تولید کننده انواع راه بند، راهبند آکاردئونی، راهبند بازویی، راه بند ستونی

تولید کننده انواع راه بند، راهبند آکاردئونی، راهبند بازویی، راه بند ستونی
  • 1400/6/22
  • مجید جعفری
  • 0

شرکت آپامه صنعت (https://apamehco.com) اولین و تنها تولید کننده سیستم های نوین حفاظتی در ایران است. که با اتکا به توانایی و تخصص نیروی کاری متخصص و با تجربه ای که در اختیار دارد، توانسته است خود را به عنوان یکی از خوشنام ترین شرکت ها در زمینه تهیه و توزیع سیستم های نوین حفاظتی از جمله تولید انواع راه بند در سطح کشور مطرح نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۱۰۹۷۱۵۷  تماس بگیرید.

انواع راهبند

در ادامه برخی از انواع راه بند و مزایای استفاده از آن ها را بیان خواهیم کرد.

راهبند خودرویی

از جمله زمینه های به کارگیری بسیار رایج از ابزارهایی همچون راهبند را می توان مسیرهای تردد خودرویی نام برد. تقریبا همگی ما تاکنون تجربه مواجه با انواع راهبند ها را حداقل در پارکینگ های عمومی و شخصی، در اماکن اداری و نظامی گرفته تا اماکن مذهبی بزرگ و کوچک داشته ایم. یکی از زمینه های فعالیت و تولید راهبند ها در حال حاضر راهبند های مخصوص جهت تردد خودروها و وسائل نقلیه است که شرکت آپامه صنعت به بهترین شکل ممکن اقدام به تهیه و توزیع آن ها در سطح کشور نموده است.

راهبند آکاردئونی
این دسته از راهبند ها در دو دسته راهبند آکاردئونی برقی و راهبند آکاردئونی دستی در کارخانه بزرگ آپامه صنعت ساخته می شود و هدف اول گروه صنعتی آپامه بهره مندی مشتری از کیفیت بالای ساخت این دستگاه ها می باشد .

در برخی از شرکت ها که تردد بالایی دارند بهتر است از راهبند آکاردئونی برقی استفاده شود زیرا بازو بسته کردن راهبند آکاردئونی دستی شاید برای نگهبان بعد از مدتی خسته کننده شود ولی درمعابر کم تردد و بسته می توانید از راهبند آکاردونی دستی نیز استفاه کرد.

راه بند آکاردئونی دستی

در بعضی از معابر به جای راهبند بازویی یا راهبند آکاردئونی برقی می توان راهبند از جنس آکاردئونی دستی نیز استفاده کرد .

علل مختلفی می تواند در انتخاب دستگاه راهبند شما موثر باشد ولی مهم ترین چیز در انتخاب راهبند آکاردئونی دستی قیمت منحصر به فرد این راهبند است چون در این مدل از کشنده یا لوکوموتیو برقی استفاده نمی شود و هزینه های شما می تواند بسته به متراژ شما از ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش یابد زیرا راهبند آکاردئونی برقی قسمت های هزینه کرد بالایی از قبیل زیر سازی و قسمت برقی دارد ولی با این تفاسیر خیلی از مکان ها ماننده پالایشگاه ها ، پتروشیمی ها ، کارخانه ها و… نیاز به راهبند آکاردئونی برقی دارند زیرا تردد آن ها بالاست و نمیتوانند دائم نگهبانشان را درگیر این مسئله یعنی باز و بسته کردند راه کنند .

راهبند آکاردئونی دستی و اشکال هندسی :

راهبند آکاردئونی دستی برای تشکیل اشکال هندسی مختلف نیز به کار میرود برای مثال

برای مسدود کردن دور تا دور یک گودال در هنگام حفاری از سمت شرکت ها و سازمان ها استفاده می شود.

برای مکان هایی که معبر منحنی شکل دارند و و معبرشان حتما باید از لحاظ امنیت نیز تعریف شده باشد میتوانند از مدل HGD    استقاده کنند .

یکی دیگر از عللی که باعث می شود راه بند آکاردئونی دستی به کار بیاید ارتفاع های مناسبی است که در این راه بند ها به کار می رود .این دستگاه ها از ارتفاع ۱۰۰ سانتی متر شروع و تا ارتفاع های ۳۰۰ سانتی متر در مدل های سفارشی در کارخانه آپامه صنعت ساخته می شود .

 

راهبند آکاردئونی برقی یا راهبند آکاردئونی اتوماتیک

راهبند آکاردئونی برقی از جمله راهبند های کشویی متحرک در زمینه انواع گیت های کنترل تردد می باشد که در ایران برای اولین بار به صورت انحصاری توسط گروه صنعتی آپامه تولید و برای شرکت بزرگ امرسان اجرا شد.

اصول طراحی این سیستم زیبا بر اساس برق ۲۲۰ ولت شهری می باشد که بعضی مواقع به صورت برق ۳ فاز استقاده می شود.

تمامی اجزا راهبند آکاردونی برقی به صورت پروفیل های درجه ۱ بهمراه رنگ کوره ای الکترواستاتیک می باشد که در برابر نور خورشید در مناطق مختلف مقاومت دارد .

انواع راهبند آکاردئونی برقی

راهبند آکاردئونی برقی مدل های متفاوتی را دارا می باشد که در ۳ ارتفاع می توان آن را ساخت ارتفاع های راهبند آکاردئونی برقی در استاندارد گروه صنعتی آپامه به سه حالت ۱۲۰ و ۱۵۰ وCM180 می باشد .

راهبند بازویی

یکی از انواع مدل های راه بند که در قسمت های مختلف از قبیل ساختمان ها ، کارخانه ها ، مرکز اداری و تجاری و  … استقاده می شود راهبند بازویی یا راهبند اهرمی یا راهبند میله ای نام دارد که نسبت به راهبند های دیگر مانند راهبند آکاردئونی برقی و راهبند امنیتی هزینه کمتری دارند ولی از قابلیت های کمتری نیز بهره مند هستند ولی در حوزه اتصال به سیستم های کنترل تردد از قبیل :

۱- اکسس کنترل برد کوتاه

۲- اکسس کنترل برد بلند (آنتن UHF)

۳- پلاک خوان

همانند سیستم های دیگر دارای قابلیت اتصال می باشند و یکی از برترین مزیت های ممکن که باعث می شود افراد این نوع سازه ها را انتخاب کنند سرعت در نصب این سازه است زیر اکثر این دستگاه ها ساخته شده و آماده در طول بازو های ۴ یا ۶ متری به صورت آماده موجود هستند .

راهبند ستونی یا بولارد

راهبند ستونی در گروه محصولات امنیتی قرار می گیرند زیرا این قابلیت را دارند که در برابر ضربه مقاومت کرده و مانع از عبور وسیله نقلیه غیر مجاز شوند. بنابراین بیشتر از آنها در محل های با امنیت بالا نظیر سفارتخانه ها و مراکز نظامی و دولتی استفاده می شود.

بخش های اصلی تشکیل دهنده یک راهبند ستونی:

  • استوانه متحرک
  • سیستم محرک یا پیشران
  • مدار فرمان
  • محفظه قرارگیری تجهیزات

مزایای استفاده از راهبند

۱-    راهبند، کارمند بدون اجرت

از جمله مزایای راه بند ها را می توان تعیین نظم و ترتیب و نگهبانی دادن وسائل بدون هزینه کردن و دستمزد به کارکنانی که قرار بوده به جای آنها این وظایف را برعهده بگیرند. این مزیت بسیار بزرگی است،مثلا  راهبند اهرمی می توانند مسیرهای ورود و خروج به یک پارکینگ و یا اداره را به خوبی مسدود ساخته و در صورت استفاده از آن ها دیگر آن واحد نیازی به استخدام کردن تعداد افراد بیشتری نبوده و تنها با استخدام یک نیرو می تواند به راحتی تردد و ورود وخروج به پارکینگ را محدود سازد. به این ترتیب می توان ادعا کرد که از این طریق تا حدود زیادی به جای صرف هزینه برای خرید و تهیه راهبند،در واقع شرکت نوعی صرفه جویی در هزینه های جاری خود نیز نموده است.

۲- راهبند ها زمان کاری ندارند

از جمله مزایای بزرگ راهبندهای تولید شده از سوی شرکت آپامه صنعت،عدم داشتن محدودیت زمان کاری می باشد.این نکته بسیار روشن و درخشانی به شمار می رود.با توجه به این موضوع،شما دیگر با نیروی انسانی روبرو نمی باشید که نیازبه استراحت ومرخصی داشته باشند، بلکه از ابزارهای استفاده می کنید که هم از کیفیت و کارکرد بسیار عالی ای برخوردار بوده و هم این که می توانند در تمامی ۲۴ ساعت از روز و هر هفت روز هفته وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

۳-هوشمند سازی راهبندها

توانایی مجهز نمودن راهبندها به دستگاه های هوشمند می باشد و می توان به راحتی با نصب یک بورد ساده و در طی کمترین زمان ممکن و در عین حال با صرف کمترین هزینه ممکن، راه بند ها را به قابلیت هوشمند شدن و یا حتی کنترل از راه دور مجهز کرده و به این ترتیب میزان بازدهی و کارایی و در عین حال بهره وری آن ها را تا چندین برابر بیشتر نمود.نمی توان به راحتی از کنار این خاصیت گذشت، با هوشمند سازی راهبند ها شما می توانید به راحتی هم در میزان کار و فعالیت نیروی کار خود تا حدود زیادی کاهش ایجاد کرده و هم این که میزان بازدهی و بهره وری آن ها را تا حد زیادی ارتقا بخشید.

 ۴- راه بندهای مجهز به ابزارهای کنترل کننده

مجهز سازی راه بند ها به ابزارهایی کنترل گر همچون دوربین می باشد.معمولا در طراحی راهبندهای شرکت آپامه صنعت صورت می گیرد، از قبل این موضوع پیش بینی شده و به همین جهت موقعیت های خاصی ای از راهبند در انواع مختلف را که می تواند دیدی بسیار مناسب نسبت به محیط اطراف داشته باشد را در نظر گرفته و در صورت صلاح دید مالک و خریدار راهبند مورد نظر،شرکت می تواند به راحتی و در صورت اعلام نیاز مشتری راهبند مورد نظر را به یک دستگاه دوربین امنیتی با کیفیت و استاندارد ها مجهز سازد.

۵- افزایش میزان حساسیت و سرعت عکس العمل راه بندها

از جمله امتیازاتی که می توانید تنها با تهیه محصولات راه بند شرکت آپامه صنعت آن ها را در اختیار بگیرید می توان به مواردی همچون افزایش میزان حساسیت و سرعت عکس العمل راهبند ها نسبت به اجرای فرمان می باشد.راهبند ها به صورتی طراحی شده اند که در سریع ترین زمان ممکن می توانند باعث باز شدن و یا مسدود شدن مسیر تردد قسمت های ورودی و خروجی تحت کنترل دوربین و یا نگهبان پارکینگ گردند، به این ترتیب می توان تا حد بسیار زیادی از میزان حوادث و اتفاقات ناخوشایند در این راستا جلوگیری نمود.

۶- کارکرد راه بند برای کنترل کردن ترددها در پارکینگ

کنترل تردد در داخل یک پارکینگ می تواند باعث افزایش میزان امنیت داخلی پارکینگ گردد. از جمله نقش های امنیتی کاهش میزان تصادفات در داخل پارکینگ می باشد که می تواند با استفاده از این راهبندها،شما را تا میزان بسیار زیادی آمار تصادفات ناخواسته در داخل یک پارکینگ را به صفر نیز خواهید رساند. از جمله نکات دیگر امنیتی می توان به کنترل ورود و خروج ها به فضای داخلی پارکینگ می باشد. به این ترتیب،شما قدر خواهید بود تا ریسک و خطر سرقت خودروها در داخل فضای یک پارکینگ را حتی شده تا به میزان صفر نیز برسانید.

۷-مجهز شدن راهبند ها به کنترل از راه دور

داشتن تجهیزات کنترل از راه دور می تواند یک مزیت بسیار بزرگ برای راهبندها باشد،زیرا دیگر نیازی نیست مثلا در پارکینگ های طبقاتی که نگهبانی درهر طبقه و یا هر بخش حضور داشته و مرتب به این مکان و آن مکان نقل مکان نموده تا بتواند یک راهبند را از مسیری برداشته تا موجب بازگشایی آن مسیر و یا با نهادن یک راهبند در زمانی خاص، موجب بسته شدن آن مسیر گردد. به این ترتیب حتی پارکینگ های بزرگ نیز می توانند با تعداد نیروی کار حداقلی ای به بهترین شکل ممکن هم امنیت و آسانی تردد را در فضای داخلی یک پارکینگ ایجاد نموده و هم این که بتوانند در میزان هزینه های جاری و هزینه های جانبی کارکنان خود تا حد بسیار زیادی نیز صرفه جویی داشته باشند.

قیمت راهبند

شرکت آپامه صنعت با در نظر گرفتن شرایط و به خصوص وضعیت ارزی کشور در طی چند سال اخیر به آن مبتلا شده و به صورت یک مشکل جدی با آن دست به گریبان است در کنار تهیه  راه بند های مدرن و برخوردار ازاستانداردهای روز جهان در داخل کشور و با استفاده از مواد اولیه ارائه شده از سوی تولید کنندگان داخلی،محصولی با بالاترین کیفیت ممکن و کمترین قیمت ممکن را به شما مشتریان گرامی ارائه نماید.

کارخانه تولید راهبند آپامه صنعت همواره بر اصل برتری کیفیت نسبت به هم صنفیان خود اتکا داشته است تا جایی بیش از ۲ دهه پیش شروع به تولید راهبند های خاص با مکانیزم های راهبند بازویی ، راهبند آکاردئونی برقی ، راهبند آکاردئونی دستی  نمود .

مشتریان راهبند های گروه صنعتی آپامه همواره افراد و سازمان هایی هستند که برای انتخاب خود ارزش قائل هستند و فقط محصول راهبند ایرانی باکیفیت استفاده می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت و مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۱۰۹۷۱۵۷ تماس بگیرید یا به سایت https://apamehco.com  مراجعه فرمایید.

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *