راهنمای از بین بردن لکه آب روی شیشه ماشین (خانگی + صنعتی)

راهنمای از بین بردن لکه آب روی شیشه ماشین (خانگی + صنعتی)
  • 1403/2/29
  • گویا آی تی
  • 0

برای از بین بردن لکه آب روی ماشین شما می توانید از ترکیبات خانگی چون سرکه، جوش شیرین، آب و نمک و شوینده های شیمیایی مثل انواع شیشه پاکن با نام سیواکس و تام کلین نیز بهره بگیرید.

وجود این لکه ها روی شیشه می تواند باعث خطای دید شده و عاملی برای تصادفات در خیابان ها باشد. با توجه به بالا بودن قیمت سپر جلو ۴۰۵ و سپر عقب، گران بودن چراغ های راهنما، بهتر است از مواد شوینده خوبی برای تمیز کردن شیشه خودرویتان استفاده نمایید تا ضمن تمیز کردن شیشه، آن را خش نیز نیندازد.

لکه آب دید راننده را حین رانندگی مختل می کند و همچنین باعث نازیبا به نظر رسیدن خودرو می شود، در ادامه برای از بین بردن لکه آب روی ماشین، انواع تمیز کننده شیشه خودرو را معرفی کرده ایم، این ترکیبات علاوه بر لکه آب سایر لکه ها را نیز از بین می برند.

چه آبی باعث ایجاد لکه روی شیشه ماشین می شود؟

آب هایی که تصفیه نشده اند، متاسفانه باعث ایجاد لکه هایی برروی خودروها می شوند که باید این مشکل را برطرف کنید. آب باران، آب چاه، آب نرم / سخت و … همه در این دسته قرار می گیرند و مستعد ایجاد لکه برروی شیشه ها هستند.

شما می توانید به جای موارد ذکر شده، از آب مقطر برای شستشوی خودرو خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که هیچگونه اثری از لکه برروی ماشین باقی نمی ماند.

با توجه به بالا بودن قیمت سپر جلو پژو پارس و سپر سایر خودروها و آسیبی که این قطعه در تصادفات می بیند. شما باید همواره مراقب تمیزی شیشه عقب و جلوی خودروی خود باشید تا قدرت دید شما به دلیل کثیفی پنجره ماشینتان کم نشود.

کارشناسان فروش لوازم جانبی خودرو، معمولا کنار لوازم خود به معرفی انواع شوینده برای تمیز کردن شیشه ها و بدنه ماشین نیز می پردازند، پس از آنها می توانید کمک بگیرید.

معرفی انواع روش های از بین بردن لکه آب روی شیشه ماشین

انواع روش های از بین بردن لکه آب روی شیشه ماشین عبارت هستند از:

استفاده از سرکه

یکی از بهترین ترفندها برای از بین بردن انواع لکه ها، سرکه است. شما با استفاده از سرکه می توانید سرسخت ترین آلودگی ها را از بین ببرید. در سرکه اسید ضعیفی وجود دارد که فقط لکه ها را از بین می برد، بنابراین با استفاده از آن می توانید تقریبا همه آثار به جا مانده از آب را برروی شیشه از بین ببرید.

برای استفاده از سرکه ابتدا مقداری از آن را داخل یک بطری اسپری آب بریزید، سپس آن را روی یک پارچه بدون پرز اسپری کرده و بعد آب اضافه پارچه را بگیرید. اکنون دستمالتان را برروی آثار آلودگی ها بکشید و اجازه دهید که سرکه برای چند لحظه برروی لکه ها باقی بماند.
حالا یک پارچه مرطوب دیگر بردارید و دوباره روی لکه ها بکشید. با انجام این کار می توانید هرگونه آلودگی را از بین ببرید.

Cleaning all kinds of glass stains

پاک کردن لکه با جوش شیرین

برخی آلودگی ها یا آثار به جا مانده از آب به قدری سرسخت هستند که به راحتی با سرکه از بین نمی روند، بنابراین باید برای آنها از راهکار بهتری مثل جوش شیرین استفاده کنید. برای استفاده از این ماده، مقداری از آن را داخل کمی آب ریخته و مخلوط کرده تا خمیری یکدست به دست بیاید. حالا یک برس بردارید و خمیر را برروی آلودگی ها بکشید. اکنون با استفاده از محلول آب و سرکه آثار به جا مانده از هرگونه آلودگی را از بین ببرید.

از بین بردن لکه با آب و نمک

آب و نمک را با یکدیگر ترکیب کنید، به گونه ای که خمیری مناسب به دست بیاید. حالا مسواکی را بردارید و خمیر را برروی آثار به جا مانده از آب بزنید. اکنون پارچه ای برداشته و بر روی خمیرها بکشید تا کاملا پاک شوند. بعد از انجام این کار با یک پارچه مرطوب سطح شیشه را تمیز کنید.

استفاده از خمیردندان برای حذف انواع لکه

بسیاری از کارشناسان استفاده از خمیردندان را بهترین راه حل برای از بین بردن لکه های آب می دانند. شما می توانید مقداری خمیر دندان را روی انگشت هایتان بریزید و سپس آنها را برروی لکه ها اعمال کنید. بعد از انجام این کار اجازه دهید که ۱۰ دقیقه سپری شود، سپس خمیردندان را با یک پارچه مرطوب از شیشه تمیزکاری کنید. با انجام همین کار ساده فقط با استفاده از خمیردندان می توانید لکه های خودرویتان را از بین ببرید.

Cleaning glass stains

استفاده از برس، دستمال و مسواک

در صورت ایجاد رسوبات می توانید پارچه ای مناسب را تهیه کرده و از سمت بالای شیشه شروع به دستمال کشیدن کنید. شما باید در حین انجام این کار به صورت مداوم در حال تمیزکاری پارچه نیز باشید.

در صورتی که متوجه شدید بعضی از رسوبات سخت شده اند، از مسواکی مناسب برای پاک کردن آنها استفاده کنید.

استفاده از شوینده های برپایه الکل

کافیست به سراغ فروشگاه های عرضه محصولات جانبی ماشین بروید و از آنها بخواهید که شوینده ای قوی و مناسب را در اختیارتان بگذارند. این شوینده ها اغلب بر پایه الکل هستند و قوی ترین لکه ها را پاک می نمایند.

این شوینده ها عبارتند از:

  • اسپری جرم گیر سیواکس
  • جرم گیر نانو به نام تام کلین
  • افشانه شیشه شوی سوزوکی

Car window cleaning

استفاده از خاک رس

شما می توانید با تهیه یک نوار سفارشی آن را از قسمت بالا به پایین شیشه بکشید و در صورت خشک شدن از اسپری های شیشه پاک کن استفاده کنید تا لکه ها از بین بروند. بعد از اینکه نیمی از لکه ها تمیزکاری شدند، خاک ها را برگردانده و شروع به ورز دادن آنها کرده و در نهایت مانع از ایجاد خراشیدگی آنها برروی شیشه شوید.

استفاده از حوله میکروفیبر

در صورتی که از نوارهای خانگی استفاده کردید، مواد اضافه را به واسطه حوله میکروفیبر تمیزکاری کنید. حالا پارچه ای خشک را برداشته و مجددا روی ناحیه مورد نظرتان بکشید. با انجام همین راهکار ساده بسیاری از آلودگی ها از بین می روند.

نکات مهم در از بین بردن لکه آب روی شیشه ماشین

چندین نکته مهم جهت از بین بردن لکه آب روی شیشه ماشین وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

  • انواع سرکه می توانند به سطوح نقره ای آینه ها آسیب های جدی بزنند، بنابراین آنها را به صورت مستقیم برروی آینه تان اسپری نکنید.
  • برخی رسوبات و آثار به جا مانده از لکه ها به قدری قوی هستند که به راحتی از بین نمی روند که در چنین زمانی می توانید اجازه دهید مواد چند دقیقه روی لکه باقی بمانند و باعث تمیزکاری راحتتر ماشین شوند.
  • توصیه می کنیم که به هیچ عنوان از شوینده هایی مانند جوش شیرین به اندازه زیاد استفاده نکنید. همچنین کشیدن محکم دست روی شیشه شفافیت آن را از بین می برد.
  • به منظور جلوگیری از ایجاد لکه های بیشتر روی سطوح توصیه می کنیم که در انتها روی آینه را با پارچه های بدون پرز تمیز کنید.

Car Cleaning glass stains

از بین بردن لکه آب روی شیشه ماشین، مشکلی متداول اما قابل حل

از بین بردن لکه روی شیشه ماشین از جمله مشکلات متداولی است که گریبان گیر بسیاری از افراد می شود، اما خوشبختانه با وجود برخی راهکارها می توانید بدون هیچ دردسری لکه ها را از بین ببرید. در این زمینه پیشنهاد می دهیم که حتما با یک کارشناس حرفه ای مشورت داشته باشید؛ او با انواع قطعات روی ماشین آشنا بوده و بهترین مواد برای از بین بردن لکه های روی آنها را به شما معرفی می کند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *