ایجاد و مرور تم های کروم در Theme Beta

ایجاد و مرور تم های کروم در Theme Beta
 • 1392/3/7
 • مژگان فنائی
 • 3

پیشتر برنامه ای به نام My Chrome Theme را خدمت شما معرفی کرده ام، اما این تنها روش برای ایجاد تم کروم خودتان نیست. وبگاهی به نام ThemeBeta از قابلیت های یکسانی استفاده می کند، اما ابعاد و معیار دیگری را نیز می افزاید؛ یعنی توانایی برای مرور و جستجوی تم های کروم در چندین دسته مختلف.

هنگامی که سری به وبگاه ThemeBeta می زنید، با صفحه ای برخورد خواهید کرد که شماری از تم های کروم را به گونه ای برجسته نمایان می سازد و شما می توانید با انتخاب، آنها را به مرورگر وب تان بیفزایید و بر روی صفحه برگه (tab) جدید از آنها لذت ببرید. هر سه گزینه در سمت راست موجود است، “تم های جالب”، “تم های محبوب”  و “تم های جدید” ؛ و همچنین چندین دسته بندی در ستون سمت راست. اینها شامل حیوان ها، طبیعت، ورزش ها و غیره می باشند. می توان روی هر یک از اینها کلیک کرده و آنها را مرور و بررسی کرد.

هرچند، چنانچه مایلید تا یک تم شخصی ایجاد کنید، پس می توانید این کار را نیز انجام دهید. در بالای صفحه اصلی تان پیوندی به یک برنامه وب به نام “Theme Creator” را می یابید.

Chrome-Theme Creator

Theme Creator شامل هر دو گزینه پایه و پیشرفته می باشد. شما می توانید با آپلود یک تصویر در سیستم شروع کنید. شما می توانید سپس رنگ ها را انتخاب کرده و تم تان را جمع و جور و بسته بندی کنید و آن را در کروم نصب نمایید.

اگرچه، چنانچه مایلید تا اندکی خلاقیت بیشتری بکار برید، پس روی پیشرفته (Advanced) کلیک کنید. از اینجا شما به افزودن یک تصویر به صفحه برگه (tab) جدید تان، و همین طور به نوار ابزار (toolbar)، پس زمینه برگه و غیره دسترسی خواهید داشت. شما می توانید رنگ ها را برای حتا گزینه هایی بیشتر تعیین کنید، همانند نوار وضعیت (status bar)، متن برگه، متن نشانک (bookmark) و دکمه ها. هنگامی که کارتان به پایان رسید، می توانید بسته بندی (pack) و نصب تم را برگزینید، آن را دانلود کرده یا حتا به عنوان یک فایل فشرده (زیپ) آن را دانلود کنید.

نتیجه

من پیشتر از My Chrome Theme نامبرده در بالا استفاده کرده ام، اما این یکی اندکی گزینه ها و کنترل های بیشتری را بر روی محصولی نهایی ارائه می دهد. این خدمات، همراه با تمامی تم های موجود در وبگاه، رایگان است. کاربرد و استفاده از آن نیز بسیار آسان است؛ نیازی به هیچ گونه مهارت برنامه نویسی و طراحی نیست.

نوشته ای از Alan Buckingham

منبع: Ghacks

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
 1. با اینکه مرورگر من فایرفاکسه از دیدن تم های سایتی که شما معرفی کردین واقعا لذت بردم

  نگهش میدارم واسه روز مبادا 😉

  ممنون بابت مطلب مفیدتون 🙂

 2. سلام و درود
  از مهرتون سپاسگذارم.
  خوشحالم که مورد پسندتون قرار گرفت.
  پاینده باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *