معرفی۱۰ میانبر کاربردی از اپلیکیشن‌های گوگل در اندروید ۷

معرفی۱۰ میانبر کاربردی از اپلیکیشن‌های گوگل در اندروید ۷
  • 1395/8/26
  • زهرا معبودی
  • 0

اندروید ۷.۱ بر روی تلفن‌های پیکسل قرار ارائه شده، و کاربرانی که از دستگاه‌های نکسوس پشتیبانی شده استفاده می‌کنند هم می‌توانند به برنامه‌ی بتای اندروید بپیوندند. یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی اندروید ۷.۱ میانبرهای اپلیکیشن است که یک تقلید خوب از میانبرهای تاچ سه بعدی موجود در iOS می‌باشد. ولی از آن‌جایی که اندروید ۷.۱ هنوز برای اکثر گوشی‌ها ارائه نشده، بنابراین توسعه‌دهندگان اندکی اپلیکیشن‌های خود را برای استفاده از این قابلیت به‌روز کرده‌اند. اما گوگل تقریباً همه‌ی اپلیکیشن‌های خود را با این ویژگی تطبیق داده است. با ما در ادامه‌ی مطلب همراه باشید تا ۱۰ مورد از کاربردی‌ترین میانبرهای اپ‌های گوگل را با هم بررسی کنیم.

گرفتن سلفی دوربین

زمانی که انگشت خود را برای مدت طولانی بر روی آیکن اپلیکیشن Camera نگه می‌دارید، سیستم به شما دو گزینه می‌دهد: Take A Video و Take a selfie.

گزینه‌ی Take a selfie اپلیکیشن دوربین را در حالت دوربین جلو اجرا می‌کند، در حالی که این برنامه همیشه به طور پیشفرض بر روی دوربین پشتی قرار دارد. در صورتی که به سلفی آنی نیاز داشته باشید این میانبر به درد شما خواهد خورد.

گرفتن سلفی - دوربین

باز کردن زبانهی جدید کروم

میانبرهای اپلیکیشن کروم دو گزینه هستند: New Tab و New incognito Tab. هر دو گزینه بسیار کاربردی هستند، اما اگر می‌خواهید سریعاً چیزی را گوگل کنید میانبر New Tab خیلی مناسب‌تر است.

زمانی که به صورت معمولی کروم را باز می‌کنید، همیشه به آخرین زبانه‌ای که باز گذاشتید منتقل خواهید شد. پس اگر می‌خواهید جستجو کنید (با نظر به این که نخواهید زبانه‌ی فعلی را ببندید) باید یک زبانه‌ی جدید باز نمایید، اما به کمک این میانبر بلافاصله می‌توانید به زبانه‌ی جدید منتقل شوید.

باز کردن زبانه‌ی جدید - کروم

افزودن مخاطب جدید اپ Phone و Contacts

امکان افزودن مخاطب جدید از هر دو اپلیکیشن Phone و Contacts وجود دارد. هر دوی این اپ‌ها هم میانبر یکسانی دارند: New Contact. این میانبر به شما اجازه می‌دهد تا به طور مستقیم به صفحه‌ی افزودن مخاطب جدید رفته و فوراً شماره تلفن یا ایمیل شخص موردنظر را وارد کنید.

افزودن مخاطب جدید - اپ Phone و Contacts

اسکن گوگل درایو

قابلیت اسکن و آپلود اسناد مدت‌هاست که در اپلیکیشن Google Drive وجود دارد. این گزینه حالا یکی از سه میانبر اپ مذکور است. البته دو میانبر دیگر هم بد نیستند.

میانبر Search شما را مستقیماً به صفحه‌ی جستجو برده و میانبر Upload هم گالری تصاویرتان را داخل این اپلیکیشن باز می‌کند تا دیگر نیازی به انتخاب کردن فایل‌ها برای آپلود نداشته باشید.

اسکن - گوگل درایو

نوشتن ایمیل جدید جیمیل

اپلیکیشن Gmail در حال حاضر فقط یک میانبر دارد: Compose. این میانبر کاری می‌کند تا بدون نیاز به تپ کردن‌های اضافی به صفحه‌ی ارسال ایمیل جدید بروید.

اسکن - گوگل درایو

یادآور جدید Calendar

اپلیکیشن Calendar دو میانبر دارد: New Reminder و New Event. گزینه‌ی New Event که برای افزودن رویداد جدید است، اما گزینه‌ای که احتمالاً کاربرد بیشتری دارد New Reminder می‌باشد که برای افزودن یادآور در تقویم به کار می‌رود. با انتخاب این گزینه به شکل مستقیم به صفحه‌ی Remind me to منتقل می‌شوید.

یادآور جدید - Calendar

جستجوی صوتی اپلیکیشن Google

اگر دستگاه شما از حالت Ok Google دائماً فعال پشتیبانی می‌کند، این گزینه احتمالاً چندان به کارتان نیاید. با انتخاب Voice Search از بین میانبرهای اپ Google بلافاصله می‌توانید جستجوی صوتی داشته باشید.

جستجوی صوتی - اپلیکیشن Google

کتابخانهی من Play Music

زمانی که اپلیکیشن Play Music را اجرا می‌کنید، مستقیماً به کتابخانه‌ی موسیقی‌هایتان منتقل نمی‌شوید. از این رو می‌توانید از میانبر My Library استفاده کنید تا به طور مستقیم به صفحه‌ی آهنگ‌هایتان بروید. به نظر می‌رسد که با استفاده از گزینه‌ی I’m feeling lucky هم می‌توانید به صورت تصادفی یکی از آهنگ‌هایتان را بشنوید.

جستجوی صوتی - اپلیکیشن Google

لیست و یادداشت جدید Keep

Keep اپلیکیشن پرقابلیتی است که در میان برنامه‌های یادداشت‌برداری محجور واقع شده است. با این برنامه می‌توانید متن، تصویر و یادداشت صوتی بسازید. Keep دو میانبر خیلی مفید دارد: New List و New Note. هر دو میانبر مذکور به اندازه‌ی هم کاربرد دارند، ولی اگر یادداشت‌های تصویری را ترجیح می‌دهید می‌توانید از میانبر مربوط به آن هم استفاده کنید.

لیست و یادداشت جدید - Keep

گفتگوی جدید Messages

اپلیکیشن Messages دو مدل میانبر دارد؛ یکی برای ساخت گفتگوی جدید و دیگری که می‌تواند یکی از مخاطبان محبوب یا اخیر شما باشد.

گفتگوی جدید - Messages

نظر شما در مورد قابلیت های جدید اپلیکیشن های گوگل، در اندروید ۷ و اندروید ۷٫۱ چیست؟ این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منبع: addictivetips.com

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *