آموزش Drag&Drop کردن نتایج جستجوی Siri به اپلیکیشن‌های mac  

آموزش Drag&Drop کردن نتایج جستجوی Siri به اپلیکیشن‌های mac  
  • 1395/9/1
  • زهرا معبودی
  • 0

 

با اضافه شدن سیری در macOS Sierra می‌توانید از قابلیت‌های فوق العاده جالب این دستیار صوتی، مثل جستجوی تصاویر در اینترنت استفاده کنید. ولی اگر بخواهید از این تصاویر استفاده کنید باید چکار کنید؟ خیلی ساده، کافی است آن‌ها را به اپلیکیشن‌های موردنظر خود درگ و دراپ (Drag&Drop) کنید.

Drag&Drop کردن نتایج سیری در مک

این کار خیلی آسان است، ولی بیایید یکبار مراحل آن را با هم انجام دهیم. ابتدا سیری را با فشار دادن کلیدهای Option+Spacebar یا کلیک بر روی آیکن آن که در داک یا نوار بالای سیستم قرار دارد اجرا کنید.

Drag&Drop کردن نتایج سیری در مک

در سیری امکان جستجوی تصاویر از میان تصاویر موجود در سیستم، و به صورت آنلاین از طریق موتور جستجوی بینگ وجود دارد. اگر در اینترنت جستجو کنید، ۱۲ نتیجه‌ی ابتدایی بینگ برای شما به نمایش در می‌آید.

Drag&Drop کردن نتایج سیری در مک

اگه به دنبال تصاویر بیشتری هستید، بر روی گزینه‌ی See more images in Safari کلیک کنید. با این کار مرورگر باز شده و عبارت موضوع موردنظر شما در بخش تصاویر بینگ جستجو می‌شود. بنابراین نه تنها به آن ۱۲ مورد، بلکه به هزاران تصویر دیگر هم دسترسی خواهید داشت.

Drag&Drop کردن نتایج سیری در مک

حالا فرض کنید می‌خواهیم تصویری از شخصیت انیمیشنی Pikachu را با یک نفر از طریق iMessage یا Mail به اشتراک بگذاریم. انجام این کار به روش قدیمی، یعنی جستجوی مستقیم در اینترنت هم ممکن است، اما به شکل سریع‌تر می‌توانید آن از طریق خود سیری به اپلیکیشن موردنظر منتقل کنید.

یعنی زمانی که نتایج تصاویر در سیری نشان داده شده، کافی است یکی از آن‌ها را کشیده و در هر اپلیکیشنی که می‌خواهید رها کنید.

Drag&Drop کردن نتایج سیری در مک

در این تصویر می‌بینید که ما با استفاده از سیری به دنبال تصویر Pikachu گشتیم، و حالا یکی از نتایج را بر روی اپلیکیشن Mail درگ و دراپ می‌کنیم.

Drag&Drop کردن نتایج سیری در مک

البته دراپ کردن فقط محدود به اپلیکیشن‌ها نیست. شما می‌توانید تصاویر موردنظر خود را به درون پوشه‌های هم بکشید و رها کنید.

Drag&Drop کردن نتایج سیری در مک

علاوه بر این می‌توانید کل نتیجه‌ی سیری را در ایمیل الصاق کنید تا خود مخاطب تصویر موردنظرش را انتخاب کند.

Drag&Drop کردن نتایج سیری در مک

از این روش می‌توانید برای فرستادن تصاویر به هر اپلیکیشنی استفاده کنید، فرقی ندارد که این اپلیکیشن از اپلیکیشن‌های پیشفرض اپل باشد یا Microsoft Word یا فیسبوک با هر چیز دیگری. در حقیقت اگر به طور طبیعی می‌توانید تصاویر را درون اپ موردنظر خود کپی و پیست کنید، پس امکان درگ و دراپ از سیری هم در آن وجود دارد.

از این به بعد هر زمان که خواستید چیزی را به دوست‌تان توضیح دهید ولی او منظورتان را از روی توضیحات متنی متوجه نمی‌شد، بلافاصله با استفاده از سیری می‌توانید یک عکس یا کل نتیجه را برایش ارسال کنید.

نظر شما در مورد این قابلیت در سیستم های اپلی چیست؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید و با انتشار این مطلب روی شبکه های اجتماعی، دیگران را با این کار آشنا کنید.

منبع: howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *