9 اپلیکیشن برتر اندرویدی برای تغذیه و رژیم غذایی

9 اپلیکیشن برتر اندرویدی برای تغذیه و رژیم غذایی
  • 1393/10/21
  • محمد رضایی یزدی
  • 1

یکی از سخت ترین کارها برای حفظ سلامتی پایبندی به یک رژیم غذایی خاص است. همه ما میدانیم که غذاهای لذیذ زیادی مثل فست فودها هستند که میتوانند خطری برای سلامتی شما محسوب شوند. در این مقاله به بررسی 9 اپلیکیشن برتر اندرویدی میپردازیم که به شما در داشتن یک رژیم غذایی سالم کمک میکنند. اگر اهل ورزش و رژیم گرفتن هستید حتما این اپلیکیشن ها را امتحان کنید.

 

Calorie Counter & Diet Tracker

این برنامه با داشتن بانک اطلاعاتی که حاوی اطلاعات بیش از 3 میلیون غذای مختلف است که هر روز هم به تعدادشان اضافه میشود میتواند کمک زیادی به شما در انتخاب رژیم غذایی تان بکند. برنامه همچنین دارای یک بارکدخوان است که امکان اسکن بارکد غذاهایی که از فروشگاه ها خریداری مینمایید و دیدن اطلاعات و ارزش غذایی آنها را به صورت آنلاین برای شما فراهم میاورد. علاوه بر این برنامه دارای بخشی برای تمرینات ورزشی نیز هست که در صورت تمایل میتوانید در کنار رژیم غذایی خود از آنها نیز استفاده کنید. این برنامه کاملا رایگان بوده و میتواند جزء یکی از انتخاب های خوب شما باشد.

 

1

 

Download az Iranapps

 

Calorie Counter by FatSecret

در میان این 9 برنامه شاید این برنامه از همه ساده تر باشد. برنامه دارای یک وقایع نگار روزانه برای رژیم های غذایی شماست که میتواند فهرستی از غذاهایی که شما مصرف میکنید و مقدار کالری که هر روز میسوزانید را نشان دهد. همچون برنامه بالایی این برنامه نیز دارای یک بارکدخوان برای اسکن بارکد محصولات غذایی است. علاوه بر این برنامه دارای یک تقویم مبتنی بر رژیم غذایی و مرجعی برای پیدا کردن غذاها و رستوران هاست و به شما اجازه میدهد تغییرات وزن خود را تحت نظر داشته باشید. دادن ایده برای پخت غذاهای مختلف و برخورداری از یک ابزارک (ویجت) نیز از دیگر نکات قابل توجه این برنامه رایگان است.

 

2

 

Download az Iranapps

 

Calorie Counter by MyFitnessPal

از این برنامه در نقد و بررسی های مختلف اغلب به عنوان یکی از بهترین برنامه های اندرویدی برای تغذیه و رژیم غذایی یاد میشود. دانلود آن توسط بیش از 10 میلیون کاربر و مجموع امتیاز 4.6 از 5 در گوگل پلی خود میتواند به تنهایی نشان دهنده رضایت کاربران از این برنامه باشد. از امکانات قابل توجه برنامه میتوان به مواردی همچون داشتن بانک اطلاعاتی با اطلاعات بیش از 2 میلیون غذا، امکان محاسبه کالری های سوزانده شده و مطابق سازی (سینکرونایز) آن در دستگاه های مختلف از طریق وبسایت برنامه، امکان محاسبه ارزش غذایی غذاهای مختلف همچون غذاهای خانگی و امکان اضافه کردن چندین ماده غذایی به صورت همزمان اشاره کرد. برنامه همچنین دارای بیش از 350 تمرین ورزشی مناسب قلب و استقامتی است. شاید بتوان این برنامه را یکی از بهترین برنامه هایی دانست که هر آنچه شما در زمینه رژیم غذایی و ورزش نیاز دارید را در یک جا گرد آورده است.

 

3

 

Download az Iranapps

Calorie Counter PRO MyNetDiary

برنامه ای برای محاسبه میزان کالری مصرفی با داشتن اطلاعات بیش از 600 هزار غذای مختلف که هر روز به تعدادشان نیز افزوده میشود. این برنامه نیز مانند برنامه های فوق دارای یک بارکدخوان است. علاوه بر این برنامه دارای اطلاعات 45 ماده غذایی و امکان عکس برداری از غذاهای مختلف برای اطمینان از بودن این مواد غذایی در برنامه غذایی تان است. امکان مطابق سازی (سینکرونایز) با وبسایت برنامه نیز وجود دارد که روشی مناسب برای دنبال کردن رژیم غذایی است که آن را انتخاب کرده اید.

 

4

 

Download az Iranapps

 

Diet Assistant – Weight Loss

رویکرد این برنامه به تغذیه و رژیم غذایی رویکردی ساده تر است. البته این بدان معنا نیست که برنامه از امکانات و منابع برنامه های مشابه خود محروم است. در واقع با داشتن امکاناتی همچون امکان تهیه فهرست خرید مواد غذایی، ارائه راهنمایی هایی برای انتخاب رژیم غذایی مناسب و کاهش وزن، محاسبه شاخص وزن بدن (BMI) و داشتن رژیم های غذایی مختلف این برنامه را میتوان یکی از برنامه های خوب در زمینه تغذیه و رژیم غذایی دانست. البته اگر شما عادت به گرفتن رژیم های غذایی غیرمعمول و عجیب و غریب دارید این برنامه نمیتواند کمک زیادی به شما بکند ولی برای بیشتر کسانی که به دنبال یک رژیم غذیی مناسب هستند میتواند مفید واقع شود. ضمنا برنامه دارای دو نسخه پولی و رایگان میباشد که نسخه پولی آن را میتوانید به قیمت 2.99 دلار خریداری نمایید.

 

5

 

Download az Iranapps

 

Diet Point – Weight Loss

برنامه ای توانمند در زمینه تغذیه و رژیم غذایی، این برنامه دارای بیش از 130 رژیم غذایی همراه فهرست مواد غذایی مورد نیاز برای استفاده از آنها، راهنمایی هایی برای بهبود برنامه ورزشی تان برای کاهش وزن، محاسبه شاخص وزن بدن (BMI) و حتی یادآوری است که وقت خوردن غذا را به شما یادآوری میکند. رویکرد نسخه رایگان برنامه رویکرد ساده ای است با این حال کسانی که از نسخه حرفه ای آن استفاده کرده اند نیز مشکلاتی با آن داشته اند. پیشنهاد میکنیم از نسخه رایگان آن که بدون مشکل است استفاده کنید.

 

6

 

Download az Iranapps

 

Fooducate Healthy Weight Loss

برنامه ای که اندکی با برنامه های مشابه خود تفاوت دارد. این برنامه علاوه بر آنکه امکان اطلاع از میزان غذای مصرفی، میزان کالری دریافتی و دنبال کردن تمرینات ورزشی را همچون دیگر برنامه هایی که در این زمینه هستند فراهم میاورد میتواند در تشخیص مواد غذایی مضر برای سلامتی کاربر نیز به وی کمک کند، موادی همچون چربی های اشباع شده یا فروکتوز که تا حد زیادی در کنسرو ذرت وجود دارد. غذاهای مختلف در این برنامه بر اساس سالم بودن یا مضر بودن شان رده بندی شده اند تا کاربر بتواند غذاهای سالم تر را به راحتی انتخاب کند.

 

7

 

Download az Iranapps

 

Lose It!

برنامه دیگری برای محاسبه میزان کالری که دارای بانک اطلاعاتی غذاهای مختلف، رژیم های مختلف بسته به نیاز کاربر و بارکدخوان در نسخه رایگان و امکانات بیشتری در نسخه پولی خود میباشد. این برنامه از معدود برنامه هایی است که از سخت افزارهایی که برای تمرینات ورزشی هستند همچون Jawbone Up و FitBit tracker نیز پشتیبانی میکند. علاوه بر این برنامه میتواند با برنامه های دیگری همچون MyFitnessPal و Runkeeper نیز ارتباط برقرار نموده و با آنها تبادل اطلاعات نماید.

 

8

 

Download az Iranapps

 

My Diet Coach – Weight Loss

برنامه ای برای کاهش وزن با رویکردی متفاوت که به کاربران خود کمک میکند تا از لحاظ ذهنی خود را برای گرفتن رژیم آماده کنند. در حالی که تمام برنامه های تغذیه و رژیم غذایی روی اعداد و ارقام تمرکز کرده اند این برنامه به شما کمک میکند تا آسان تر اشتهای خود را برای خوردن پیتزا یا کلم فندقی مهار کنید. طراحی کلی برنامه طراحی قدیمی است اما خود برنامه از امکانات جالبی برخوردار است. مثلا شما میتوانید در فواصل زمانی مشخص از خودتان عکس بگیرید و با دیدن لاغرتر شدن تان انگیزه بیشتری برای کاهش وزن پیدا کنید. همچنین راهنمایی ها و ترفندهایی برای کاهش وزن نیز در برنامه در نظر گرفته شده اند و حتی در صورتی که شما در برنامه های کاهش وزن تان موفق باشید جایزه هم میگیرید. اگر اعداد و ارقام برایتان اهمیت دارد پیشنهاد میکنیم از برنامه دیگری استفاده کنید ولی اگر به دنبال آن هستید که انگیزه تان را برای کاهش وزن افزایش دهید این برنامه میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

 

9

 

Download az Iranapps

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *