۵ بازی استراتژی برتر برای سیستم های اندرویدی

۵ بازی استراتژی برتر برای سیستم های اندرویدی
  • 1393/12/10
  • محمد رضایی یزدی
  • 0

سبک استراتژی از جمله سبک هایی است که علاقمندان خاص خود را دارد. در بازی های استراتژی بر خلاف بازی های حادثه ای و ماجرایی شما عملا هیچ کاراکتر خاصی را هدایت نمیکنید بلکه در بیشتر موارد باید رهبری گروهی را بر عهده بگیرید و علیه گروه های دیگر در بازی بجنگید. آنچه در بازی های استراتژی نقش مهمی بازی میکند مدیریت است. شما باید بتوانید منابع خود، پایگاه خود، نیروهای خود و کلا هر چیزی که تحت فرمان شماست را به خوبی مدیریت کنید تا بتوانید بر دشمنان خود پیروز شوید. البته همیشه هم صحبت از جنگ در میان نیست بسیاری از بازی های استراتژی مثل بازی های استراتژی شهرسازی هستند که شما در آن باید کار مدیریت یک شهر را بر عهده بگیرید و به اهداف خاص از پیش تعیین شده دست یابید. به هر حال بازی های استراتژی از میان سبک های مختلف بازی های رایانه ای بهترین تعامل را با کاربران گوشی های هوشمند و تبلت ها داشته اند چرا که به گفته بسیاری از کاربران هدایت نیروها و مدیریت منابع با لمس انگشت آسان تر است تا با موس. در زیر به بررسی مختصر ۵ بازی استراتژی برتر برای سیستم های اندرویدی میپردازیم.

Clash of Clans

بازی که این روزها به قدری معروف شده که نیازی به معرفی ندارد. این بازی برای اولین بار در سیزدهم ژوئن سال ۲۰۱۲ در گوگل پلی قرار گرفت و از آن پس از معروفیت زیادی برخوردار شده است. هر چند بازی با یک دهکده معمولی شروع میشود ولی شما باید به تدریج باید این دهکده را به یک دژ مستحکم تبدیل کنید. تالار شهر، معدن طلا و پادگان جزء اولین بناهایی هستند که در اختیار شما قرار میگیرند و با آنها میتوانید به مدیریت دهکده، جمع آوری طلا و آموزش ابتدایی ترین واحدهای جنگی بپردازید. ولی کار به همین جا ختم نمیشود، هر چقدر در بازی پیش بروید امکان ساخت بناها و واحدهای جنگی بهتری را هم پیدا خواهید کرد. واحدهای جنگی مثل غول ها یا اسکلت ها که به درد از بین بردن توپ های دشمن و دیوارهای دفاعی او میخورند. اگر میبینید توپ های زیادی از استحکامات دشمن حفاظت میکنند بهتر است به آنها حمله هوایی کنید! Clash of Clans‌ جزء اولین بازی های استراتژی بود که نه تنها امکان بازی در برابر هوش مصنوعی بازی بلکه امکان روبرویی با حریف های واقعی به صورت آنلاین را فراهم میاورد. شاید دلیل معروفیت بالای آن نیز همین باشد. به هر حال اگر احساس میکنید در بازی های استراتژی کسی جلودار شما نیست پیشنهاد میکنیم این بازی را اگر تا به حال انجام نداده اید حتما امتحان کنید.

۱

Download-az-Iranapps4

Boom Beach

بازی دیگری از سازندگان بازی Clash of Clans، هر چند این بازی از لحاظ ساختار بسیار شبیه به Clash of Clans‌ است ولی به گفته منتقدان از عمق بیشتری نسبت به آن برخوردار است و برخی تفاوت های جزئی نیز با آن دارد از جمله این که در این بازی نمیتوانید در آن واحد چندین ساختمان را بسازید یا ارتقا دهید. در واقع بازی بیشتر سعی دارد شما را به سمت شرکت در نبردها سوق دهد تا مشغول کردن تان به جمع آوری منابع و ساخت پایگاه. شاید در بسیاری از بازی های استراتژی داشتن ارتش بزرگتر و نیروهای بیشتر به معنای پیروزی در نبردها باشد ولی در Boom Beach از این خبرها نیست! هر چند داشتن نیروهای بیشتر قطعا بهتر است ولی اتخاذ تاکتیک مناسب در نبردها بعضی مواقع میتواند حتی شما را با نیروهای کمتر پیروز میدان کند. یکی از روش های جالبی که برای هدایت نیروهایتان به نقطه خاصی روی نقشه در این بازی ابداع شده این است که شما به جای آنکه تمام نیروهایتان را انتخاب و بعد به آنها فرمان حرکت به نقطه خاصی بدهید میتوانید در هر نقطه از نقشه که خواستید منوری را روشن کنید تا نیروهایتان به صورت خودکار به سمت آن حرکت کنند. در این بازی شما باید سعی کنید هر تعداد جزیره که میتوانید را از دست اشغالگران خارج کنید و در عوض از سکه های طلا و منابعی که اهالی جزیره در اختیارتان میگذارند استفاده کنید. اگر بازی Clash of Clans‌ را قبلا انجام داده اید سریعا میتوانید با این بازی نیز ارتباط برقرار کنید چون همانطور که گفته شد این دو از لحاظ ساختار بسیار شبیه هم هستند.

۲

Download-az-Iranapps4

Plague Inc

رویکردی که این بازی استراتژی در سبک خود داشته شاید به ذهن کمتر کسی خطور کند: در این بازی خبری از جنگ و ساختن پایگاه و از این قبیل نیست. شما در این بازی باید ویروسی مهلک را تولید کنید و آن را در تمام دنیا شیوع دهید! در تبلیغ این بازی آمده: “دنیا را از شر انسان ها خلاص کنید!” در ابتدای بازی نقشه دنیا در اختیار شما قرار خواهد گرفت که میتوانید محل شیوع بیماری ساخت خود را روی آن انتخاب کنید. همچنانکه که ویروس شما شیوع بیشتری می یابد و قربانیان بیشتری میگیرد امتیاز DNA شما نیز افزایش خواهد یافت که با استفاده از آن میتوانید ویروس خود را در سه حوزه مختلف ارتقا دهید. این سه حوزه عبارتند از: سرعت انتقال که باعث شیوع سریعتر ویروس خواهد شد، عوارض و نشانه های بیماری، مثلا شما میتوانید عطسه و سرفه یا از بین رفتن کامل دستگاه تنفسی را به عنوان عوارض بیماری خود تعیین کنید و بدین ترتیب از تلف شدن قربانیان خود اطمینان حاصل کنید! و بالاخره قابلیت های ویروس که میتواند شامل مواردی همچون مقاومت ویروس در شرایط مختلف شود. هر کدام از این سه حوزه دارای نمودار درختی مربوط به خود هستند و هر چقدر شما امتیاز DNA‌ بیشتری بیاورید میتوانید ویروس خود را در هر کدام از سه حوزه فوق تا حد پیشرفته ارتقا دهید. چیزی که در این بازی اهمیت دارد پیش بینی وضعیت آینده و برخورداری از توان تصمیم گیری بالاست. این بازی دارای سه درجه سختی مختلف است ولی متاسفانه هنوز حالت چند نفره برای آن در نظر گرفته نشده است.

۳

Download-az-Iranapps4

Clash of Gangs

یکی دیگر از شاخه های بازی های استراتژیک شامل بازی هایی میشود که در آن شما باید نقش سردسته گروهی از تبهکاران را بازی کنید و با انجام انواع و اقسام کارهای خلاف حوزه فعالیت خود را گسترش دهید. البته نباید از نظر دور داشت که رده بندی سنی این بازی ها بالای ۱۸ سال است و این مدل بازی ها به درد بچه ها نمیخورند اما اگر تا به حال دلتان خواسته که مزه سردسته یک گروه مافیایی بودن را بچشید بدون آنکه مجبور باشید به کسی صدمه بزنید یا از تبعات قانونی آن بهره مند شوید!! این گروه از بازی های استراتژی میتوانند تا حدودی خواسته شما را برآورده کنند. Clash of Gangs نیز همانطور که از اسمش پیداست در این دسته بندی قرار میگیرد. شما در این بازی به عنوان خلافکاری که به تازگی از زندان آزاد شده باید هدایت گروهی از خلافکاران را بر عهده بگیرید و به تدریج امپراطوری خلافکاری خود را گسترش دهید. مهمترین بنا در این بازی مخفیگاه خلافکاران است که امکان ارتقای دیگر بناها را به شما میدهد. هر چند بازی در محیط شهری اتفاق میافتد ولی این بدان معنا نیست که در آن از جنگ و درگیری خبری نیست. در واقع شما میتوانید انواع و اقسام خلافکاران را به خدمت بگیرید و آنها را به سلاح های مختلف مجهز کنید. این بازی را به صورت چند نفره و آنلاین نیز میتوان انجام داد. شما میتوانید به حوزه استحفاظی دیگر خلافکاران تجاوز کنید و منابع آنها را به غارت ببرید. همانطور که رهبری خلافکاران در درگیری ها اهمیت دارد، مدیریت منابع و درآمدهای بدست آمده نیز مهم است. سعی کنید بین این دو توازن برقرار کنید.

۴

Download-az-Iranapps4

Godus

داشتن قدرت مطلقی که بتوان با آن بر زمین و آسمان ها حکومت کرد، دریاها و بادها را به تسخیر خود درآورد و کلیه موجودات زنده را در ید قدرت خود داشت شاید یکی از آرزوهای دست نیافتنی هر انسانی بوده باشد. هر چند این آرزو در دنیای واقعی دست نیافتنی است ولی در دنیای مجازی و در قالب بازی هایی همچون Godus به آن جامه عمل پوشانده شده است. شما در این بازی نقش خدایان باستانی را بازی خواهید کرد و قدرت آن را خواهید داشت که بر بستر زمین، کوه و جنگل و دشت و دریا بوجود بیاورید. البته خلق این مناظر طبیعی باید با هدف جلب مردمان و سوق دادن آنها به زندگی در آنها باشد، بنابراین سعی کنید تناسب را در خلق آنها رعایت کنید. خلق فقط کوه یا جنگل نتیجه مثبتی برای شما در بر نخواهد داشت. رعایای شما از تمدن های باستانی و اولیه کارشان را شروع کرده و به اعصار و دوران های پیشرفته تر خواهند رسید. شما حتی میتوانید مردمان خود را با بارش شهاب سنگ و آتش از آسمان نیز تنبیه کنید. این دیگر به عهده خود شماست که چه رفتاری با آنها داشته باشید. البته شما برای انجام کارهای خدایی خود به ایمان مردمان تان نیاز دارید پس حتما در نوع رفتارتان با آنها نیز تجدید نظر کنید!

۵

Download-az-Iranapps4

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *