گویا اپ
 • عقل سالم در بدن سالم؛ بررسی اپلیکیشن Daily Yoga عقل سالم در بدن سالم؛ بررسی اپلیکیشن Daily Yoga
 • evernote-v-google-keep Google Keep یا Evernote؟ کدامیک؟
 • WhatsApp-vs-Hangouts WhatsApp یا Hangouts؟ کدام‌یک؟
 • اگر "چنین" شد "چنان" کن! (بررسی اپلیکیشن: IFTTT) اگر “چنین” شد “چنان” کن! (بررسی اپلیکیشن: IFTTT)
 • بر مسند خدایی تکیه بزنید! (بررسی اپلیکیشن: Godus) بر مسند خدایی تکیه بزنید! (بررسی اپلیکیشن: Godus)
 • GOOYA اپلیکیشن گویا آی تی ویژه گوشی های اندروید (gooyait)
 • کجایی؟ چرا جواب نمیدی؟ Status به شما می‌گه چرا! کجایی؟! چرا جواب نمیدی؟ Status به شما می‌گه چرا!
 • Clean Master یا CCleaner ؟! کدام‌یک؟ Clean Master یا CCleaner ؟! کدام‌یک؟
 • با LogDog حریم خصوصی شما در برابر نفوذ و هک ایمن خواهد بود با LogDog حریم خصوصی شما در برابر نفوذ و هک ایمن خواهد بود
 • بررسی اپلیکیشن CM Backup بررسی اپلیکیشن CM Backup

۱۰ راه که طول عمر لپ‌تاپ شما را افزایش می‌دهد !

در این مقاله:

در این مقاله قصد داریم راه هایی را ذکر کنیم که باعث میشود لپ تاپ شما عمر بیش تری بکند . معمولا افرادی که از لپ تاپ استفاده میکنند ، گاهی اوقات پس از تنها یک ماه استفاده از لپ تاپشان مشاهده میکنند که هر روز یکی از قسمت های لپ تاپ خراب میشود!

اگر می خواهید شما هم به سرنوشتی همانند این افراد دچار نشوید ، توصیه میکنیم تا آخر این مقاله را مطالعه فرمایید .

ما در این مقاله نگاهی کوتاه و جامع به بهترین و کاربردی ترین و مهم ترین عواملی که یک لپ تاپ را سلامت نگه میدارد خواهیم پرداخت .

لپ تاپ ها می توانند همانند یک رایانه رو میزی مدت ها عمر کنند ولی  اگر به طور صحیح از آن ها استفاده نشود ، ممکن است در مدت بسیار کوتاهی از کار بی افتند .

الف ) با لپ تاپ بیش تر  آشنا شوید :

لپ‌تاپ (به انگلیسی: Laptop) به رایانه همراه، کوچک و نسبتاً سبک گفته می‌شود. وزن آن معمولاً بین۱ تا ۳ کیلو  است که به اندازه و مواد مصرف شده در ساخت آن بستگی دارد. این رایانه کوچک‌تر از رایانه‌های رومیزی است و می‌تواند با یک باتری کارکند و یا از یک آداپتور AC/DC خارجی در آن استفاده می‌شود. بسیاری از آن‌ها چند سلول ۳ ولت دارند که در اجرای عملکرد ساعت و دیگر فرآیندها در هنگام قطع برق مفید است. laptopمولفه‌ها نیز مانند دسک تاپ هستند و مانند آن عمل می‌کنند ولی برای استفاده متحرک به صورت بهینه درآمده‌اند. لپ تاپ‌ها دارای صفحه نمایش بلور مایع می‌باشند و چند طرح حافظه درآن‌ها برای RAM در نظر گرفته شده‌است. SO-DIMM یک DIMM بزرگ است. علاوه بر صفحه کلید داخلی در آن‌ها از خط اشاره استفاده می‌شود ولی صفحه کلید خارجی و موس نیز قابل استفاده هستند.                                                                                            (ویکی پدیا )

ب) چرا باید از لپ تاب نگهداری کنیم ؟

لپ تاپ ها جایگزین خوبی برای رایانه های رومیزی هستند و بیش تر کار های آن ها را می کنند ولی با این حال تفاوت اصلی آن ها با رایانه های رومیزی میزان مقاومت آن ها در شرایط مختلف ، متفاوت است .

لذا باید همیشه به این نکته توجه داشت که لپ تاپ هرچه قدر هم که مقاوم در برابر شرایط باشد باز هم باید نکاتی را برای حفظ سلامت لپ تاپ را انجام داد چرا که لپ تاپ ها با توجه به ویژگی هایی که دارند نیاز به مراقبت هایی نیز دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

البته باید این را هم متذکر شد امروزه با پیشرفته تر شدن وسائل مختلف بیش تر کار هایی را که لازم بود زمانی خودمان برای حفظ و نگهداری لپ تاپمان انجام دهیم را انجام میدهند . مثلا زمانی لازم بود که اگر مدت زیادی صفحه نمایش روشن و بدون استفاده است باید از محافظ صفحه نمایش (اسکرین سیور ) استاده کرد در غیر این صورت به صفحه نمایش آسیب وارد میشود ولی حالا اگر ساعت ها و روز ها صفحه نمایش بدون هیچ تغییر و حرکتی نیز روشن بماند دچار هیچ مشکلی نشده و به کارش ادامه خواهد داد.

شایان ذکر است با این حال که کار ها رفته رفته پیش به سوی اتوماتیک و خودکار شدن میروند ولی باز هم انسان ها هستند که حرف اول را میزنند و نقش اصلی را بر عهده دارند . خیلی از کار ها وجود دارند که بدون وجود انسان هرگز معنی نخواهند یافت و جز با وجود انسان تحقق نمیابند .

لپ تاپ را تمیز نگه دارید ! :


چون  لپ تاپ ها بیش  تر با محیط و خصوصا دست ها در تماس هستندباید توجه داشته باشید که لپ تاپ ها خیلی زود کثیف میشوند و این عمر باعث کاهش طل عمر لپ تاپ میشود . برای همین همیشه سعی کنید لپ تاپ خود را تمیز نگه دارید چرا که علاوه بر اینکه باعث افزایش طول عمر لپ تاپ میشود بلکه زیبای لپ تاپ را هم تشدید میکند.

همواره میتوانید برای تمیز کردن لپ تاپ از پارچه نخی مرطوب نم نماک استفاده کنید و یا اینکه از محلول های تمیز کننده موجود در بازار که مخصوص همین کار هستند استفاده کنید ، این محصول نسبت به کاربردش قیمت ارزانی دارد .

توصیه میکنیم که حتما برای تمیز کردن صفحه مانیتور (نمایش) لپ تاپ از پارچه نخی مرطوب استفاده شود .

زیاد روی تاچ پد فشار نیاورید :


یکی از عوامل مهم در طول عمر لپ تاپ و به خصوص همان تاچ پد این است که نباید زیاد روی آن فشار آورد زیرا همان طور که مشخص است تاچ پد یکی از نیاز های مهم هر لپ تاپ است خصوصا هنگامی که ماوس همراه نداشته باشید .

لذا از فشاور اوردن روی صفحه تاچ پد خود داری کنید و سعی کنید اگر از دکمه های آن استفاده می کنید آن ها را به آرامی فشار دهید .

لپ تاپ را مستقیم به برق وصل نکنید ! :

یکی از دلایل خرابی سریع لپ تاپ ها اتصال مستقیم لپ تاپ به برق است ، اگر دقت کرده باشید هنگامی که لپ تاپ را به برق وصل میکنید گاهی اوقات جرقه های کوچکی در اطراف پیریز به راحتی قابل مشاهده اند ، همین جرقه ها یا به قولی نوسانات برق باعث میشود که به لپ تاپ آسیب جدی وارد شود.

استفاده از پیریز ها یا سه راهی ها یا محافظ ها جریان برق میتواند این مشکل را تا حد زیادی بر طرف کند .

توصیه می شود لپ تاپ را مستقیم به برق وصل نکنید .

باتری را دربیاورید :


اگر از آن دسته کاربرانی هستید که مثل من مدت زیادی را پشت لپ تاپ سپری میکنید و به طور کل لپ تاپتان مدت زیاد روشن است ، باید باتری لپ تاپ خود را در آوردید در غیر این صورت به صورت جدی به باتری لپ تاپ شما آسیب وارد میشود.

اما این خارج کردن باتری از لپ تاپ و گذاشتن ان در جایی دیگر باید هر چند وقت یک بار از باتری لپ تاپ دوباره استفاده شود ، در غیر این صورت امکان خراب شدن باتری افزایش میابد .

کول پد ( میز لپ تاپ ) :


اگر با لپ تاپتان زیاد کار میکنید و مدام روی آن فشار می آورید باید از وسیله یی به نام کول پد (میز لپ تاپ) استفاده کنید .

این وسیله دارای پایه هایی بالاتر از سطح زمین هستند و چندین خنک کننده ( فن ) همراه خود دارند که باعث خنک شدن و بهبود کار آیی لپ تاپ شما میشود این دستگاه ها عمدتا از برق یو اس بی (Usb ) استفاده میکنند و به شدت کم مصرفند و خیلی کم از باتری استفاده می کنند .

اگر عجله دارید :


اگر همیشه دوست دارید که رایانه تان یا لپ تاپ شما سریع بالا بیایید میتوانید سیستم خود را هایبرنت( hibernate) کنید با این عمل شما قادر خواهید بود خیلی سریع تر از قبل وارد محیط سیستم عامل (ویندوز) شوید و برنامه هایتان را اجرا کنید .

برای فعال کردن این گزینه در سیستم عامل ویندوز هفت می توانید هنگام خاموش کردن همانند شکل زیر روی گزینه ای که همانند فلش است ماوس را نگه دارید تا کادر گزینه ها باز شود و پس از آن باید گزینه هایبرنت را انتخاب کنید .

درایو لپ تاپ شما :

سعی کنید کمتر از رایتر لپ تاپ استفاده کنید یا اگر استفاده میکنید از سی دی ها و دی وی دی های خش دار استفاده نکنید چرا که باعث خرابی و اسیب رساندن به لنز درایو میشود.

موقعی که از دی وی دی یا سی دی رایتر استفاده می کنید حتما نوت بوک را به برق متصل کنید. چون رایترها جریان بسیار بالایی را از منبع تغذیه کشیده و اگر صرفا از باتری استفاده شود به آن آسیب می رساند چون در این حالت باتری با سرعت زیادی دشارژ می شود. حتی در حالتی که باتری کاملا شارژ نباشد ممکن است نوت بوک خاموش شده و دیسک نوری شما بسوزد. به همین خاطر در لپ تاپ های مدرن امروزی اگر شارژ باتری کم باشد، لپ تاپ به طور خودکار درایو نوری را خاموش می کند.

حمل و نقل نوت بوک :


اگر می خواهید لپ تاپ خود را جابه جا کنید باید همواره نکاتی را رعایت کنید در غیر این صورت لپ تاپ شما آسیب های جدی را جبران خواهد کرد از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

*  چنانچه در داخل درایو خود سی دی یا دی وی دی دارید قبل از حمل لپ تاپ  آنرا خارج نمائید .

نوت بوک را خاموش کنید یکی از قسمت های مهم و آسیب پذیر لپ تاپ هارد دیسک آن است که باید بسیار مراقبت شود به  همین دلیل در لپ تاپ های جدید قابلیت HDD Protection تعبیه شده است. به طوری که اگر ضربه ای به لپ تاپ بخورد وقتی لپ تاپ روشن است، هارد را خاموش می کند تا از صدمه به آن جلوگیری کند.

لپ تاپ خود را از مواجه با گرمای شدید یا ضربات جانبی یا تکان های شدید دور نگه دارید .

هر گونه کابل و وسایل متصل به لپ تاپ مثل کابل شبکه ، سیم ماوس یا اسپیکر (بلند گو ) را از لپ تاپ جدا کنید.

صفحه نمایش را به طور کامل ببندید طوری که در جای مخصوص به خودش قرار گیرد .

بهتر است برای جلوگیری از بروز هر گونه حادثه که ممکن است لپ تاپ شما را تحدید کند از کیف های مخصوص لپ تاپ استفاده کنید .

لپ تاپ خود را از مواجه با گرمای شدید یا ضربات جانبی یا تکان های شدید دور نگه دارید .

صفحه نمایش لپ تاپ :


به هیچ عنوان دست خود را به صفحه نمایش نزنید یا از برخورد هرگونه شی تیزی مثل کلید یا پیچ گوشتی به آن جلوگیری کنید چرا که به شدت اسیب پذیر است و به راحتی خراب میشود.

همان طور که گفته شد برای تمیز کردن صفحه نمایش از یک پارچه نخی نمناک استفاده کنید یا از تمیز کنده هایی که به این منظور تهیه شده استفاده کنید.

بهتر است در هنگام تمیز کردن لپ تاپ آن را خاموش کنید .


از نرم افزار ها و ضد ویروس های مناسب و سبک استفاده کنیم !:

سعی کنید از ضد ویروسی سبک و قوی برای لپ تاپ خود استفاده کنید تا مقدار کمتری از پردازنده را اشغال کند و سرعت لپ تاپ را پایین نیاورد .

نرم افزار های مناسب را روی لپ تاپ خود نصب کنید از نصب نرم افزار هایی که اطمینان ندارید که نرم افزار اند یا بد افزار خود داری کنید یا قبل از نصب آن را ویروس یابی کنید .

سعی کنید از لایسنس ها و نرم افزار های اورجینال و اصل شرکت نرم افزاری  استفاده کنید مخصوصا سیستم عامل که اگر از نسخه های کرک آن استفاده کنید شما و لپ تاپتان را با مشکل مواجه می کنید و مجبورید هر چند وقت یک بار سیستم عاملتان را عوض کنید .

در پایان :

همان طور که مشاهده کردید این راه های بسیار آسان هستند و صد البته ارزان ، مطمئن باشید که اگر نکاتی را که ذکر شد را رعایت کنید ، لپ تاپتان را بیمه خواهید کرد و به طول عمرش خواهید افزود .

ما در این مقاله سعی کردیم نگاهی کوتاه و جامع به نکات مهم و تاثیر گذاری که باعث افزایش عمر لپ تاپ میشود را یاد آور شویم .

لپ تاپ ها ابزاری کاربردی و بسیار ظریف هستند ، مراقب آن ها باشید که خیلی زود ممکن است خراب شوند .

سعی کنید که روی کیبورد (صفحه کلید ) لپ تاپ هم زیاد فشار نیاورید چون گاهی اوقات کلید ها ازجایشان ممکن است در بیایند و جا انداختن دوباره آن ها کاری بسیار دشوار و تخصصی است .

اگر بار اول است که از باتری لپ تاپ استفاده میکنید . لپ تاپ را خاموش کنید و آن را به مدت ۱۱ الی ۱۲ ساعت زیر شارژ بگذارید .

در مقالات بعدی :

در مقالات بعدی سعی خواهیم داشت شما را با ابزار هایی جالب در عین حال ساده که می تواند هر کسی را متعجب و شگفت زده کنید ، آشنا کنیم .

وسایلی که اگر چه ساده به نظر می رسند ولی شاید بیش از هر وسیله ی حرفه ای کار آیی داشته باشند .

البته گاهی اوقات قیمت هایشان در عین حال که ساده هستند بسیار گران و گزاف است و به قولی پول کار اییشان را میگیرند ولی گاهی هم اینطور نیست و خیلی از آن ها قیمت های مناسبی دارند .

59 پاسخ به “۱۰ راه که طول عمر لپ‌تاپ شما را افزایش می‌دهد !”

 1. alii می‌گه:

  چرت و پرت نوشتی

  خیلی مطالبت سطحی بود

 2. علیرضا زارع می‌گه:

  سلام .
  ممنون ، مطلب بسیار خوبی بود .
  البته من در چند موردش خیلی موافق نیستم .
  ۱- اینکه باتری رو در بیاریم یا نه هنوز مسئله ای هست که بعضی ها بر سر اون اختلاف دارن . شاید این مورد برای لپ تاپ های قدیمی درست باشه ولی من از کارشناسای مجرب شنیدم که در لپ تاپ های جدید ، سیستم تشخیص جریان وجود داره . یعنی لپ تاپ شما تشخیص میده که شما دارید از باتری استفاده میکنید یا از شارژر . اگه شارژر تشخیص داده بشه ، باتری به طور کامل از مدار خارج میشه .

  ۲- Hibernate کردن سیستم مشکلی خیلی زیادی نداره و من خودمم گاهی اوقات ازش استفاده میکنم . ولی دوستان توجه کنید که هر از گاهی باید یه بار سیستم رو ریست کنید تا اگه مشکلی در برخی برنامه ها بوجود اومده ، حل بشه . چون بعضی برنامه ها کد نویسیشون مشکل داره و مسائلی مانند Memory Leak رو بوجود میارن ، به تدریج منابع بیشتری از سیستم رو تلف میکنن .
  یا مثلا برخی از آپدیت های ویندوز نیاز دارن که سیستم ریست بشه ولی با Hibernate کردن این آپدیت ها کار نمیکنن و ممکن در اثر همین بی توجهی یه آپدیت وضعیت بحرانی ویندوز ، عمل نکنه و الی آخر ……..

  با تشکر از محسن جان به خاطر این مقاله .

  • Amin می‌گه:

   بله، باتری از مدار خارج می شه ولی:
   باتری اگر پر باشه و در محیط گرم قرار داشته باشه، عمرش کوتاه می شه.
   در مورد باتری های جدید (لیتیوم-آیون) می گن اگر برای مدت زیادی نمی خواهید از باتری استفاده کنید، بهتره اون رو تا ۵۰ درصد شارژ کنید، (اگر خالی هم باشه مشکل پیش میاد) بعد از لپتاپ جدا کنید و در محل خنکی نگهداری کنید. حتی توی چند تا سایت نوشته بود بعد از قرار دادن در نایلون مخصوصی که از ورود رطوبت جلوگیری کنه، توی یخچال نگهداری کنید!
   به هر حال… خواستم بگم: وقتی داری از لپتاپ با برق استفاده می کنی، باتری پره (بدترین حالت برای عمر باتری) ضمنا باتری متصل به لپتاپ هست که در حال انجام کار گرما تولید می کنه… پس در معرض گرما هم هست.
   نتیجه: اگر برای مدت زیادی (مثلا ۱ ماه یا بیشتر) قراره که از لپتاپ با برق استفاده کنید، باتری رو در بیارید. البته یادتون باشه که جدا کردن باتری یه عیب بزرگ داره، و اون اینه که اگر برق قطع
   بشه بدون باتری همه چیز می پره.
   حتما الان به این نتیجه رسیدید که “چه خوب می شد اگر می تونستیم باتری رو در حالت شارژ ۵۰% روی لپتاپ نگاه داریم.” تا هم عمرش زیادتر بشه هم مشکل قطعی برق رو نداشته باشیم.
   لپتاپ های جدید سونی (قدیمی هاشو نمی دونم) این قابلیت رو دارن. یعنی می تونی بهش بگی باتری رو بیش از ۵۰% یا ۸۰% شارژ نکنه…

 3. hamid می‌گه:

  با سواد تحدید غلطه بنویس تهدید

 4. و خب بهترین کار اینه که از سیستم عامل گنو/لینوکس استفاده کنیم تا باتری همیشه سالم بمونه، سرعتمون بالا بره، برنامه هامون کرش نکنن، سیستم هنگ نکنه و نیازی هم به آنتی ویروس نداشته باشیم ;)

 5. Pouya می‌گه:

  سلام دوستان خسته نباشین شما به نویسنده ی دقت کنید همش ۱۶ سال داره در حده خودش هم کامله هم مفید من نمیدونم چرا همه خودشون خیلی کامل میدونن .محسن جان ممنون برات آرزو موفقیت میکنم مطلبت بسیار خوب هست .

 6. طراحی سایت می‌گه:

  آنان که میتوانند انجام میدهند – آنهایی هم که نمیتوانند انتقاد میکنند

 7. amir می‌گه:

  mohsen jan afarin ali bod.
  cheshme hasoda betereka.
  ali

 8. امین می‌گه:

  من نتیجه می گیرم که اگه لپ تاپ رو به همراه باتری به برق بزنم و بعد از هر بار شارژ شدن کامل فقط از باتری استفاده کنم، نه برق- می تونم بدون مشکل پریدن اطلاعات و بدون مشکل فول بودن باتری در حین اتصال به برق کارم رو انجام بدم. متشکرم از همه نظرات

 9. اهورا می‌گه:

  استفاده از هایبرنت باعث میشه عمر هارددیسک کم بشه چون هایبرنت یعنی ذخیره حالت فعلی دستگاه روی هارددیسک و این اگر زیاد تکرار بشه پدر هارد رو در میاره

  • الیار می‌گه:

   اینجاشو دیگه پرتو پلا گفتی
   چه ربطی داره، هایبرنیت فقط محتویات رمو مینویسه تو هارد. هارد دیسکم با این نوشتنا طوریش نمیشه، چو خود ویندوز و بقیه سیستم عاملها از هارد دیسک به عنوان حافظه مجازی استفاده می کنن و دایم در حال نوشتن اطلاعات روی هارد هستن، بخصوص اگه میزان رم سیستم کم باشه

 10. امین می‌گه:

  کول پد (CooLPad) در افزایش عمر مفید باطری خیلی موثره
  یه سایت خیلی خوب تو این زمینه میشناسم که داخل ایرانم هست و می تونید ازش خریدهم بکنید :

  http://www.CooLPad.ir

 11. sepehr می‌گه:

  این سایت
  http://www.Coolpad.ir

  فوق العادست هم تنوعش خوبه هم قیمتاشم واقعا عالیه
  مرسی امین جووون

 12. ramin می‌گه:

  salam dooste aziz..mer30 az info khoobet..bara man khoob bod ke ta hala laptop nadashtam,va hamash pc boode..begzarim,man soali daram ke omidvaram zood javab bedid age kasi midone,man dar almanam,va ASUS X53S kharidam,ba vojod inke systeme ghaviyee has,man office 2010 va autocad 2012 va chandta barname kam hajm dge nasb kardam,va alan soorate computer be shedat omade paeen!!2 bazi ham nasb kardam ke systemo check konam ke yekish NFS Worls has, ke in bazi dar yeki 2 bar aval khob ejra shode,da ba high Qualität ama alan kami frame frame mishe!! mishe behem begid jaryan chiye!! bayad systemo recovery konam!! taze kahridamesh!! 1 hafte mishe ya 2 hafte!! mamnoon misham ke behem komak konid!! in EMaile mane pls,: ramin1284@yahoo.de

 13. ادیسون می‌گه:

  سلام

  دوست عزیز

  با رعایت نکات زیر به طور کامل مشکل شما حل می شود

  ۱- همیشه لپ تاپ ها را وقتی خریدی بایوسش را بروز کنید و سالی یک بار چک کنید که آیا ویرایش جدید بایوس آمده است و در صورتی که اماده بود نصب کنید

  ۲- از ویندوز سون اصل و دستکاری نشده استفاده کنید

  ۳- ویندوز سون خود را بروز کنید

  ۴- داریورهای لپ تاپ خود را نسخه بروزش را از سایت شرکت سازنده دانلود کنید و از سی دی داریوری که بر روی نوت بوک شما است استفاده نکنید چون داریورهای آن معمولا قدیمی شده است

  ۵- در ویندوز سون برنامه های که نصب میکنید حتما آخرین ورژن و آخرین ویرایش باشد
  از نصب برنامه های قدیمی یا برنامه های ایرانی به علت عدم سازگاری در سون خودداری فرمائید

  با رعایت نکات بالا به هیچ وجه شما مشکلی نخواهید داشت و از سیستم خود بهترین و بیشترین و بالاترین سرعت را استفاده میکنید

  موفق باشید

 14. فریدون می‌گه:

  اقا دمت گرم یعنی با ۱۶ سالت همه رو زدی برات ارزوی موفقیت دارم

 15. رضا می‌گه:

  سلام
  می خوام در ویندوز سون زمانی که شارژر را به برق متصل کردم حالت قطع شارژ باتری باشد و به صورت ACکار کند
  توجه : Power Manager را در سون نصب کردم و تمامی Style ها را تست کردم ولی در حالت Plug شارژینگ هم اتفاق می افتد؟؟؟

 16. kourosh می‌گه:

  خیلی چیزها ازت یاد گرفتم دمت گرم اگر میشه چیزهای زیاد تری در باره لپ تاپ بگین ممنون

 17. نوید می‌گه:

  سلام همیشه موفق باشی استفاده کردم تشکر

 18. شاهین می‌گه:

  bad nabod mer30

 19. هانیه می‌گه:

  سلام ….
  دکمۀ enter لپ تاپم از جا در اومده اگه کمکم کنید ممنون میشم…

 20. baran می‌گه:

  سلام
  لپ تا پ ایسوس مدل x59sr دارم در حالت خاموش وقتی شارژش فول میشه چراغ سبز خاموش نمیشه مشکلش چیه؟

 21. behdad می‌گه:

  مطالب بسیار خوبی داشت فقط میخوام بدونم چه جوری باید بفهمم چیزی رو که میخوام وارد لب تاب کنم ویروس داره یا نه

 22. علی می‌گه:

  سلام ممنون از این راهنمای خوب شما
  من یک لب تاب ۶۱۹۰ hpدارم وبرج ۸ سال۹۰ خریدم هالا جدیدن یک صدای از اون درمیاد که در قسمت تاچ موس در ان قسمت صدا میدهد ولی یک مدت ان صدارو میدهد ویک مدت نه می توانید مرا راهنمای کنید ممنون میشم ؟.

 23. ;کیان می‌گه:

  محسن جان ممنون
  قبلا این چیزا رو شندیده بودم اما با این مطلب اطلاعاتم کمی بیشتر شد
  براوو

  • محسن خاتمی می‌گه:

   سلام کیان جان.
   تلاش ما در گویا آی تی افزایش سطح آگاهی و دانش شماست .امیدوارم این مطلب هم برای شما مفید بوده باشد.
   خیلی ممنون.
   در پناه حق

 24. کامبیز می‌گه:

  سلام
  اطلاعات خیلی خوبی از سایت شما یاد گرفتم ولی یک سوالی داشتم. چند روز است که متوجه یک تو رفتگی به اندازه یک نقطه و یا کمی بیشتر روی صفحه نمایشگر(مانیتور) لپ تاپم شدم و این موضوع کمی نگرانم کرده و میخواستم بپرسم که آیا این آسیب و تو رفتگی ممکن است خود به خود بیشتر شود یا باعث آسیب بیشتر و بدتر به صفحه نمایشگر(مانیتور) لپ تاپم شود؟
  با تشکر از سایت خوبتان

 25. amir می‌گه:

  واقعا ممنون
  دستتون درد نکنه

 26. mehran می‌گه:

  سلام.
  من معمولا شب ها لب تاپ رو روشن می ذازم تا از اینترنت دانلود کنه.
  باتری رو در میارم و از کول پد هم استفاده میکنم.
  کسی نذری در این باره نداره که کار درستیه یا نه؟و یا از چه راهکارهایی می تونم استفاده کنم که ضرر نکنم؟

 27. احمد می‌گه:

  ممنون خیلی عالی بود

 28. رضا شهری از مشهد می‌گه:

  خیلی ممنون. لطف کردید. اطلاعات جدیدتر درباره لپ تاپ ها بازم بنویسید.
  مرسی.

 29. michka می‌گه:

  سلام می خواستم بدونم لپ تاپ hp این توانایی و داره که پشت سر هم عکس بگیره بدون اینکه روی مانیتور نشون بده؟ و اگه خاموش شه می تونه بازم عکس یا فیلم بگیره؟

 30. مهسا می‌گه:

  سلام
  خیلی مطالب خوب و جالبی بود
  میشه گفت قابل تحسین بود
  منکه خیلی استفاده کردم.
  راستی ی سوالم دارم تو ی سایت نوشته بود اگه توی خونه هستید و به پریز برق شهری دسترسی دارید حتما لپ تابتون رو ب برق وصل کنید.البته اشاره نکرده بود با باطری یا بدونش منم متوجه نشدم حالا میخوام بدونم نظره شما چیه در این مورد هر جایی ی جوری میگه؟

  • محسن خاتمی می‌گه:

   سلام و روز بخیر
   ممنون از نظرتون ، امیدوارم این مقاله کمکتون کرده باشه و براتون مفید بوده باشه.

   راستش در پاسخ به سوالی که مطرح فرمودید باید عرض کنم که من خودم تا همین لحظه شاید ۵ بار هم باتری لپ تاپ رو خارج نکردم و بیش تر مواقع هم لپ تاپم در حالی که باتری رو از داخلش خارج نکردم به برق وصل هستش و تا الان هم هیچ مشکلی برای باتری و لپ تاپ الحمدالله پیش نیومده . البته گفته شده بهتره که در یک استفاده طولانی مدت از برق ، باتری لپ تاپ خارج بشه و هر هفته یک بار حداقل از شارژ باتری به طور کامل استفاده بشه.

   پیروز و پایدار باشید.
   یاحق

 31. sina می‌گه:

  agha man mitonam bara bazi laptop bekharam? ziyad ham bazi mikonam va inke dar hade 3.5 pool daram che marki bekharam,lotfan rahnamaayi konid mamnoon

 32. ghoghnos0020 می‌گه:

  سلام خدمت نویسنده ی جوان ازتون ممنونم سایت خوبی دارین ممنون میشم اگه به وبلاگ من هم یه سری بزنین.

 33. bruce می‌گه:

  باتشکر از سایت خوبتون.خیلی استفاده کردیم.البته یه جواب درست درمون ندادین بالاخره باطری رو برداریم یا بزاریم؟
  بازم متشکرم

 34. hamid movahed می‌گه:

  سلام
  میخواستم بدونم وصل کردن اسپیکر به لب تاپ آسیب میرسونه یا نه؟

 35. صفورا می‌گه:

  سلام وقتی لپ تاپمو روشن میکنم بعد ۲/۳دیقه کنار shut down تو start علامت خطا از usb drive antivirus full میزنه از تو لپ تاپ این برنامه رو پاکشم کردم ولی بازم خطا میزنه.خواهش میکنم جواب سوالمو بدین.هرکار میکنم درست نمیشه.اگه اینجا جواب ندادین به ایمیلم ج بدین خواهشا

 36. ارش می‌گه:

  سلام
  باتشکر از سایت خوبتون.خیلی استفاده کردیم.
  یه مدت قبل یه لپ تاپ دسته دوم خریدم.روی صفحه نمایش نقطه های سفید کم رنکی هست که در رنگهای سفید بک گراند بیشتر دیده میشه تو چند قسمت از ال ای دی لپ تاپ دیده میشه دل ۱۴۴۰ مشکل از کجاست و چاره چیه چقدر خرجشه ممنون.

 37. aram می‌گه:

  سلام.خسته نباشید ببخشید میخواستمب ببینم در مدل hp راهی وجود داره که از ۱۰۰% شدن شارژ جلوگیری کرد مثلا۸۰% شارژ بشه؟

 38. امیرحسین می‌گه:

  سلام،
  باتشکر؛ مفید بود اما بعضی جاهاش غلط!

 39. elina-hd می‌گه:

  اگه یه بار دستم به صفحش بخوره چیزی میشه؟؟

 40. پارمیس می‌گه:

  لب تاب من بالا نمیاد ایا می دانید مشکل از کجاست واقعا که فکر می کردم ASUSبهترین لب تاب است

 41. vali می‌گه:

  سلام
  دو ماهه که لپ تاپمو خریدم
  الان تاچ پد مشکل پیدا کرده انگشت که میزارم روش اشاره گر میلرزه و نمیزاره راحت کار کنم
  هم با باطری کار میکنم هم با برق ولی اشتباهم شاید اینه که از محافظ برق استفاده نکردم
  یعنی تاچ پد خراب شده؟
  میشه عوضش کرد؟
  لطفا جواب بدید

 42. امیرحسین می‌گه:

  خیلی مقاله بدی بود اصلا تخصصی نیود خیلی هم اشتباه فنی داشت غلط دیکته ای هم که داشتی.

 43. محمدعلی می‌گه:

  ممنون از مطالبتون.

 44. maryam goli می‌گه:

  سلام واقعا سایت خوبی دارید من یه سوال فنی داشتم میتونم بپرسم؟؟؟
  اسم انتی ویروس من kaspersky Internet security هستش میخاستم بگم میشه بهم یاد بدین از کجا بفهمم لب تابم ویروسیه؟؟یا طرز از بین بردن ویروس کارو بهم بگین؟؟؟؟لطفا زود جواب بدین ممنون میشم

 45. کیانوش نادری می‌گه:

  عالی بود مرسی

 46. بهزاد می‌گه:

  خیلی ممنون از مطالبی که نوشتید.
  خسته نباشید

 47. احمد عابدی 051 می‌گه:

  من همه نکات را رعیت می کنم …….. کوپن یا فن میز لپ تاب به همه توصیه می کنم بخرید هر چقدر هم گران باشد بخرید … چون ضروی لپ تاب هست …. ارزش خراب شدن لپ تاب را نداره …..

 48. ناهید می‌گه:

  سلام
  مرسی. مطالب آموزنده ای بود.

 49. راجو می‌گه:

  چرا اشتباه میگی؟
  من لپ تاب دل ۱۵۸۵ دارم…بعد ۵ سال توی سوراخ پشتش فوت کردم یک گونی خاک از بغلش زد بیورن..
  یعنی باید لپ تاب رو سریع ببرم خاک گیری کنند
  من می ددیم دایم داغ میکنه و هوای داغ میزنه بیورن
  =
  بابا فوت کنید توش
  بعدشم چاوق بر دریاد مثل من با پیچ هاش ور برید سعی کنید بازش کنید..
  من که ملا درشو کندم انداختم دور
  لپ تابی داریما…

پاسخ دهید

تبلیغات
گویا آی تی وب سایت آموزش و تازه های علم و فن آوری