متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

قدرتمندترین لیزر جهان ساخته شد

12345 (بدون نظر)
Loading...
111

به گزارش گویا آی تی، در آمریکا محققان آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور ( LLNL) توانستند به وسیله ی چیدمان و آرایش دیود ها قدرتمند ترین لیزر جهان را بسازند. آنها در آزمایشات اولیه ی خود، رکورد ۳.۲ مگاواتی به ثبت رساندند تا بتوانند قدرتمند ترین و قوی ترین دستگاهی را بسازند که با چینش دیود ها ساخته شده است. برای ساخت پرتوهای لیزری با این قدرت باید جریان های الکتریکی را به دیود ها فرستاد تا از تولید گرمای زیاد و همینطور از بین رفتن دیودها جلوگیری شود.

۱۶۲۲۴۴۱

محققان آمریکایی گرمای تولید شده ی حاصل از لیزر را کاهش دادند تا بتوانند چنین دستگاه قدرتمندی را در اختیار داشته باشند، این روش جدید برای قدرتمند کردن پرتو های لیزری بسیار مفید است. طراح سیستم لیزری جناب Andy Bayramian می گوید: در این روش فقط به وسیله ی چینش دیود ها می توان پرتو لیزری بیش از یک پتا وات برابر با یک میلیارد مگاوات را در اختیار گرفت. امروزه با پیشرفت علوم مختلف می توان با کمک دیودهای کم مصرف، پرتوهای لیزری قدرتمندی را به خدمت گرفت.

[منبع: Mehrnews]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گزارش گویا آی تی، در آمریکا محققان آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور ( LLNL) توانستند به وسیله ی چیدمان و آرایش دیود ها قدرتمند ترین لیزر جهان […]