ماکروسافت سال آینده با سه مدل تبلت سرفیس به جنگ رقبا می رود

ماکروسافت سال آینده با سه مدل تبلت سرفیس به جنگ رقبا می رود
  • 1391/9/14
  • ايرج فراهاني
  • 2

بر اساس شایعاتی که به تازگی منتشر شده، مایکروسافت قصد دارد در سال آینده با استفاده از سه مدل تبلت سرفیس به جنگ رقبا برود. بسیاری از سازندگان دستگاه‌های ویندوز 8 تنها با تعداد محدود و متفاوتی از مدل‌ها به این بازار وارد شده‌اند، اما این طور که به نظر می‌رسد مایکروسافت معتقد است که 3 مدل برای این بازار لازم است و عدد کلیدی موفقیت در این بازار رقابتی همین مقدار می‌باشد.

این 3 تبلت شامل سرفیس پرو معروف نمی‌شود و منظور نسل جدید این تبلت‌ها می‌باشد. تیم ویندوز 8 سخت در تلاش است که نسل بعدی تبلت‌ها بتوانند انرژی لازم را به این بازار تزریق نمایند و موفق‌تر از نسل فعلی عمل کنند.

اولین قدمی‌که مایکروسافت بر خواهد داشت این است که تبلت سرفیس RT را کوچک کند. این دستگاه نسبتا بزرگ است و برای بازار سازمانی طراحی شده است، هر چند که حمایت نرم‌افزاری خیلی چشمگیری نداشته است و تعدادی از نرم‌افزارهای مهم هنوز برای آن منتشر نشده‌اند. بنا به گزارش‌ها مایکروسافت‌ اندازه 8.6 اینچ را برای این تبلت در نظر دارد و پردازنده کوالکام را بهترین گزینه برای آن می‌داند و احتمالا پردازنده Tegra از سوی انویدیا را استفاده نخواهد نمود. این تغییر سبب می‌شود که بازار این تبلت به هدف اصلی خود نزدیک‌تر شود و طیف وسیع‌تری را نشانه رود.

بعد از اینکه سرفیس پرو در اوایل سال جدید میلادی به بازار وارد شود، تبلت بعدی با نام سرفیس پرو 2 (Surface Pro 2) به همراه صفحه نمایش 11.6 اینچی به بازار وارد خواهد شد و پردازنده آن از سوی شرکت AMD با نام Temash ساخته خواهد شد که جدیدترین APU از سوی این شرکت است.

همچنین گزارش‌ها به تبلت سومی نیز اشاره دارند که احتمالا با نام Surface Book شناخته خواهد شد و صفحه نمایش عظیم 14.6 اینچی خواهد داشت. در حال حاضر اکثر تبلت‌ها اندازه‌ای بین 7 تا 11 اینچ دارند و بعضا شرکت‌هایی مانند ایسوس هم تبلت 13 اینچی به بازار داده‌اند. (با نام‌ ترنسفورمربوک، جالب این جا است که نام مشترکی هم با سرفیس بوک دارد!)

این‌ اندازه تا حدی نامتعارف است و احتمالا مایکروسافت طراحی خاصی را برای آن در نظر خواهد داشت و صفحه نمایش آن لب‌به‌لب خواهد بود. احتمالا این تبلت‌ها بین 6 تا 10 ماه پس از نمونه قبلی منتشر خواهند شد، یعنی سرفیس RT جدید در اواسط سال آینده و سرفیس پرو 2 و سرفیس بوک در اواخر سال 2013 عرضه خواهند شد.

منبع: redmondpie

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *