آیفون بعدی ممکن است از چیپست‌های اینتل بهره ببرد

آیفون بعدی ممکن است از چیپست‌های اینتل بهره ببرد
  • 1394/7/26
  • مجتبی
  • 0

به عنوان مشتری و مصرف کننده، ما اغلب به کلیت دستگاه های الکترونیکی مینگریم تا اینکه بخواهیم به برخی قطعات خاص آن ها توجه داشته باشیم. در هر حال واقعیت این است که ساختن یک تلفن هوشمند مدرن و پیشرفته نیاز به این دارد که تعدادی چیپ پیشرفته در کنار یکدیگر قرار گرفته و اینگونه تشکیل یک مجموعه واحد به نام تلفن هوشمند را بدهند. حالا بماند اینکه هر کدام از این قطعات را ممکن است یک شرکت خاص تولید کند. اما مهم سر هم کردن و نوع چیدمان قطعات به گونه ای است که بهترین همخوانی را با هم داشته باشند، جدا ازینکه ساخت شرکت های مختلفی هستند. اپل یکی از بهترین شرکت ها در این حوزه است که قطعات مختلف را به نحوی بسیار خوب در قالب گوشی های آیفون قرار می دهد.

با توجه به حجم عظیم تولید آیفون های امروزی، قطعا قرار دادن چیپست های اصلی پردازنده این تلفن های هوشمند نیاز به کار فراوانی دارد و یک عمل آسان نیست و به همین دلیل است که در حال حاضر این شرکت آمریکایی برای تامین چیپست های گوشی های آیفون خود از دو شرکت سامسونگ و TSMC استفاده کرده تا بتواند پردازنده A9 خود را در آیفون هایش بگنجاند. منابع خبری صنعتی حالا حدس می زنند که اپل ممکن است به سمت شرکت دیگری برای تامین چیپست های خود برود که شاید این همکاری برای مدتی طولانی هم ادامه داشته باشد.

۴۴۲

همانطور که احتمالا خبر دارید اخیرا اعلام شده که ۱۰۰۰ نفر از کارمندان شرکت اینتل به صورت اختصاصی در حال کار بر روی نسل آینده آیفون های اپل هستند که همین مورد باعث شده بسیاری از منابع اعلام کنند که اینتل به احتمال زیاد نقشی اساسی در تامین چیپست های نسل بعدی آیفون ها خواهد داشت. تئوری های کمی نیز وجود دارند که اعلام داشته اند همکاری مورد بحث به دلیل تمایل و علاقه اپل به استفاده از مودم های LTE شرکت اینتل است که با نام ۷۳۶۰LTE Modem شناخته می شود که توسط مدیر عامل اینتل، آقای Brian Krzanich اعلام شد که در سال اینده شاهد استفاده از این قطعه در وسایل مختلف خواهیم بود. بهترین سناریو که می توان از این اخبار و مطالب دریافت کرد این است که بنظر می رسد آیفون ۷ با دو نوع مودم ۷۳۶۰ LTE و ۹X45 LTE کوالکام تولید خواهید شد که هر کدام برای بازارهای مختلفی در نظر گرفته شده اند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *