متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

ساخت هواپیمای خورشیدی توسط محققان سوئیسی

12345 (بدون نظر)
Loading...
88

به گزارش گویا آی تی، محققان سوئیسی توانستند هواپیما ی خورشیدی Solar Impulse ۲ بسازند که این هواپیما حرکت خود را از مقصد ابوظبی به سمت مسقط آغار کرده است. این هواپیما ی خورشیدی به مدت پنج ماه از این قاره به قاره ی دیگر و بر فراز اقیانوس اطلس و آرام پرواز خواهد کرد. هدایت این هواپیما ی خورشیدی در طول سفر بر عهده ی دو خلبان سوئیسی آندره بورشبرگ و برتراند پیکارد می باشد.

این هواپیما حدود ۲۳۰۰ کیلوگرم وزن و ۷۱ متر طول دارد و پنل های خورشیدی آن حدود ۱۷۲۸۴ است که وظیفه ی آن تامین انرژی موتور هواپیما می باشد و این هواپیما برای تعمیر یا سرویس در شهرها و کشورهای مختلف توقف می کند. هواپیما که  سفر خود را از ابوظبی آغاز کرده و در عمان توقف می کند، پرواز بعدی آن به سمت جنوب اروپا، شمال افریقا، هند، چین و آمریکا است و در ماه جولای دوباره به ابوظبی بر می گردد.

 از قابلیت های منحصر به فرد این هواپیما، باتری های لیتیوم- یونی است که در آن به کار رفته است و به خلبانان اجازه می دهد که شب ها هم پرواز داشته باشند.

[منبع:Mehrnews]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گزارش گویا آی تی، محققان سوئیسی توانستند هواپیما ی خورشیدی Solar Impulse ۲ بسازند که این هواپیما حرکت خود را از مقصد ابوظبی به سمت مسقط […]