ویرایش و ذخیره فایل PDF در کروم

ویرایش و ذخیره فایل PDF در کروم
 • 1393/4/29
 • پرهام مارزلو
 • 4

مرورگرهایی همچون کروم و فایرفاکس به شما این امکان را می‌دهند تا یک فایل پی‌دی‌اف را به جای ذخیره کردن در حافظه باز کرده و بخوانید. اما متاسفانه مرورگرها در  این زمینه بسیار متوسط می‌باشند و به جز امکاناتی از قبیل باز کردن فایل پی‌دی‌اف ٬ زوم کردن بر آن ٬ پرینت گرفتن و ذخیره کردن کارایی خاصی ندارند. Notable PDF یک برنامه کاربردی است که برای مرورگر کروم طراحی شده است و امکانات بیشتری را برای استفاده و ویرایش فایل‌های پی‌دی‌اف در این مرورگر فراهم می‌کند.

به کمک این برنامه می‌توانید فایل‌های پی‌دی‌اف را از یک لینک٬ سایت ٬ حافظه کامپیوتر و یا گوگل درایو باز کنید. همچنین به کمک Notable PDF می‌توانید فایل‌های PDF را ویرایش کرده و فایل جدید را به صورت یک فایل پی‌دی‌اف جدید و یا متن ذخیره کنید.

Notable-PDF-open

برای استفاده از برنامه Notable PDF باید یک اکانت کاربری بسازید و یا از اکانت گوگل درایو خود استفاده نمایید. سپس برای باز کردن فایل پی‌دی‌اف مورد نظر خود می‌توانید آن را از روی دسکتاپ خود بروی برنامه قرار دهید و یا آنرا از اکانت گوگل درایو خود باز کنید. همچنین برای باز کردن فایل از اینترنت ٬ بر روی لینک کلیک راست کرده و گزینه Open with notable PDF را انتخاب نمایید.

رابط کاربری برنامه بسیار زیبا می‌باشد و فایل پی‌دی‌اف در وسط صفحه قرار می‌گیرد. همچنین یک نوار ویرایش در سمت راست دیده می‌شود. گزینه‌هایی همچون باز کردن٬ زوم و دانلود نیز در بالای صفحه قرار دارند.

Notable-PDF-–-View

دکمه‌های سمت راست برنامه به شما اجازه می‌دهند تا مواردی ازقبیل نوشتن متن ٬ جدول کشیدن ٬ های‌لایت کردن متن و همچنین پاک کردن متن را روی فایل پی‌دی‌اف انجام دهید. برای های‌لایت کردن و نوشتن متن می‌توانید از 9 رنگ متفاوت استفاده کنید. همچنین برنامه به صورت پیش فرض تمامی فایل‌های پی‌دی‌اف را در مرورگر کروم نمایش می‌دهد.

Notable-PDF-tools

پس از اینکه فایل پی‌دی‌اف مورد نظرتان را ویرایش کردید ٬ برای ذخیره‌ی آن مطابق شکل زیر بر روی گزینه دانلود کلیک کنید و نحوه‌ی ذخیره کردن آن را انتخاب کنید. همچنین در کنار گزینه دانلود یک گزینه کمان شکل قرار دارد که با کلیک بر آن می‌توانید آپشن‌های بیشتری برای نمایش فایل پی‌دی‌اف و اصلاح آن داشته باشید و یا آن را بچرخانید و به صفحه‌ای دیگر بروید.

Notable-PDF-download

به عنوان یک افزونه ٬ Notable PDF تمامی امکاناتی را که از آن انتظار می‌رود را دارد البته چند ویژگی‌ جدید نیز می‌تواند به آن اضافه شود که از بیان آن‌ها صرف نظر می‌کنیم. برای دریافت برنامه بر روی مرورگر کروم خود به لینک زیر مراجعه نمایید:

لینک دریافت برنامه

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
  1. بیشتر هدف معرفی بود…تهیه برنامه کاری نداره
   ازین به بعد سعی میشه لینک دانلود هم قرار داده بشه
   متشکرم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *