تلاش دکتر ایزدی برای تبدیل فلزات به مواد هوشمند

تلاش دکتر ایزدی برای تبدیل فلزات به مواد هوشمند
  • 1394/2/6
  • فرشته سعیدی
  • 0

به گزارش گویا آی تی; گروهی از محققان دانشگاه آریزونا به کمک و همکاری یک محقق ایرانی برای تبدیل فلزات رایج به مواد هوشمند تلاش می کنند. در این عرصه، روباتیک، پزشکی و هوانوردی از جمله فناوری های نو ظهور طلقی می شوند که همواره به مواد هوشمند نیازمند هستند و این فناوری جدید که در میان کلاسی از مواد موسوم به «موادی که حافظه دارند» اختراع شده است می تواند توسعه ی فناوری های نو ظهور را سریعتر کند.

در این دستاورد اگر مواد به شیوه های گوناگون تغییر شکل دهند شکل و ساختار اصلی خود را به یاد دارند و با کمک محرک های مثل حرارت، دوباره به حالت قبل خود باز می گردند. دکتر احسان ایزدی و محققان دانشکده مهندسی دانشگاه آریزونا به این ابتکار دست زدند و برای اینکه فلزات شناخته شده را به موادی هوشمند تبدیل کنند در تلاش هستند و اهمیت زیاد این امر به خاطر این است که کسانی توانستند به روشهایی برای مهندسی ریز ساختارهایی که قابلیت به حافظه سپردن فرم اصلی را دارند، دست یابند.

۱۳۵۵۱۱۵۱۸۶

خوشبختانه دکتر ایزدی در بخش مطالعات ریز ساختارها به پیشبرد این پروژه کمک می کند که این نشان دهنده ی هوش و زکاوت ایرانیان است و بودجه ای که توسط آمریکا برای طرح ویژه CAREER این پروژه در نظر گرفته شده ۵۲۰ میلیون دلار طی ۵ سال است.

[منبع:mehrnews]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *