نقد و بررسی بازی زیبای Godfire: Rise of Prometheus برای پلتفرم ios

نقد و بررسی بازی زیبای Godfire: Rise of Prometheus برای پلتفرم ios
  • 1393/5/4
  • پرهام مارزلو
  • 5

در ماه گذشته به بررسی بازی‌های مختلفی از جمله Leo’s Fortune و Angry Birds Epic در پلتفرم‌های اندروید و ios پرداختیم. در این قسمت قصد داریم شما را با یک بازی اکشن و جذاب برای پلتفرم ios آشنا کنیم. نام ابن بازی Godfire: Rise of Prometheus است. این بازی هم‌سبک با بازی God Of War است و در بسیاری از موارد از روی آن تقلید کرده است.

این بازی در سبک جنگی و اکشن ساخته شده است و همچنین سوم شخص نیز می‌باشد. داستان بازی مربوط به روم باستان و خدایانش است و شما نیز باید با برخی از آنان به مبارزه بپردازید. اگر داستان‌های مربوط به خدایان باستانی علاقه دارید حتما در ادامه با ما همراه باشید.

001گیم‌پلی بازی

همانطور که گفتم داستان بازی مجموعا به روم و خدایان باستانی‌اش مربوط می‌شود؛ جایی که شما با کارکتر اصلی بازی باید آن‌ها را برای بهتر شدن زندگی انسان‌ها نابود کنید. قسمت‌های مختلف بازی از جمله کارکتر اصلی، بخش تنظیمات، دشمنان، مراحل مختلف بازی بسیار زیبا و حرفه‌ای طراحی شده اند و در مجموع این بازی نیز مثل دیگر بازی‌های سری GodFire می‌باشد.

البته این موضوع ممکن است به جای تعریف یک نکته‌ی منفی باشد چرا که اگر نسخه‌های قبلی این بازی را به اتمام رسانده باشید، ممکن است دچار دل زدگی از داستان‌ها و اتفاقات تکراری شوید. اما اگر می‌خواهید برای اولین بار به این سبک از بازی‌ها روی بیاورید مطمپنا از سبک بازی خوشتان خواهد آمد.

002همچنین در جریان بازی نکات مشترکی را از آن با فیلم‌ها و بازی‌های God Of War پیدا می‌کنید و برخی نام‌های تکراری را خواهید شنید. شخصیت بازی نیز یک جنگجوی یونانی با آمادگی بدنی بالا و عضلات قدرتمند است. یک شمشیر بزرگ نیز در اختیارش است و حمله‌های بی نظیری را انجام ‌می‌دهد. اوج لذت بازی مربوط به لحظات صحنه آهسته است که کشته شدن دشمنانتان را در آن لمس می‌کنید و خونشان در سراسر صفحه پخش می‌شود.

درگیری با دشمنان زیاد باعث می‌شود تا خونتان مدام کم شود و تنها راه برای نجات از کشته شدن، جمع‌آوری معجون‌های قدرت می‌باشد که با کشتن دشمنان و یا پیدا کردن صندوق‌های حاوی آن‌ها به دست می‌آیند.

003بازی شباهت بسیار زیادی به God Of War دارد اما در مجموع از آن ضعیف‌تر است. برخلاف God Of War کارکتر بازی در اینجا کمی ضعیف و سست به نظر می‌رسد. این شخصیت بر خلاف داشتن هیکل بزرگ و عضلات قدرتمند، دو شمشیر خود را به کندی کنترل و به حرکت در ‌می‌آورد. صحنه‌های آهسته نیز در بعضی از قسمت‌ها آزاردهنده هستند اما در مجموع یکی از نکات مثبت بازی می‌باشند.

دشمنان شما نیز ضعیف و ناتوان نیستند و مبارزه با آن‌ها واقعا به سرعت و دقت شما بستگی دارد. اگر کمی دیر بجنبید، دشمنان حمله‌های بی رحمانه و مرگباری را انجام می‌دهند. گاهی وقت‌ها سرعت عمل آن‌ها به نسبت شما بیشتر است و این موضوع برای کاربر بسیار زننده می‌باشد. پس سرعت عمل بالا در اینجا بسیار اهمیت دارد.

004گرافیک و صدا

باید اعتراف کرد که بازی GodFire:rise of prometheus واقعا با کیفیت است. گرافیک این بازی بسیار بالا است و صحنه‌های سه بعدی زیبایی را در آن شاهد خواهید بود. علاقه مندان به سبک جنگی و اکشن همیشه کشتن دشمنان خود در محیط سه‌بعدی و باگرافیک بالا را دوست داشته و دارند. این بازی در همه‌ی زمینه‌ها به جز کیفیت و گرافیک از God Of War ضعیف تر است. صدا‌های مربوط به شمشیر، دویدن شما و کشته شدن دشمنان نیز بسیار طبیعی و با کیفیت هستند. البته صدای شخصیت‌ها در مقایسه با گرافیک بازی چنگی به دل نمی‌زند اما در مجموع قابل قبول است.

005

حرف آخر

اگر این نقد و بررسی را کامل خوانده باشید احتمالا می‌دانید که در این بخش چه خواهم گفت. بازی Godfire: Rise of Prometheus تمام تلاشش را برای رسیدن به بازی قدرتمند God Of War انجام داده است، اگرچه در بسیاری از بخش‌ها نتوانسته این کار را انجام دهد اما در مجموع عملکرد قابل قبولی داشته و مطمئنا در نسخه‌های بعدی بهتر و بهتر خواهد شد.

همچنین تلاش سازندگانی همچون GodFire، شبیه‌سازی سبک کار کنسول‌ها در پلتفرم‌های ios  و اندروید است که این کار را نیز به خوبی انجام می‌دهند.

نمره فروشگاه: 5/10
قیمت:7 دلار
نکات مثبت: کیفیت گرافیکی فوق‌العاده و افکت های صدای جذاب و طبیعی
نکات منفی:تقلید از God Of War، سخت بودن بازی و داستان کلیشه‌ای

لینک برنامه در آیتونز

 لینک منبع مطلب

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
  1. بازتاب: نقد و بررسی بازی زیبای Godfire: Rise of Prometheus برای پلتفرم ios | گروه نرم افزاری پرشین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *