مشکل خم شدن پورت شارژر گلکسی اس ۸ و دیگر مشکلات مرتبط

مشکل خم شدن پورت شارژر گلکسی اس ۸ و دیگر مشکلات مرتبط
 • 1396/7/14
 • زهرا معبودی
 • 3

گویا آی تی: سامسونگ گلکسی S8 پرچمدار قبلی غول کره ای است که در ادامه موفقت S7 وارد بازار شده و آن ها بهبود داده است. اولین چیزی که با دیدن این گوشی متوجه آن می شوید صفحه نمایش Infinity Display  آن است که ۸۳٫۶% از پوشش جلویی گوشی را در بر گرفته است. صفحه نمایش ۵٫۸ اینچی Super AMOLED این گوشی تمام لبه های جانبی گوشی را می پوشاند. با این وجود که این گوشی عملکردی بسیار قوی دارد اما مشکلاتی نیز در مورد آن وجود دارد که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

اگر گلکسی S8 و یا هر گوشی اندرویدی دیگری دارید به این انجمن مراجعه کنید و اگر مشکلی دارید آن را مطرح کنید. خدمات این انجمن رایگان هستند. سعی کنید در حین مطرح کردن مشکلات تا جایی که می توانید دقیق باشید تا بهترین و مناسب ترین راهکار ممکن به شما داده شود.

پورت شارژر گلکسی S8 خم شده است

مشکل: پورت شارژ (درون گوشی) به نظر خم شده است. شارژر درون آن جا نمی شود و گوشی را شارژ نمی کند. سه ماه است که گلکسی S8 را دارم و تا به حال مشکلی نداشته ام. پورت را خاک زدایی کردم و آشغال های درون آن را برداشتم. اما همچنان شارژر کار نمی کند. پیشنهادی دارید؟ تشکر.

راهکار: یک کابل شارژر دیگر را امتحان کنید تا بفهمید آیا مشکل از کابل شارژر است یا خیر. اگر در صورت امتحان کردن با دیگر کابل ها باز هم مشکل ادامه دار بود می بایست پورت شارژر گوشی را به مرکز خدمات برده و بررسی کنید و احتمالا تعویض کنید.

پورت شارژر گلکسی اس ۸

S8 مداوم تماس تبلیغات تلفتی دریافت می کند

مشکل: مدام از تبلیغ کننده های تلفنی تماس دریافت می کنم و به آن ها گفته ام که اسم من را از آن لیست بردارند ولی فایده ای نداشته. من آن شما را مسدود کردم ولی با شماره های دیگر با همان کد منطقه با من تماس می گیرند. در گوشی S8 ام فیلتر شماره پیدا نمی کنم آیا راهی وجود دارد که بتوان شماره یک منطقه را مسدود کرد؟

راهکار: در حال حاضر راهی برای مسدود کردن کد یک منطقه وجود ندارد اما با این حال می توانید تماس گرفتن شماره های ناشناس را مسدود کنید.

 • بر روی Phone بزنید
 • اگر گزینه “More” را می بینید روی آن بزنید. اگر سه خط متوالی عمود می بینید روی آن بزنید.
 • بر روی Settings بزنید
 • اگر به شما گزینه انتخاب میان Call یا Contacts داده شد، Call را انتخاب کنید.
 • بر روی Call rejection یا Call Blocking بزنید
 • بر روی Auto reject یا Block list بزنید
 • تیک Unknown را بزنید و یا Block anonymous calls را روشن کنید

یکی از مشکلات این روش این است که هرکس که در لیست مخاطبین شما نباشد نمی تواند با شما تماس بگیرد.

 

ارور Stopped Working دوربین S8 حین ضبط فیلم

مشکل: حین ضبط ویدیو از دخترم بوده ام که با پیغام camera has stopped working مواجه شدم. حین ضبط ویدیو چند عکس گرفتم که آن ها  دارم ولی می خواهم بدانم که آیا ویدیو در جایی از گوشی به صورت کش ذخیره شده است یا خیر. مجبور شده بودم برای ذخیره باتری برای ادامه روز گوشی را خاموش کنم که امیدوارم چیزی را پاک نکرده باشم. پس از آن ارور به خوبی به ضبط ویدیو پرداختم و این اولین باری بود که با این ارور مواجه می شدم.

راهکار: اگر حین ضبط ویدیو به دلیل ارور camera stopped working ضبط ویدیو متوقف شده، دسترسی به ویدیو ممکن نخواهد بود. این فایل، corrupt شده است و دیگر نمی توانید از گالری به آن دسترسی پیدا کنید.

S8 پیغام های متنی دوگانه می فرستد

مشکل: من یک دستگاه S8 Active دارم و وقتی که پیغام متنی ارسال می کنم همیشه نشان می دهد که دو پیام ارسال شده است در حالی که من یک پیام ارسال می کنم، خیلی آزار دهنده است وقتی دو پیام مشابه را در اینباکس ام می بینم.

راهکار: بهترین راه حل این است که از طریق بخش مدیریت اپلیکیشن ها کش و دیتا اپلیکیشن Messaging را پاک کنید.

S8 تنها زمانی که خاموش است شارژمی شود

مشکل: گوشی من شارژ نمی شود و تنها زمانی که گوشی خاموش است شارژ می شود، دلیل این مشکل چیست؟

راهکار: اگر گوشی تنها زمانی که خاموش است شارژ می شود اولین کاری که می بایست کنید این است که با شارژر و کابلی دیگر آن را شارژ کنید.  اگر مشکل ادامه دار بود با فشار باد پورت شارژر را تمیز کنید تا در صورت وجود کثیفی در آن پاک شود. بررسی کنید که هنوز مشکل وجود دارد یا خیر. اگر باز هم مشکل وجود داشت می توانید گوشی را به حالت کارخانه بازگردانی کنید. پیش از آن حتما از اطلاعات تان بک آپ تهیه کنید.

در صورتی که موارد بالا مشکل شما را حل نکردند می بایست گوشی را به مرکز خدمات برده و بررسی کنید که آیا مشکل سخت افزاری است یا خیر.

صفحه S8  هنگ کرده است و پاسخگو نیست

مشکل: صفحه نمایش S8 من هنگ مرده است و به تاچ پاسخ نمی دهد. طبق چیز هایی که خواندم احتمال دارد که اپلیکیشن های زیادی را باز نگه داشته ام. نمی دانستم که اگر به صورت دستی آن ها را نبندم در پیش زمینه فعال می مانند. لطفا کمک کنید.

راهکار: برای این مشکل نخست کلید پاور و ولوم پایین را برای ۱۰ ثانیه فشار داده و نگه دارید. پس از این گوشی شما ریستارت می شود. پس از بالا آمدن گوشی ببینید که مشکل ادامه دارد یا خیر. اگر ادامه داشت مراحل زیر را دنبال کنید.

 • اگر حافظه میکرو SD دارید آن را در بیاورید. برخی اوقات SD کارت خراب ممکن است این مشکل را ایجاد کند.
 • گوشی را در حالت Safe Mode بالا بیاورید. ببینید که آیا مشکل در این حالت هم وجود دارد یا خیر. اگر خیر یعنی یکی از اپلیکیشن هایی که دانلود کرید مسوب این مشکل بوده است. اپلیکیشن را پیدا کرده و آن را حذف کنید.
 • در ریکاوری مود، کش گوشی را پاک کنید.
 • گوشی را در حالت ریکاوری مود بالا آورده و سپس Factory reset کنید. حتما پیش از این کار از گوشی خود backup بگیرید.

S8 بالا نمی آید

مشکل: گوشی من از روزی که آن را خریدم روت بوده است. شش ماه پس از آن گوشی را ریستارت کردم و بعد از آن در بوت شدن گیر کرده است. سعی کردم آن را به رام فابریک فلش کنم اما با ارور PIT مواجه شدم. PIT را که از رام فابریک گرفته بودم با (Odin/Pit) فلش کردم. سپس با موفقیت توانستم رام فابریک را با Odin فلش کنم و پیغام سبز PASS را دریافت کردم اما متاسفانه گوشی ام بالا نمی آید. نمی توانم به ریکاوری مود دسترسی پیدا کنم و تنها دانلود مود قابل دسترسی است.

راهکار: بهترین کاری که شما می توانید بکنید این است که  گوشی را با فایل فریم ور فابریک جدید و آپدیت شده فلش کنید. می توانید این فایل را از وبسایت Sammobile دریافت کنید. اگر مشکل ادامه دار شد ممکن است مشکل سخت افزاری باشد که در این صورت می بایست گوشی را به مرکز خدمات برده و آن را بررسی کنید.

S8 حین آپدیت نرم افزار گوشی ارور Failure to Authenticate Device می دهد

مشکل: می خواهم S8 ام را آپدیت کنم اما هر بار که گزینه “check for updates” را می زنم با پیغام “failure to authenticate device” مواجه می شوم. چگونه این مشکل را حل کنم؟

راهکار:  چندین دلیل برای دریافت این ارور حین آپدیت نرم افزار گوشی وجود دارد.

 • گوشی شما روت شده است
 • گوشی شما رام کاستوم دارد
 • گوشی را وقتی که به شبکه ای دیگر متصل است باز کرده اید.

اگر فاکتور های فوق بر گوشی شما صدق نمی کند و ارور همچنان اتفاق می افتد راه حل های زیر را امتحان کنید.

 • از گوشی بک آپ تهیه کنید و سپس آن را فکتوری ریست کنید. بررسی کنید که آیا مشکل رفع شده یا خیر
 • از برنامه Smart Switch برای آپدیت کردن گوشی استفاده کنید

S8 حین شارژ هشدار Moisture Detected می دهد

مشکل: مشکلی گوشی من چیست؟! S8 گوشی عالی ای است اما نمی دانم، وقتی به خانه برگشتم و می خواستم آن را شارژ کنم شارژ نمی شد. هشدار detecting moisture می دهد. باید چکار کنم؟ لطفا کمکم کنید.

راهکار: این ارور به این معنی است که در پورت شارژر رطوبت شناسایی شده است. می بایست از طریق جارو برقی مطمئن شوید که درون پورت شارژر خشک شده است و عاری از رطوبت است. همچنین می توانید از سشوار برای خشک کردن پورت شارژر استفاده کنید. پس از اینکه این کار ها را انجام دادید دوباره گوشی را شارژ کنید. اگر باز هم مشکل پیش آمد ما پیشنهاد می کنیم از یک کابل شارژر دیگر استفاده کنید.

آیا شما در این رابطه تا کنون به مشکلی مشابه بر خورد کرده اید و راه کار جالبی برای آن پیدا کرده اید؟ تجربیات و نظر خود را در رابطه با این گوشی و پورت شارژر آن با گویا آی تی در میان بگذارید.

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
 1. دوست عزیز برای منم مشکل رطوبت USB پیش اومده مثل شما اما هر کاری کردم درست نشد الان دادم نمایندگی تا بفرستن تهران نمایندگی اصلیش تا درستش کنن دگوشی من نه ضربه خورده نه تازه اگر هم اب خورده باشه گوشی ضد ابه ولی متاسفم ۲۷۷۰۰ پول دادم اخرش این شد اما پیشنهاد میکنم یه بار ببر برات نرم افزارشو عوض کنن فلشش کنن شاید درست شد اما مال من که درست نشد ممنون

 2. بر منم همینجوری شده اصلا این آب نیستش وقتی زیاد با گوشی کار میکنید وسایل داخل گوشی زیاد داغ میشن و حالت ذوب شدن پیدا میکنن و رطوبت از داخل خود گوشیه شما باید گوشی رو خاموش کنید و نیم ساعت به اون دست نزنید و بعد دوباره گوشی رو روشن کنید و بزنیدش به شرژ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *