وقتی گوشی LG V30 هنگ می کند چکار کنیم؟

وقتی گوشی  LG V30 هنگ می کند چکار کنیم؟
  • 1396/7/23
  • زهرا معبودی
  • 0

در این مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم که اگر گوشی LG V30 شما هنگ کرد چگونه آن‌را راه اندازی مجدد کنید. گوشی پرچمدار و قدرتمند LG امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار خواهد داد ولی در برخی موارد این امکانات منجر به دردسرهایی خواهند شد. راهنمای زیر به شما کمک خواهد کرد تا به جای بردن گوشی به مرکز خدمات مشتریان، خودتان مشکل را برطرف نمایید.

گویا آی تی: برخلاف LG V10 و LG V20، گوشی تمام فلز و شیشه‌ی LG V30 ضد آب است. این موضوع بدین معنی است که این گوشی برای جلوگیری از نفوذ آب بصورت کامل عایق بندی شده است که این مورد شامل باتری نیز می‌شود. به همین دلیل زمانی که گوشی هنگ می‌کند دیگر نمی‌توان با خارج کردن باتری گوشی را راه اندازی مجدد کرد.

تقریبا تمامی مشکلات جزئی گوشی، با یک راه اندازی مجدد، به سادگی حل خواهد شد. البته گاهی اوقات این ویژگی در دسترس نیست. برخی مواقع گوشی به هیچ حرکتی واکنش نشان نمی‌دهد که اصطلاحا به آن فریز شدن یا یخ زدگی گفته می‌شود. اگر گوشی V30 شما فریز شد، به کمک ترکیب چند کلید می‌توانید دستگاه را راه اندازی مجدد نمایید.

راه اندازی مجدد LG V30 فریز شده

وقتی برای اولین بار دستگاه LG V30 را روشن می‌کنند پیام کوچکی این موضوع را عنوان خواهد کرد که باتری V30 قابل تعویض نیست، بنابراین نمی‌توانید آنرا خارج نمایید. آنها همچنین توضیح خواهند داد که برای رفع مشکل یک ترکیب از چند کلید طراحی شده که بوسیله‌ی آن بتوانید در صورت نیاز گوشی را راه‌اندازی مجدد نمایید. البته این نوع راه اندازی مجدد فقط گوشی را یکبار خاموش کرده و مجددا روشن میکند و منجر به هیچ مشکلی نشده و اطلاعات را نیز پاک نخواهد کردد.

“اگر گوشی شما هنگ کرده یا روی صفحه‌ای خاصی گیر کرد، کلیدهای روشن/خاموش و کاهش صدا را برای ۸ ثانیه همزمان فشرده و نگاه دارید تا دستگاه راه اندازی مجدد شود”

کلید‌های روشن/خاموش . کاهش صدا را بطور همزمان فشرده و به مدت ۸ ثانیه نگه دارید تا گوشی لرزیده و صفحه خاموش شود. این روش حتی در صورتی که گوشی کاملا فریز شده و یا صفحه سیاه شده باشد نیز جواب خواهد داد. اینکار گوشی را از طریق سخت افزار راه اندازی مجدد می‌کنند، به همین دلیل فرقی نمی‌کند که مشکل چه چیزی باشد.

زمانی که به اندازه‌ی کافی کلیدها رو نگه دارید گوشی خاموش شده، و خواهد لرزید (ویبره). سپس گوشی راه اندازی مجدد می‌شود و پس از شروع به کار، تمامی امکانات در دسترس خواهد  بود. البته LG این هشدار را خواهد داد که “به دلیل موارد امنیتی، باتری را از گوشی خارج نکنید”. در اصل نیازی نیست به این هشدار توجه کنید زیرا در صورت تمایل هم قادر به خارج کردن باتری از گوشی نخواهید بود.

باز هم این مورد را یادآوری کنیم که با اینکار هیچ اطلاعاتی از گوشی پاک نخواهد شد. اگر در هنگام هنگ کردن گوشی، در حال کار با یک اپلیکیشن باشید، با انجام اینکار، تغییراتی که در اپلیکیشن داده و ذخیره نکرده‌اید از بین خواهد رفت.

به همین راحتی و با استفاده از این کلیدها، گوشی راه اندازی مجدد شده و شما قادر خواهید بود تا از آن استفاده کنید. این ترکیب کلیدها در LG G6، اکثر گوشی‌های سامسونگ و دیگر دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل اندروید نیز عمل خواهد کرد.

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *