نسل آینده گوشی های هوشمند ( سخت افزار )

نسل آینده گوشی های هوشمند ( سخت افزار )
  • 1391/3/7
  • آزاد
  • 2

تلفن های هوشمند آینده از چه فناوری هایی بهره خواهند برد؟ آیا این فناوری ها می توانند به شکل چشمگیری مفهوم آنچه را که ما امروز به نام تلفن هوشمند می شناسیم، دگرگون کنند؟

در ادامه به برخی پیش بینی ها در مورد جنبه های مختلف تلفن های هوشمند نسل آینده از نظرسخت افزاری پرداخته ایم.

پوشش ضد آب :

شرکت تازه تاسیس HzO  موفق به ساخت پوششی شده است که می تواند قطعات الکترونیکی را در برابر صدمات نفوذ آب مقاوم کند. این پوشش از تماس مایع با مدار اجتناب نمی کند، اما مایع عبوری را برای مدار بی خطر می کند.

ریک پیترسن، مدیر بازاریابی شرکت HzO می گوید:« ما این پوشش را تنها تا عمق یک متری آب آزمایش کرده ایم. با این وجود نتایج آزمایش ها توجه بعضی از شرکت ها را جلب کرده است و اگر همه چیز خوب پیش برود تا سه سال آینده شاهد به کارگیری این فناوری در تلفن های هوشمند خواهیم بود»

 پوشش ضد آب

طول عمر بیشتر باتری :

تیمی از مهندسان شیمی در دانشگاه شمال غربی ایلینویز، باتری های لیتیوم یونی ساخته اند که با تنها پانزده دقیقه شارژ می تواند برای یک هفته کار کند.در این طراحی، آند از یک ماده خاصی ساخته شده است که باعث انتقال الکتریسیته بیشتر به باتری در زمان کمتر می شود.

سرپرست گروه تحقیقاتی، دکتر هارولد کانگ، معتقد است که این تکنولوژی تا سه سال اینده راه خود را به بازارهای موبایل، تبلت و لپ تاپ باز خواهد کرد.

 طول عمر بیشتر باتری

دوربین مادون قرمز :

 ثبت تصاویر با وضوح بیشتر، تنها مزیت تلفن های هوشمند بعدی شما نخواهد بود!

اپل پاییز سال گذشته امتیازی را مربوط به افزونه حسگر مادون قرمز ثبت کرد. این حسگر جهت ارتباط بیشتر تلفن با محیط اطراف خود طراحی شده است. یک کاربرد احتمالی این افزونه جدید در مکان هایی نظیر ایستگاه های قطار است، جایی که یک فرستنده اطلاعات عبور و مرور قطارها را به وسیله نور مادون قرمز برای تلفن همراه شما ارسال می کند و این اطلاعات پس از دریافت به وسیله حسگر مادون قرمز روی تصویر زنده دوربین تلفن همراه می افتد و شما را از زمان آمدن قطار بعدی آگاه می کند

 دوربین مادون قرمز

فناوری  NFC

فناوری NFC ( Near Field Communication )  ارتباط تلفن هوشمند شما را با ابزار دیگر نظیر ابزار پخش موسیقی، رایانه و … بسیار آسان می کند. وقتی دو ابزار مجهز به این فناوری به هم نزدیک شوند به طور خودکار یکدیگر را شناسایی می کنند و به وسیله بلوتوث به هم متصل می شوند.

تمام فرایند می تواند به صورت خودکار در آید. مثلا هرگاه تلفن تان را در کنار کامپیوترتان قرار دهید، سینک اطلاعات به طور خودکار شروع می شود.

زمانی که فروشگاه ها به این فناوری مجهز شوند شما تنها با لمس صفحه تلفن هوشمندتان می توانید هزینه خرید را بپردازید.

 فناوری  NFC

بدون نیاز به سیم کارت :

در پی دستیابی به گوشی های هوشمند فوق باریک، اپل سعی در حذف سیم کارت از تمامی ساخته های قابل حمل خود دارد.آیفون ها در آینده هنگام خرید به صورت دیجیتالی و بدون نیاز به سیم کارت،  روی شبکه موبایل ثبت خواهند شد.

یکی از مزایای حذف سیم کارت این است که می توان از فضای آزاد به دست آمده در تلفن همراه برای اضافه کردن سخت افزار جدید بهره برد.

 بدون نیاز به سیم کارت

منبع: sciencefocus

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. به نظرم کلا بایستی باتری حذف بشه مثل سیم کارت و انرژی های جایگزین جای اون رو بگیرند.

  2. SIM card is only applied option for GSM cellphones. The CDMA phones already wouldnt need any SIM card for signal modulation. So what you say on SIM card elimination is nonsense. However Apple is working on a new SIM card protocol which is more compact and smaller.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *