکنند که بعد از نصب مرورگر کروم باید در اولین اقدام افزونه KB SSL Enforcer را نصب کنید . وبسایت هایی که قصد تبادل اطلاعات مهم را داشته باشند ، باید ابتدا بستری بسیار امن را پیاده سازی کرده تا به هنگام تبادل اطلاعات کسی در میانه راه به آنها دسترسی پیدا نکند . وبسایت بانک ها که دائما در حال تبادل اطلاعات مالی مشتریان هستند ، مثال خوبیست . این وبسایت های از کانال های ارتباطی امن SSL استفاده میکنند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات به دست فرد یا افراد دیگری نخواهد افتاد . بعضی از مواقع مرورگر ما نمیتواند به صورت اتوماتیک در هنگام وارد کردن اطلاعات ، پروتکل HTTPS را فعال کند . اگر ما هم فرد کم حواسی باشیم مسئله خطرناک تر خواهد شد . اما در صورتی که افزونه KB SSL Enforcer را نصب کنید ، به صورت اتوماتیک قابلیت SSL بروی وبسایت مورد نظر پیدا شده و فعال میشود . پس حتما این افزونه را از گویا آی.تی دریافت کرده و نصب کنید .

 

4- استفاده از V*P*N در هر جایی :

ممکن است شما نیز جزو افرادی باشید که در مکان های عمومی مثل کافی شاپ ها و فرودگاه ها که اینترنت رایگان وجود دارد ، شروع به چک کردن ایمیل و آپدیت های فیسبوک شان میکنند . اما در همین لحظه ممکن است که هکر محترم با لپ تاپ خود ، کارهایی که شما میکنید را مشاهده کرده و یا حتی به سیستم شما نفوذ کند . اما آیا راهی برای حفاظت از اطلاعات شما وجود دارد ؟ جواب آقای ناراین مثبت است . شما میتوانید با استفاده از یک وی*پی*ان کلیه اطلاعات خود را رمزنگاری کرده تا از دست هکرها در امان بماند .

 

5- رمزنگاری کامل هارددیسک :

فایل هایی که رمزنگاری نشده باشند در واقع هیچ امنیتی ندارند . هر کسی میتواند به آنها دسترسی داشته باشد و هر نوع عملیاتی را روی آنها اجرا کند . اما اگر فایل های شما به صورت رمزنگاری شده باشند ، هیچکس به جز شما نمیتواند به محتوای آنها دسترسی پیدا کند . چون تنها کسی که کلمه عبور مربوط به فایل ها را دارد ، شما هستید . برخی برنامه ها هستند که روی فایل ها به اصطلاح رمز میگذارند . اما پس از اینکه آن برنامه را حذف کنید و یا از طریق سیستم عامل دیگری به آن فایل مراجعه کنید ، خیلی راحت محتوای آن را مشاهده خواهید کرد . اما در عملیات رمزنگاری یک فایل ، با استفاده از علم ریاضیات آن فایل رمزنگاری میشود و به شکل داده هایی غیر قابل فهم در خواهد آمد . اکنون شما از هر سیستم عامل دیگری به این فایل دسترسی پیدا کنید ، هیچ محتوایی نصیب شما نخواهد شد . بنابراین نتیجه میگیریم که رمزنگاری اطلاعات به نوع خاصی از سیستم عامل و یا پیکربندی آن بستگی ندارد .

اما برای رمزنگاری فایل ها میتوانید از نرم افزارهای قدرتمندی همچون Bit Locker که در خود ویندوز تعبیه شده است و یا نرم افزار بسیار قدرتمند TrueCrypt که در هر سه سیستم عامل مطرح ویندوز ، لینوکس و مک او اس ایکس کار میکند نیز بهره بگیرید . در صورتی قصد آشنایی با TrueCrypt را دارید ، مطالعه این مطلب از گویا آی.تی را به شما توصیه میکنیم .

 

6- پشتیبان گیری از اطلاعات :

اگر تا به حال در اثر مشکلات فنی و یا به سرقت رفتن لپ تاپ خود حین مسافرت اطلاعات تان را از دست داده باشید ، دردناکی این موضوع را کاملا حس کرده اید . اما راه چاره چیست ؟ همان چیزی که خیلی از کاربران از آن فراری هستند . یعنی پشتیبان گیری از اطلاعات مهم و ضروری . چون از آن برای خود یک غول ساخته ایم که جرات روبرو شدن با آن را نداریم . در حالی که این کار بسیار ساده و راحت است . شما میتوانید پشتیبان گیری را به دو صورت انجام دهید .

الف ) پشتیبان گیری از طریق اینترنت یک راه حل بسیار ایمن است . چون اطلاعات شما در بهترین شرایط ممکن نگهداری خواهند شد و هیچ ترسی بابت از دست دادن آنها نخواهیم داشت . به عنوان مثل وقتی فایلی را روی سرورهای گوگل آپلود میکنید ، دیگر نگرانی بابت از دست دادن آن بی معنی خواهد بود . چون آن فایل در چند سرور مختلف که در مکان های متفاوتی قرار دارند آپلود شده و اگر برای یکی از سرورها اتفاقی بیفتد ، چند صد و چند هزار کیلومتر دورتر ، نسخه دیگری از آن فایل موجود است .

اما چند سرویس مفیدی که میتوانید از آنها به منظور پشتیبان گیری از اطلاعات خود استفاده کنید ، میتوان به Mozy ، Carbonite و iDrive اشاره کرد . هر چند که سرویس های مفید و کارآمد دیگری نیز هستند که اشاره کردن به آنها مطلب را طولانی خواهد کرد .

ب ) پشتیبان گیری بوسیله یک هارددیسک اکسترنال میتواند روش خوبی برای آن دسته از افراد باشد که به اینترنت پرسرعت مجهز نیستند . در واقع شاید بهترین روش برای 99 درصد از ما ایرانی ها باشد . چون با این سرعت های لاک پشتی و هزینه های بالا ، نمیتوانیم فایل های چند صد مگابایتی و یا چند گیگابایتی را روی اینترنت آپلود کنیم . اما همین روش هم میتواند تا حدود زیادی خیال ما را راحت کند . پس در استفاده از آن تردید جایز نیست .

 

7- جاوا را از کامپیوتر خود حذف کنید :

توجه داشته باشید که منظور جاوا اسکریپت نیست . برنامه Java که از سوی شرکت سان میکروسیستمز عرضه میشود میتواند باعث دور زدن روتین های امنیتی برنامه های شرکت Adobe شده و از این راه هکرها میتوانند با استفاده از اکسپلویت ها به سیستم شما نفوذ کنند . آقای ناراین ساده ترین راه را به شما پیشنهاد میدهد و آن هم حذف برنامه Java از سیستم شماست . احتمال اینکه جاوا زیاد به کار شما بیاید ، کم است مگر اینکه با یک برنامه خاص سر و کار داشته باشید . در هر صورت حذف کردن جاوا به بالا بردن سطح امنیت شما کمک زیادی خواهد کرد .

 

8- ارتقا به Adobe Reader X :

امروزه بیشتر مقالات در اینترنت به صورت PDF منتشر میشوند . چون هنگامی که یک نوشته به صورت PDF منتشر میشود ، دیگر وابستگی به پیکربندی های سیستم مقصد مثل فونت ها ، زبان و مواردی از این دست وجود ندارد . برای مشاهده اینگونه فایل ها نیز باید از برنامه های مخصوص که به PDF Reader مشهور هستند استفاده کنید . شاید در بین تمام پی.دی.اف خوان ها ، Adobe Reader معروف تر از همه باشد . ولی مشکلی که همیشه محصولات شرکت ادوبی داشته اند آسیب پذیری های متعدد آنها بوده است . تا جایی که در سال های گذشته نام حداقل یکی از محصولات Adobe در بالای لیست آسیب پذیرترین نرم افزارهای سال قرار داشته است . اگر شما در حال استفاده از برنامهAdobe Reader هستید و به احتمال بسیار زیاد آن را آپدیت هم نمیکنید ، باید خود را آماده حملات هکرها و خرابکاران سایبری کنید . به نظر شما توصیه آقای ناراین در این مورد چیست ؟ این متخصص امنیت توصیه میکند که همیشه از آخرین نسخه برنامه Adobe Reader استفاده کنید . همچنین یکی دیگر از توصیه های وی استفاده از Adobe Reader X میباشد . این نسخه از برنامه ادوبی ریدر از قابلیت هایی مثل حالت محافظت شده شده و تکنولوژی Sandboxing بهره میبرد که همین موارد کار را برای هکرها بسیار سخت خواهد کرد .

بر اساس گفته های آقای “براد آرکین” رئیس بخش امنیت نرم افزار شرکت ادوبی تا به حال کد مخربی نوشته نشده است که بتواند روی Adobe Reader X تاثیر گذار باشد .

دریافت نرم افزار Adobe Reader X

 

9- استفاده با احتیاط از شبکه های اجتماعی :

فیسبوک و توییتر تقریبا به یکی از نیازهای دائم کاربران کامپیوتر تبدیل شده اند . حدود یک میلیارد کاربر فیسبوک و بیش از 200 میلیون کاربر توییتر این موضوع را تایید میکند . همین تعداد کاربران بسیار زیاد ، انگیزه هکرها را به شدت افزایش میدهد تا با انواع و اقسام حقه ها و فریب ها به سراغ کاربران بیایند . آقای ناراین به شدت در مقابل استفاده از فیسبوک مقاومت میکند . چون معتقد است که این شرکت احترامی برای کاربران خود و حریم خصوصی آنها قائل نیست . اما اگر شما نمیتوانید استفاده از شبکه های اجتماعی را کنار بگذارید ، پس در هنگام استفاده از آنها با احتیاط رفتار کنید .

به عنوان مثال از ارسال مطالبی که حساسیت زیادی دارند و حریم خصوصی شما را زیر سوال میبرند خودداری کنید . چرا که حریم خصوصی شما در شبکه های اجتماعی ضمانت شده نیست . توجه خاصی به ویژگی های امنیتی این شبکه ها داشته باشید . همچنین از کلیک کردن بروی لینک های مشکوک و یا ویدئوهای عجیب و غریب خودداری کنید .

 

10- اصول اولیه را فراموش نکنید :

همیشه در هر کاری باید اصول اولیه را درست انجام داد . در بحث امنیت نیز تفاوتی وجود ندارد . اگر شما همه موارد بالا را انجام دهید اما به اصول امنیت و پایه های آن توجه نداشته باشید ، مانند اینست که نیمی از مسیر را طی نکرده باشید . یکی از اصول اولیه امنیت ، بروزرسانی نرم افزارهای موجود روی سیستم است و اولین نرم افزاری که باید همیشه در اولویت بروزرسانی باشد ، سیستم عامل شماست . بروزرسانی سیستم عامل باعث میشود تا آسیب پذیری های امنیتی آن برطرف شده و راه نفوذ هکرها و بدافزارها سد شود . شاید یکی از مشکلاتی که ما کاربران ایرانی برای بروزرسانی نرم افزارها و از جمله سیستم عامل ها با آن مواجه هستیم ، سرعت بسیار پایین اینترنت باشد . به همین دلیل بیشتر کاربران ایرانی قید آپدیت کردن نرم افزارها و سیستم عامل خود را میزنند . اما میتوان با روش های دیگری نیز شروع به آپدیت سیستم عامل ویندوز کرد . قبلا در این مطلب توضیح داده ایم که چگونه با سرعت کم ، ویندوز را آپدیت کنیم . شاید سیستم عامل شما کاملا آپدیت نشود ، اما دریافت همین تعداد آپدیت امنیتی نیز میتواند مانع نفوذ هکرها و بدافزارها شود .

بعد از آپدیت سیستم عامل باید به فکر آپدیت نرم افزارها نیز باشیم . آپدیت نرم افزارها و مخصوصا آنهایی که در ارتباط با اینترنت هستند ( مثل مرورگرها ) بسیار مهم است . چون با کشف یک آسیب پذیری توسط هکرها ، سیل حملات اینترنتی به سمت کاربران روانه خواهد شد . برنامه بسیار مفیدی به نام Secunia CSI وجود دارد و مسئول بررسی دیگر برنامه ها به منظور دریافت پچ های امنیتی آنها میباشد .

دومین مورد نیز آپدیت آنتی ویروس میباشد که نیازی به توضیح ندارد . در طی یک روز هزاران عدد بدافزار از قبیل کرم ، ویروس ، تروجان ، روتکیت و موارد دیگر تولید میشوند . اگر شما یک آنتی ویروس قدرتمند و آپدیت شده نداشته باشید مطمئنا به دردسر خواهید افتاد . پس آپدیت آنتی ویروس را نیز فراموش نکنید .

همچنین نکته دیگری که حائز اهمیت است ، احتیاط در زمان نصب برنامه هاست . بدین صورت که در هنگام نصب برنامه ها به گزینه هایی که تایید میکنید باید توجه ویژه ای داشته باشید . بعضی برنامه ها در هنگام نصب شدن به شما پیشنهاد میکنند که به عنوان مثال تولبار مربوط به یک سایت را نصب کنید . همین تولبار میتواند با آسیب پذیری هایی که دارد باعث اخلال در روند امنیتی سیستم شما شود .

اما آخرین توصیه آقای ناراین به کاربران اینست که برنامه هایی که نیازی به آنها ندارید را در اسرع وقت از سیستم حذف کنند . دلیل آن هم آسیب پذیری هاییست که در این برنامه ها وجود داشته و همین مورد میتواند امنیت شما را تهدید کند .

 

با الهام از وبسایت ZDNet

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 19 دیدگاه
 1. مورد ۷ کاملا غلط است. جاوا به خودی خود خطری ندارد، حذف آن هم دردی را دوا نمیکند.

  1. سلام جناب شمس .
   نمیتونم درستی ادعای شما رو رد یا تایید کنم . چون خودم به شخصه در این مورد اطلاعات دقیقی ندارم . ولی این رو هم بدونید که این صحبت های فردی هست که متخصص یکی از بزرگترین آزمایشگاه های امنیتی دنیاست و مسلما اطلاعات بسیار بالایی در این زمینه داره نسبت به بنده و شما داره .

   موفق باشید ……

  1. سلام احسان جان .
   خیلی ممنون . این موفقیت رو مدیون شما دوستان هستیم . شما که با انتقادها و پیشنهادهای خودتون ما رو مجبور کردید که سطحمون رو بالاتر ببریم .

   موفق و پیروز باشید …….
   در پناه حق ……..

  1. سلام حامد جان .
   خیلی ممنون . این موفقیت رو مدیون شما همراهان همیشگی گویا هستیم ….
   موفق باشی ……

 2. سلام
  چرا این قدر پاچه خواری و تبلیغ برای گوگل و کروم امنیت را با تبلیغ علایق خودمان قاطی نکنیم

  1. سلام عزیزم .
   یه خورده جمله بندیت مشکل داشت . ولی من اینطوری برداشت کردم که شما فکر میکنی اطلاعاتت بیشتر از متخصص آزمایشگاه امنیتی کسپرسکی هستش . اگه اینطوره خیلی از شرکت های امنیتی خواهان جذب شما به عنوان متخصص هستن .

   موفق باشی …….

 3. مطلب مفیدی بود. اما برای رمزنگاری فایلها من استفاده از winrar را ترجیح میدهم. با فرمت زیپ. اینجوری همه جا فایل زیپ قابل بازشدن هست و فقط باید پسورد را وارد کرد

  1. سلام .
   خواهش میکنم .
   استفاده از Winrar برای کاری مثل رمزنگاری کمی غیر عادی به نظر میرسه . دو دلیل هم داره .
   1- درسته که winrar از الگوریتم AES 128 bit واسه رمزنگاری استفاده میکنه ، اما به نظر بنده برنامه هایی مثل TrueCrypt که مخصوص این کار ساخته شدن ، ملاحظات امنیتی بیشتری رو در نظر گرفتن .
   2- اگه یه فایل چند گیگابایتی رو با برنامه های فشرده ساز مثل Winrar فشرده کنیم ، موقع اکسترکت کردنش یه خورده دردسر میشه و زمان تقریبا زیادی رو باید صرف این کار کرد . البته اگه قدرت سیستم هم کم باشه دیگه خیلی عذاب آوره .

   ممنون از نظرتون ……..
   موفق باشید ……

 4. سلام علیرضا جان.
  من با نصب این افزونه که از سایتتون دانلود کردم مشکل دارم !
  دقیقا نمیدونم چیکارش کنم ولی یه جا خوندم تو سایتتون که بکشی بندازیش رو کروم خودش نصب میشه . ولی چنین اتفاقی نیوفتاد.
  در ضمن منی که دارم برنامه نویسی جاوا تمرین میکنم باید چیکار کنم ؟!:(
  غیر این جاوا خیلی لازمه . کاش یه کار دیگه ای میشد کرد

  1. سلام دوست عزیزم ، Ramix جان .
   واسه نصب افزونه مشکلی نباید وجود داشته باشه . شما فایل رو اکسترکت کن تا فایلی که پسوند CRX داره به دست بیاد . بعدش بکشیش و بندازیش داخل پنجره کروم ، یه پیغام اون پایین میاد که Continue رو میزنی و بعدشم که باید Install رو بزنی . من خودمم این افزونه رو همینطوری نصب کردم و مشکلی نداشت .
   حالا چون جاوا لازمه کاری که میکنی هست ، میتونی این مورد رو فاکتور بگیری 😀 . فقط سعی کن همیشه آپدیتش کنی .

   موفق باشی رفیق ……..

 5. سلام علیرضا جان.
  راستش من همین کارو کردم ولی میدونی یه صفحه اومد و هیچ جوابی نداد
  بعد الان که دوباره پاسخ شمارو خوندم گفتم یه بار دیگه امتحان کنم
  این دفعه فایل رو کاملا خارج کردم و بعد انداختم و نصب شد 😀
  آخه دفعه قبلی از تو فایل رار می گرفتم مینداختم. یعنی فایل رار رو نمی انداختم . فایلی که فرمت سی ار ایکس داشت رو از تو رار درگ میکردم تو کروم . اونجوری نصب نمیشه . باید کاملا ایکسترکت بشه یه جای دیگه!!!
  بازم ممنون 😀

  1. راستی علیرضا جان . یه مشکل دیگه الآن یادم اومد
   که اونم تو این نکات بود . اپدیت کردن کروم
   من اول که ویندوز و نصب کردم و کروم رو نصب کردم راحت اپدیت میشد و مشکلی نداشت
   اما الآن دیگه اپدیت نمیشه
   البته من تو یه سایت خوندم که یکی از کاربران نظری داده بود
   و ایشون نوشته بود که از روی تجربه متوجه شده که وقتی ویندوز تازه نصب میشه و از این برنامه های رجیستری کلینر استفاده نمی کرده کروم راحت آپدیت میشده و بعدش که از این کلینر ها استفاده کرده گویا یه فایل رجیستری چیزی پاک میشه و دیگه آپدیت با مشکل روبرو میشه . حالا نمی دونم حرف ایشون چقد در مورد رجیستری و این موضوع درست باشه . ولی تا اونجایی که یادمه منم قبل این که رجستری کلینر اینا داشته باشم کروم آپدیت میشد و الان یه مدتیه که اول تن آپ یوتیلیتی رو نصب کردم و هم نرم افزار سی سی کلینر رو دارم و آپدیت کرومم خراب شده
   و آپدیت هم همیشه است و اینکه آدم برای هر آپدیتی یه ورژن جدید با حجم حداقل 20 مگ دانلود کنه سخته
   اگه راه حلی چیزی دارین خیلی ممنون میشم (همیشه پاسخ هاتون کارساز بوده )

  2. بازم سلام .
   این مشکل واسه خودمم پیش اومده و مدتیه کروم آپدیت نمیشه . یه سری جستجوها کردم که اتفاقا به همین مشکل مربوط به رجیستری رسیدم . اینطوری که داخل فروم گوگل نوشته شده بود ، این مشکل مربوط به رجیستری ویندوز میشه . یه سری راه حل هم گذاشته بودن که انجام دادم ولی درست نشد . حالا خودمم موندم چیکار کنم با این مشکل آپدیت نشدن کروم . بدبختی من اینجاست که من اصلا از برنامه های پاکسازی رجیستری هم استفاده نکردم و نمیدونم چرا یهو اینطوری شد .
   اگه راهی پیدا کردم که جواب داد ، حتما خبرت میکنم .

   موفق باشی ……..

  3. عجب پس کلا گوگل گروم خودش یه مشکلاتی داره در این مورد . کاش یه راه حلی گیر بیاد
   بازم ممنون 😀

  1. این افزونه رایگانه . در مورد مجوزش اطلاعی ندارم .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *