تکنولوژی تشخیص قرنیه چشم فوجیتسو بهتر از سنسور اثر انگشت عمل می‌کند

تکنولوژی تشخیص قرنیه چشم فوجیتسو بهتر از سنسور اثر انگشت عمل می‌کند
  • 1393/12/12
  • مجتبی
  • 1

با تکنولوژی جدید که فوجیتسو معرفی نموده حالا بنظر می رسد که فناوری استفاده از سنسور تشخیص اثر انگشت هم قدیمی شده! با استفاده از یک چراغ مادون قرمز و یک سنسور مخصوص، تلفن های هوشمند قادر به تشخیص دقیق قرنیه چشم کاربران خواهند بود و به این طریق می توان قفل گوشی را باز نمود.

کل سخت افزار این تکنولوژی وزنی کمتر از یک گرم دارد و بسیار کوچک است. در هر صورت شرکت مورد بحث اعلام نموده که با فناوری جدید تشخیص قرنیه چشم، امنیت بسیار بیشتر خواهد شد.

فرآیند کاری این تکنولوژی بسیار ساده و سریع است. گوشی را در مقابل خود قرار می دهید و بلافاصله پس از تشخیص قرنیه، در صورت تایید اینکه شخص مورد نظر شما هستید، قفل دستگاه با ز خواهد شد. الگوی تشخیص نیز به صورت رمزنگاری شده در دستگاه ذخیره می شود و برای امنیت بیشتر در هیچ فضای ابری دیگری آپلود نخواهد شد.

سرعت تشخیص در این تکنولوژی همانطور که گفتیم بسیار سریع است و در حال حاضر فق ۱۵۰ میلی ثانیه طول می کشد تا عمل شناسایی قرنیه چشم انجام پذیرد. نرخ اشتباه کردن این سنسور، یک به ۱۰ میلیون است و این یعنی از هر ۱۰ میلیون بار فقط ممکن است یک بار تشخیص اشتباه داشته باشد.

مانند بسیاری از سنسورهای تشخصی اثر انگشت، فناوری تشخیص قرنیه جدید فوجیتسو می تواند برای پرداخت های امن هم بکار رود. همچنین می توان از سخت افزاری بزرگتر برای بکار بردن این تکنولوژی در تبلت ها و یا رایانه استفاده نمود.

[منبع: GsmArena]

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. بنده به شخصه از اینکه چشم خود را به تکنولوژی نوپایی از شرکت هایی که همه چیزشان پول است, بسپارم, وحشت دارم!!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *