پژوهشگران برای قلب انسان ها یک مغز شناسایی کردند

پژوهشگران برای قلب انسان ها یک مغز شناسایی کردند
  • 1395/10/23
  • زهرا معبودی
  • 1

چندی پیش، هنگام مطالعه  ی یک موضوع پیرامون افرادی که قلب اهدایی دریافت می کنند به نکته ای جالب برخورد کردم. تحقیقاتی که روی این افراد صورت گرفته است، حاکی از این است که بعد از دریافت قلب، این افراد، به طور درونی، کسانی را می شناسند که تا کنون آن ها را ندیده اند و حتی از آن ها خاطره هم دارند! این موضوع برایم خیلی جالب بود تا اینکه امروز به یک تیم تحقیقاتی برخورد کردم که نتیجه تست ها و تحقیقات شان را روی اینترنت نشر داده بودند که نشان می دهد قلب هم مغز دارد!

به گزارش دانشگاه هرالد، به تازگی یک رشته جدید وارد عرصه تحقیقاتی بیولوژیکی شده که به آن نوروکاردیالوژی گفته می شود. در این رشته حدود یک دهه است که تحقیقاتی صورت گرفته که طی این پژوهش ها قصد دارند بدانند که واقعا آیا قلب با مغز ارتباطی دارد یا نه! به نظر شما چطور؟

researchers-have-identified-a-brain-for-human-heart2

گفته می شود که احتمال ارتباط عصبی بین قلب و مغز از ابتدا یک ایده بوده است که با دیدن شواهد متعدد، متخصصان شروع به بررسی بیشتر آن کرده اند. حاصل تحقیقات این تیم این است که هر فرد دارای قلبی است که این قلب دارای یک مغز منحضر بفرد و خاص خود است. با توجه به این داده ها قلب داری یک پایگاه مرکزی است که داده ها و اطلاعاتی را کسب می کند.

در تحقیقات یاد شده دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که قلب جدای از عملکرد مخ و مغز، در فرآیند یاد آوری موضوعات و مسائل وارد عمل می شود و می تواند در این مرحله بسیار خوب عمل کند.

با این یافته، این تیم برآن شدند که موضوع را بیشتر بسط دهند. تا اینکه به این رسیدند که قلب قدرتی دارد که در بسیاری اوقات با انتشار سیگنال هایی، بر روی عملکرد مغز نیز تاثیر می گذارد.

از طرفی محققانی که در موسسه HeartMath  کار می کنند معتقدند که قلب دارای یک بخش خاص است که احساسات را درک می کند و با توجه به دریافتی های خود، پیام هایی را برای مغز ارائه می دهد.

این گروه تخقیقاتی معتقدند که قلب یک مرکز بزرگ الکترومغناطیسی در بدن ایجاد می کند که می توانند از ان اطلاعات زیادی کسب کنند.

دکتر رولن مک کارتی که مدیر این موسسه تحقیقاتی است معتقد است که این میدان بزرگ الکترومغناطیسی، سرشار از اطلاعات عاطفی است که قلب مسئول دریافت و ارسال آن هاست.

شناسایی مغز برای قلب انسان ها

این بدین معنی است که وقتی شما احساساتی می شوید و احساس خود را تغییر می دهید، در کد های این میدان تغییرات و تداخلی ایجاد کرده اید و این روی دیگران تاثیر خواهد گذاشت.

این گروه با بررسی این عقیده به این باور رسیده اند که وجود این میدان و کد های آن موجب شده به این نتیجه برسیم که چرا واقعا بعضی از افراد با وجود مشکلات عدیده و ناکامی های فراوان هنوز هم سرشار از آرامش هستند.

اما جالب ترین بخش یافته های این تیم ها این است که قلب و مغز هر دو دارای شهود هستند این بدین معنی است که قبل از وقوع هر اتفاقی این دو عضو سیگنال هایی دریافت می کنند که از واقعه با خبر می شوند.
اما جالب این است که قلب همیشه نسبت به مغز پیشگام تر بوده و این اطلاعات و کد ها را خیلی سریع تر از مغز دریافت و عکس العمل نشان داده و چه بسا، قلب مغز را از خیلی رویداد ها با خبر می کند.

نظر شما در مورد این یافته ها چیست؟ دیدگاه خود را با گویا آی تی در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *