چگونگی اتصال خودکار وای فای و پر کردن خودکار فرم ها در اندروید ۸

چگونگی اتصال خودکار وای فای و پر کردن خودکار فرم ها در اندروید ۸
  • 1396/8/13
  • محمدرضا مرتضایی
  • 0

در روزگاری که همگی به دنبال اتصال دائمی به شبکه های اینترنتی هستیم، چه چیز بهتر از یک اتصال وای فای پایدار که اتلاف شارژ کمتری از تلفن همراهتان را در پی داشته باشد؟

مخصوصا آنکه در حین دست و پنجه نرم کردن دستگاه شما با شبکه های وای فای ناپایدار، اتصال داده سیمکارت شما نیز فعال باشد تا در صورتی که هرگاه اتصال وای فای قطع شد، از آن طریق اتصال به اینترنت را پیگیری کند و در نتیجه چند برابر چشم به اندوخته باتری شما داشته باشد!

گویا آی تی – خبر خوش آنکه گوگل در هشتمین نسخه از سیستم عامل اندروید موسوم به Oreo فکری به حال مشکل اتصالات ناپایدار وای فای کرده است؛ به این صورت که حتی اگر وای فای دستگاه خود را خاموش کرده باشید، دستگاه شما به طور پیوسته شبکه های پایدار وای فای را شناسایی کرده و به آنها متصل می‌شود.
البته نیازی نیست که نگرانی خاصی بابت مصرف زیاد باتری در این وضعیت داشته باشید، چراکه دستگاه شما فقط به شبکه های وای فای از قبل شناخته شده و پایدار متصل می‌شود و در کش و قوس دائمی برای بررسی همه شبکه های وای فای نیست که این مساله، باعث می‌شود تا این قابلیت را یک اقدام قابل تحسین از سوی گوگل در مورد اندروید بدانیم.
اگر این اقدام گوگل توجه شما را جلب کرده باشد، حتما می‌پرسید که چگونه می‌توانید این قابلیت را در دستگاه اندرویدی خود فعال کنید؟ برای یافتن پاسخ، کافی است که ضمن در دست داشتن یک دستگاه مجهز به اندروید ۸، دستور العمل های زیر را پیگیری کنید.

نحوه فعالسازی اتصال خودکار به شبکه های وای فای

• به تنظیمات دستگاه رفته و به بخش «شبکه ها و اینترنت» وارد شوید.
• حالا به قسمت شبکه های وای فای بروید. اگر از قبل به شبکه ای متصل باشید، نام آن را در این لیست خواهید دید.
• به سمت پایین صفحه حرکت کنید تا به گزینه «Wi-Fi preferences» برسید.
• پس از انتخاب گزینه بالا، تیک «Wi-Fi Automatically» را فعال کنید. حالا می‌توانید وای فای دستگاه خود را خاموش کرده و با خیال راحت از خانه بیرون بروید؛ دستگاه شما به محض شناسایی یک شبکه وای فای آشنا، به طور خودکار به آن متصل خواهد شد.
اما همانطور که از عنوان مطلب پیداست، ماجرای ویژگیهای مثبت اندروید ۸ به همینجا ختم نمی‌شود و حالا، نوبت صحبت از ویژگی پر کردن خودکار فرمها در این نسخه از اندروید است.

پر کردن خودکار فرمها و کادرهای رمز عبور

اگر تا پیش از این به دنبال این بوده اید که فرمهای روزمره و رمز عبور سایتهای مختلف به طور خودکار برای شما پر شوند، حتما با نرم افزارهایی نظیر LastPass آشنایی دارید. اما در اندروید ۸، دیگر نیازی به استفاده مستقیم از نرم افزارهای متفرقه نیست و امکان ثبت اطلاعات و رمزهای عبور در خود این سیستم عامل فراهم شده است که این اتفاق، هم امنیت بیشتری در پی دارد و هم دیگر نیازی به بازکردن نرم افزارهای ثبت رمزعبور نخواهید داشت.
البته باید بدانید که این ویژگی نیز همانند قابلیت اتصال خودکار وای فای، به طور پیش فرض در اندروید ۸ غیر فعال است و نیازمند اقدام شما برای شروع به کار است.

نحوه فعالسازی قابلیت پر کردن خودکار فرمها در اندروید ۸

• ابتدا مسیر روبرو را پیگیری کنید: Settings > System > Languages & Input > Advanced > Input assistance > Autofill service
• حالا، لیستی از نرم افزارهای مدیریت رمز عبور (درصورت وجود روی دستگاهتان) را خواهید دید که می‌توانید هرکدام از آنها را به عنوان منبع مورد نظرتان برای رمزها و اطلاعات مختلف انتخاب کنید.
• شایان ذکر است که می‌توانید خود گوگل را نیز به عنوان پرکننده فرمهایتان برگزینید که با اینکار، رمزهای ثبت شده در حساب مرورگر گوگل کروم شما مورد استفاده قرار می‌گیرند.
• بعد از این فعالسازی، هنگام مواجه شدن با کادرهای رمز عبور در سایت های مختلف، گزینه پر کردن خودکار را در کنار کادر خواهید دید.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *