نحوه آنلاک کردن مک توسط Touch ID دستگاه های مبتنی بر iOS

نحوه آنلاک کردن مک توسط Touch ID دستگاه های مبتنی بر iOS
  • 1393/10/30
  • مهدي ده نبي
  • 0

iCon

تاچ آی دی، روشی امن و مطمئن برای آنلاک کردن دیوایس های iOS و نرم افزارهای آن می باشد. از هم اینک می توانید دستگاه مک خود را نیز به وسیله تاچ آی دی آنلاک کنید. با گویا آی تی همراه باشید.

همراه iOS 8.0، اپل از قابلیتی جدید به نام Handoff پرده برداری کرد. این قابلیت، دستگاه های iOS و مک شما که در نزدیکی یکدیگر قرار دارند را در تعامل با یکدیگر قرار خواهد داد.

1

یک امکانی که در قابلیت Handoff به نظر می رسد جا مانده است، به اشتراک گذاری تاچ آی دی است. تعدادی از برنامه نویسان، تلاش خود را به اشتراک گذاشته و نرم افزار KeyTouch که مسئولیت انجام وظیفه فوق را دارا می باشد را ارائه کرده اند.

به وسیله این نرم افزار، شما می توانید دستگاه مک خود را توسط یک دیوایس مبتنی برای iOS دارای تاچ آی دی، آنلاک کنید. به این ترتیب دیگر نیاز به تایپ کردن رمز های عبور طولانی نیست.

2

برای انجام این کار، ابتدا باید دو کار را انجام دهید :

بعد از نصب نرم افزارها، تنها کافی است تنظیماتی را انجام دهید تا به راحتی، تاچ آی دی شما نیز در مک به اشتراک گذاشته شود. در حال حاضر، کار کردن با این نرم افزار کمی طاقت فرسا به نظر می رسد. چرا که برای آنلاک کردن مک خود، ابتدا باید آیفون یا آیپد خود را آنلاک کنید، وارد نرم افزار مربوطه شوید و سپس مک خود را آنلاک کنید.

3

برنامه نویسان این اپلیکیشن، این مشکل را می دانند و در حال تفکر و کار بر روی برنامه برای بهبود آن هستند. همچنین دولوپرهای KeyTouch در حال کار بر روی ویژگی مربوط به مرورگرها نیز هستند. به این صورت که به وسیله تاچ آی د و به جای تایپ پسورد، بتوانید وارد سایت ها و انجمن های مختلف نیز بشوید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *