باز کردن تب‌های خاموش در فایرفاکس

باز کردن تب‌های خاموش در فایرفاکس
  • 1393/5/2
  • Jeff Mosawy
  • 1

شاید عنوان این مطلب کمی برای شما عجیب باشد؛ تب‌های خاموش یعنی چه؟ می‌دانید که مرورگر فایرفاکس، یکی از قدرتمندترین و معروف‌ترین مرورگرهای موجود می‌باشد و امکاناتی فراتر از آنچه تصور می‌کنیم، دارد! بطور کلی وقتی که شما یک صفحه‌ی جدیدی را در Tab جدیدی باز می‌کنید، حتی اگر شما هنوز روی آن Tab کلیک نکرده باشید، باز هم فایرفاکس شروع به بارگذاری آن خواهد کرد.

حال تصور کنید که شما در یک صفحه هستید که می‌خواهید حدود ۱۰ لینک را در یک Tab جدید باز کنید؛ وضعیتی که برایتان پیش می‌آید را تصور می‌کنید؟ قطعاً بارگذاری ۱۰ سربرگ(Tab) در آن واحد، باعث کاهش سرعت بارگذاری همه Tabها خواهد شد.

پس راه‌حل چیست؟ اینجاست که تب‌های خاموش (یا بصورت صحیح‌تر، Silent Tab) به‌کار ما می‌آیند. ما در اینجا می‌خواهیم شما را با یکی از بهترین افزونه‌ها در این زمینه آشنا سازیم.

یکی از بهترین افزونه‌ها در زمینه باز کردن Tabهای خاموش در فایرفاکس، افزونه «Open Link in Silent Tab» می‌باشد. بر خلاف دیگر افزونه‌های شبیه، این افزونه نیاز به Restart کردن فایرفاکس پس از نصب نیست.

Silent-Tab-__-Add-ons-for-Firefox

هر زمان که شما بخواهید یکی از صفحات دلخواهتان را بدین صورت باز کنید، کافیست که بر روی لینک مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Open Link in Silent Tab را انتخاب کنید. خواهید دید که صفحه‌ی جدیدی که برایتان باز می‌شود، با اینکه Tabآن موجود است، اما هرگز شروع به بارگذاری نکرده است.

silent_tab_firefox_addon

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *