نسخه هفدهم مرورگر کروم که این روزها در نسخه بتا به سر میبرد ، ظاهرا شاهد تغییراتی خواهد بود که بر دو اصل سرعت و امنیت استوار است . برنامه نویسان و توسعه دهندگان کروم معتقدند که در این نسخه سرعت و امنیت را بیش از موارد دیگر لحاظ کرده اند .

بر اساس گفته های آقای ” دومنیک هامون ” یکی از مهندسان نرم افزار شرکت گوگل ، به منظور اینکه کروم حتی سریع تر از قبل باشد ، قابلیت جدیدی به این نسخه اضافه شده است . هنگامی که شما در آدرس بار کروم که به Omnibox مشهور است شروع به تایپ کردن یک آدرس میکنید ، همزمان کروم برخی از آدرس هایی که در قسمت auto-completes نمایش داده میشوند را به صورت پس زمینه بارگذاری میکند . دلیل انجام این کار نیز کاهش زمان بین فشرده شدن کلید Enter توسط کاربر و بارگذاری کامل صفحه مورد نظر عنوان شده است . اینگونه صفحات به شکل سریع تری بارگذاری خواهند شد .

در این نسخه نیز قابلیت Safe Browsing به منظور امنیت بیشتر وجود دارد و بهبودهایی داشته است . قابلیت Safe Browsing میتواند مانع از دانلود فایل های مخرب و بدافزارها شود . این کار با تحلیل فایل های اجرایی مثل فایل هایی با پسوند exe و msi انجام میشود . بنابراین اگر کاربر به وبسایتی رفته و قصد دانلود یک فایل مخرب ( مثلا یک آنتی ویروس قلابی ) را داشته باشد ، کروم پیغامی نمایش خواهد داد که به کاربر هشدار داده میشود تا از دانلود فایل خودداری کند .

منبع

هم اکنون میتوانید این نسخه را از وبسایت گوگل دریافت کنید