متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

۲۰ سالگی سیم‌کارت در ایران

12345 (بدون نظر)
Loading...
40

امروز ۱۹ مرداد سیم‌کارت تلفن همراه در کشورمان ۲۰ ساله شد. در ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، چهار سیم‌کارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری واگذار شد و بدین ترتیب عرضه سیم‌کارت در کشور آغاز گردید. در آن زمان تلفن همراه در جهان  تکنولوژی نوینی محسوب می‌شد و ایران در این فناوری در منطقه پیشتاز بود.

به گزارش ایتنا، ۲۰ سال پیش با بهره‌برداری از ۲۴ ایستگاه رادیویی با ظرفیت ۹۲۰۰ شماره، شبکه تلفن همراه در تهران راه‌اندازی شد. هنگامی که عرضه تلفن همراه با استقبال مردم مواجه شد، شرکت مخابرات به گسترش پوشش خود به کل کشور پرداخت.

images

با پیشنهاد وزارت ارتباطات، کلیه وظایف ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران  به شرکت ارتباطات سیار ایران واگذار شد. به علت خصوصی‌سازی صنعت مخابرات، این شرکت نیز نام، نشان، رنگ و شعارش را تجاری کرد. شرکت ارتباطات سیار ایران، هم اکنون حدود ۶۶ میلیون مشترک دارد و دارای ضریب نفوذ ۷۵ درصد است.

همراه اول با ۲۷۱ اپراتور در ۱۱۲ کشور جهان ارتباط رومینگ بین‌الملل دارد. این اپراتور نیز اعلام نموده با دریافت مجوز، خدمات نسل‌های بالاتر را به مشترکین همراه اول ارائه خواهد کرد.

/پایان/

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امروز ۱۹ مرداد سیم‌کارت تلفن همراه در کشورمان ۲۰ ساله شد. در ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، چهار سیم‌کارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری واگذار شد و […]