دریافت اطلاعیه برای جی میل،فیسبوک،توییتر در مرورگر کروم بوسیله “Chime”

دریافت اطلاعیه برای جی میل،فیسبوک،توییتر در مرورگر کروم بوسیله “Chime”
  • 1391/11/30
  • سهیل دارائی
  • 0

دریافت کردن اطلاعیه (notifications) برای گزارش های فعالیت های فیس بوک یا توییتر بسیار آسان است ! شما می توانید برنامه های افزودنی بی شماری را که اجازه دارید به رایگان نصب کنید را پیدا کنید.یافتن برنامه های افزودنی که به شما اطلاعیه های جدید را بیفزاید در دنیای گسترده اطلاعات اینترنت کاری دشوار است . شبکه های اجتماعی در دنیای اینترنت بسیار فراوان هستند مانند فیس بوک ، LinkedIn و …. و اگر شما در اینترنت به دنبال یافتن برنامه هایی هستید که اطلاعیه این سرویس ها را برای راحتی بیشتر به مرورگرتان اضافه کند و شما را آگاه سازد باید به شما بگویم که واقعا کار دشواری پیش رو دارید.تصور کنید شما عزم خود را جزم کرده اید تا برنامه های افزودنی ای که اطلاعیه ها را برای شما نمایش می دهند را پیدا کنید و نصب نمایید . شما تمامی برنامه های افزودنی اطلاعیه ها را برای تک تک سرویس ها و شبکه اجتماعی های خود نصب کردید.چشمانتان را باز کنید ؟ حالا چه می بینید ؟ سیل عظیمی از پلاگین ها و افزودنی های نصب شده بر روی مرورگر خود ! که قطعا شما را آزار می دهد و به جای بخشیدن آسایش به شما ؛ شما را گیج می کند.بنابراین این راه اصلا راهکار خوبی نیست.اما استفاده از افزودنی “Chime” که بر روی مرورگر گوگل کروم نصب می شود اطلاعیه های دسک تاپ و داشبورد سرویس های “Gmail, Twitter, Facebook, Reddit, LinkedIn, Quora, Github, Flickr, Stack Overflow” را برای شما نمایش می دهد. همه اطلاعیه های این سرویس ها را در یک بسته بندی شکیل و واحد نشان می دهد.

اساس کار این افزودنی این گونه است که ، اطلاعیه های جدید را به حالت پاپ آپ “popups” در پنجره مرورگر شما نشان می دهد و شما همچنین می توانید همه اطلاعیه های موجود خود را در یک ، مرکز اطلاع رسانی مرکزی مشاهده نمایید. با اینکه نیازی به گفتن نیست ؛ اما شما می توانید هر کدام از سرویس هایی که مدنظرتان می باشد را انتخاب نمایید تا آخرین اطلاعیه های آن را دریافت کنید.پس از نصب ؛ “Chime” به صورت خودکار فعال می شود و بدون نیاز به اتصال دستی به اکانت سرویس های مورد استفاده شما این کار را انجام می دهد.منوی اول که پس از نصب “Chime” برای شما ظاهر خواهد شد ، به شما اجازه می دهد تا سرویس خود را که قرار است اطلاعیه های آن را دریافت نمایید انتخاب کنید و همچنین قسمت اضافه کردن سرویس هایی که شما به اکانتتان متصل نشده اید هم برایتان نمایش داده می شود.

1

در ادامه ، اگر برای اکانت سرویس مورد نظر شما اطلاعیه ای ارسال گردد ، بدون فوت وقت سریعا اطلاعیه توسط “chime” دریافت شده و برای شما قابل رویت است. این سیستم هم بر روی ویندوز و هم بر روی مکینتاش (Mac) به راحتی قابل پشتیبانی است و کوچکترین مشکلی ندارد. شما متوجه وجود یک نوار رنگی عمودی در کنار هر اطلاع رسانی شده اید ؟ رنگ آن منعکس کننده خدمات اطلاع رسانی است و به شما کمک کی کند تا بسیار ساده و راحت از این ابزار استفاده نمایید.

2

برای مشاهده تمام اطلاعیه ها در مرورگرخود ، روی آیکون “Chime” ، که در کنار نوار آدرس (URL bar) واقع شده است ، کیلیک کنید.شما در این قسمت ، تمامی اطلاعیه های خود را به ترتیب زمانی مشخص مشاهده می کنید.اگر شما موس خود را بر روی سمت راست یک اطلاعیه حرکت دهید ؛ یک علامت تیک زدن (check mark) ظاهر می شود که به شما اجازه علامتگذاری آن را می دهد که شما با این کار نشان می دهید این اطلاعیه را خوانده اید.با کیلیک کردن بر روی خود اطلاعیه ، شما هدایت می شوید به قسمت فعالیت های خاص آن خدمات مذکور!

با کیلیک بر روی اطلاعیه در قسممت پاپ آپ و یا در قسمت تب مرورگر ، سیستم به صورت خودکار ، آن اطلاعیه را خوانده شده تشخیص می دهد. اگر می خواهید همه اطلاعیه هایتان را در یک تب جداگانه مشاهده کنید ، روی دکمه “All Notifications” که در قسمت پایین واقع شده است کیلیک نمایید.

4

جعبه گرافیکی ای که در سمت چپ صفحه “All Notifications” قرار دارد ، به شما اجازه فیلتر کردن بعضی از اطلاعیه ها را می دهد ! با این فیلتر سازی دیگر خبری از ازدحام اطلاعیه های سرویس های شما نیست ! و می توانید به دلخواه یک یا چند اطلاعیه را مجوز دریافت دهید.

5

“Chime” بهترین و تنها ترین گزینه عالی برای نصب روی مرورگر گوگل کروم است ؛ همچنین توسعه دهندگان این افزونه و برنامه نویسان آن ، در تلاشند تا گزینه ها و آپشن های جدید و کاربردی را اضافه نمایند ، آپشن هایی مانند مرتب سازی اعلان ها براساس سایز ؛ تاریخ ؛ نوع و … .

همچنین با نصب “Chime” ؛ از شر اطلاعیه های مزاحم و اضافی سرویس هایتان راحت می شوید و به نوعی مدیریت این اطلاعیه ها را خودتان به دست می گیرید.

لینک دانلود

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *