متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

مقدار رادیواکتیویته ی هوا در ایران اندازه گیری می شود

12345 (بدون نظر)
Loading...
0

به گزارش گویا آی تی; یک شرکت دانش بنیان در ایران توانست میزان ذرات رادون و تورون موجود در هوا را به وسیله ی دستگاه جدیدی به اسم مانیتورینگ اندازه بگیرد که مدیرعامل این شرکت خانم الناز احمدی در این باره می گوید: این دستگاه که برای اولین بار در ایران طراحی شده است، می تواند مقدار رادیواکتیویته طبیعی موجود در هوا را به راحتی اندازه بگیرد.

polluted_FF

وی در مورد گاز نوترون گفت:.از زنجیره اورانیوم ۲۳۸ و توریم ۲۳۴ در طبیعت یک سری عناصر واپاشی می شوند که در هوا وجود دارند،به عنوان مثال: رادون ۲۲۲ از زنجیره اورانیوم ۲۳۸ که گاز رادون نیز نام دارد آزاد می شود و رادون ۲۲۰ هم از زنجیره توریم ۲۳۴ تولید می شود که سیستم اندازه گیری پیوسته آلفا بتا در هوا می تواند این ذرات، گازهای رادیو اکتیو و رادون ترون موجود در هوا را اندازه بگیرد و مانیتور کند علاوه بر آن، این دستگاه می تواند یک ذره الفای مصنوعی که وارد هوا شد را مشاهده کند. دکتر الناز احمدی افزود: این دستگاه برای اینکه مقدار رادون و تورون موجود در هوای شهر تهران را اندازه بگیرد هم اکنون راه اندازه شده است و می تواند دیتاهای مورد نظر را از طریق یک سیستم مرکزی مانیتورینگ ارسال کند.

[منبع:Mehrnews]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گزارش گویا آی تی; یک شرکت دانش بنیان در ایران توانست میزان ذرات رادون و تورون موجود در هوا را به وسیله ی دستگاه جدیدی به […]