متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

اختراع دستگاه کنترل آب

12345 (بدون نظر)
Loading...
141

پژوهشگران استان شیراز موفق به طراحی و ساخت دستگاه دبی شدند که درخطوط شبکه و انتقال آب قابل کنترل است. سید سادات رفیعی گفت: مدیریت تقاضا و فشار در شبکه های آب نیازمند به تنظیم میزان دبی آب ورودی می باشد اما در شبکه های انتقال به دلیل اینکه جریان آب کم و زیاد می شود با کمک شیر برقی احتمال ایجاد ضربه به وجود می آید و به دلیل اینکه طراحی این شیر ها به گونه ای است که کاملا باز یا بسته می شوند، هنگام بازشدن شیر به صورت نیمه باز، میزان خرابی های شیر برقی افزایش پیدا می کند ولی پلانتژ والف به گونه ای طراحی شده است که میزان دبی کنترل شده بدون هیچ گونه تغییر ضربه در شبکه ی آب ایجاد خواهد شد.

وی افزود: این شیر از یک پلانتژ و یک استوانه ی مشبک تشکیل شده است که به کمک یک موتور گیر بکس پلانتژ وارد استوانه ی مشبک شده و با افزایش طول میزان دبی کنترل می شود.همچنین به وسیله ی یک GSM مودم، توسط مرکز تله متری امکان کنترل آن فراهم می گردد و میزان فشار آب ورودی با فشار سنج اندازه گیری شده وبا توجه به میزان آبی که در استوانه ی مشبک نفوذ کرده، میزان دبی آب ورودی محاسبه خواهد شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پژوهشگران استان شیراز موفق به طراحی و ساخت دستگاه دبی شدند که درخطوط شبکه و انتقال آب قابل کنترل است. سید سادات رفیعی گفت: مدیریت […]