دو خشک کن در یک دستگاه؛ آیا این احمقانه ترین محصول سامسونگ است؟

دو خشک کن در یک دستگاه؛ آیا این احمقانه ترین محصول سامسونگ است؟
  • 1395/10/13
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

این ماشین لباسشویی سامسونگ و دو خشک کن آن، رازی در دل خود پنهان کرده اند؛ محفظه های کوچکی که درب آنها از بالا باز می شود و لباسهای کوچکتر و ظریفتر در آنها قرار می گیرد.

گویا آی تی – بیایید نگاهی به این دستگاه داشته باشیم. خوشبختانه تولید کنندگان بزرگ لوازم خانگی در سال ۲۰۱۶ سخت کار کردند تا راههای جدیدی برای ساده تر کردن فرآیند رختشویی پیدا کنند. در غیر این صورت، این کار هر روز دشوارتر خواهد شد.
همه ما ماشین های لباسشویی که درب مخزنشان از بالا باز می شود و سینک آنها در داخلشان تعبیه شده را دیده ایم. در این ماشین ها آن درب مخزن که از روبرو باز می شود، در بین چرخش محفظه هم باز شده و می توانید جوراب هایی که از ابتدا فراموش کرده بودید را به لباسهایی که در حال شستشو هستند اضافه کنید. یک محفظه شستشوی کوچکتر و ثانویه در آنها پنهان شده که مانند یک محفظه ذخیره سازی درجه دوم عمل می کند.

اما سیستم لباسشویی FlexWash-FlexDry سامسونگ، که امروز به نمایش درآمد، می تواند احمقانه ترین نوآوری باشد که تا کنون دیده ایم. در این ماشین لباسشویی ساید بای ساید، که درب مخزن لباس آن از جلو باز می شود و دارای یک جفت خشک کن است، هر یک از دو واحد (مخزن شستشو و خشک کن) دارای یک مخزن کوچکتر هستند که در بالای دستگاه تعبیه شده است و طراحی آنها به سبک ماشین هایی که لباس را از بالای دستگاه دریافت می کنند، می باشد.

در ادامه این دستگاه را بیشتر بررسی می کنیم:

FlexWash
• یک مخزن با حجم ۵ فوت مکعب، که درب آن از جلو باز می شود
• یک مخزن با حجم ۱ فوت مکعب که درب آن از بالا باز می شود
این ویژگی ها، تا حدودی شبیه ماشین لباسشویی دو قلوی ال جی است، اما دو تفاوت کلیدی با آن دارد. FlexWash یک واحد است؛ یعنی یک مخزن اصلی که دارد که درب آن از جلو باز می شود، و یک مخزن مکمل که درب آن از بالا باز می شود. این دو مخزن با هم ادغام شده اند و یک دستگاه را ساخته اند.
شرکت سامسونگ ادعا کرده که قسمت FlexWash، به دو لوله آب جداگانه نیاز ندارد. در نتیجه به جای آنکه یک لوله آب ثانویه به آن نصب شود (به گونه ای که در ماشین لباسشویی دو قلوی الجی لازم است)، یک جداکننده در داخل FlexWash قرار دارد که آب مخزن اصلی را از یک جهت و آب مخزن مکمل را از جهت دیگری هدایت می کند. این فوق العاده است!
اما همانند ماشین لباسشویی دوقلوی LG، می توانید چرخه های شستشو را به طور همزمان به کار اندازید، در حالی که آب آنها با هم مخلوط نمی شود. به این ترتیب، آبی که در حال شستن حوله سرخ رنگ شماست، با آبی که زیرپیراهنی سفید شما را می شوید ترکیب نمی شود.
ایده اصلی آن است که شما لباس های عادی و بزرگتر را در محفظه ۵ فوت مکعبی بگذارید و موارد کوچکتر و ظریف تر را در محفظه یک فوت مکعبی بالای دستگاه قرار دهید.

FlexDry
• خشک کن اصلی دارای فناوری MultiSteam است.
• خشک کن کوچکتر دارای قسمت هایی برای تنظیم درجه حرارت است
تاکنون هیچ دستگاه خشک کن “دو در یک” مانند FlexDry ندیده بودیم. علاوه بر آنکه می تواند لباسهای موجود در دو محفظه را همزمان خشک کند، به شما امکان می دهد انواع مختلف پارچه را با اعمال مراقبت های ویژه آنها بشویید. خشک کن اصلی، به خشک کردن لباسهای معمولی ادامه می دهد، و در عین حال یک خشک کن کوچکتر هم در حال جست و خیز برای خشک کردن اقلام ظریفتر است. خشک کن کوچکتر، با طراحی دندانه دار خود، اقلام ظریف تر را بهتر خشک می کند و قابلیت تنظیم دما دارد. طیف دمای آن از دمای اتاق تا ۹۵ درجه فارنهایت را پوشش می دهد.
ماشین لباسشویی FlexWash-FlexDry سامسونگ، علاوه بر آنکه یک ماشین “چهار در یک” است، می تواند از طریق اپلیکیشن “خانه هوشمند سامسونگ” که برای سیستم عامل های اندروید و آیفون طراحی شده، با گوشی همراه هم کنترل شود. طبق اعلام شرکت سامسونگ، با این اپلیکیشن می توانید آغاز و توقف چرخه ها را از راه دور کنترل کنید و بر میزان پیشرفت هر چرخه نظارت داشته باشید.
شرکت سامسونگ هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت یا زمان عرضه این ماشین لباسشویی به بازار اعلام نکرده است، و نگفته آیا قصد دارد این ماشین لباسشویی و خشک کن را با پلت فرم خانه هوشمند جدید خود یعنی SmartThings ادغام کند یا خیر. من به شرکت سامسونگ مراجعه کردم تا اطلاعات بیشتری در مورد این محصول کسب کنم. نسخه های بعدی این مقاله را دنبال کنید و با من همراه شوید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *