آیا می دانید پنتک تلفن همراهی با سنسور اندازه گیری دمای بدن را قبلا تولید کرده؟

آیا می دانید پنتک تلفن همراهی با سنسور اندازه گیری دمای بدن را قبلا تولید کرده؟
  • 1393/11/20
  • مجتبی
  • 2

اگر یک تلفن همراه جدید خریداری کرده اید، در چه صورتی آن را همیشه نگه می دارید و تغییرش نمی دهید؟ یکی از راه ها برای دستیابی به چنین حالتی، استفاده از محصولاتی است که طراحی زیبایی دارند و در عین حالت یک ویژگی جذاب را ارائه می کنند. در کنار کیفیت ساخت و طراحی مناسب، برخی از ویژگی های نرم افزاری منحصر بفرد، قطعات سخت افزاری کم نظیر هم می توان کارساز باشد. شرکت پنتک که مدتی هم در ایران به فروش محصولات همراه می پرداخت، در سال ۲۰۰۴ تلفنی با نام  Pantech G670 را معرفی کرد که از سنسوری داخلی برای اندازه گیری دمای بدن بهره می برد.

امروزه، این سنسور امکانی نیست که بتواند یک تغییر بسیار بزرگ به حساب بیاید. تلفن همراه یاد شده، هنگامی که کاربر آن را بر روی پیشانی خود قرار می داد و کمی فشار به گوشی وارد می کرد، قادر بود تا دمای بدن وی را اندازه گیری نماید. به نظر خیلی ها این روش بسیار خنده دارد بود ولی واقعیت این است که Pantech G670 یکی از اولین تلفن های همراهی بود که به حوزه سلامت وارد شد. تمامی داده های اندازه گیری شده توسط این محصول در حافظه ناچیز ۱/۸ مگابایتی‌اش ذخیره می گشت تا بتوانید بعدا به آنها مراجعه کنید. سایر مشخصات این دستگاه شامل یک دوربین ۰/۳ مگاپیکسلی، دو صفحه نمایش رنگی با رزولوشن ۱۲۸ در ۱۶۰ پیکسل، قابلیت انصال به شبکه های GPRS، و یک باتری ۷۶۰ میلی آمپرساعتی بود. این ویژگی های سخت افزاری اگرچه امروزه حتی به چشم نمی آید اما در زمان معرفی G670 ، بسیار مناسب و خوب بود. این گوشی اما در بسیاری از نقاط جهان عرضه نشد و فقط به صورت محدود در برخی نقاط ارائه گشت. به همین دلیل خیلی از ما در موردش تا کنون چیزی نشنیده ام.

بنظر شما ایده پنتک برای قرار دادن سنسور اندازه گیری دمای بدن در یک تلفن همراه، آنهم در سال ۲۰۰۴، هوشمندانه بوده؟ لظفا نظر خود را در اینباره از طریق بخش دیدگاه ها با گویا آي تی و سایر کاربران در یمان بگذارید.

[منبع: PhoneArenad]

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. بله درسال ۲۰۰۴ مسلما امکانات بشر به اندازه ی سال۲۰۱۵ نبوده پس این سنسور واقعا هوشمندانه بوده

  2. متاسفانه امروزه بیشتر گوشی ها به دلیل اینکه ساخت چینه اشعه داره و ازلحاظ سلامتی واسه بدن خیلی مضر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *