هفت افزونه گوگل کروم برای کسانی که عاشق عکس‌اند

  • 1388/12/8
  • سپهر خيري
  • 0

دنیا تقسیم شده است. البته منظورم دنیای وب گردی است ، بین گوگل کروم و فایر فاکس که دارند با شدت هر چه بیشتر پیش می روند. اگر فایر فاکس با وجه عام و دارو دسته ی تصویری اش ،سلطان بی تاج و تخت عرصه وب گردی است گوگل کروم سلطان تازه این میدان است.
خوب بجه داره به سرعت رشد می کند. گوگل کروم بدون حل مشگلات آنها را دور زد و حمایت رسمی برای برنامه های الاقی را ارائه داد. اضاع در سایت Google Chrome Extensions دارد بهتر می شود. با صعودش به بالای جدول محبوبیت ، شما حجم بیشتری از برنامه های وب را تحت عنوان – بهترین های برنامه های الحاقی گوگل کروم می بیند. ما هم سهم خودمان را ادا کرده ایم. یک سری بزنید—

درست مثل دارو دسته فایر فاکس، ما هم امروز کروم اکستنشن را دم دست داریم که با آن می توانیم تقریباً به همه چیز ذسترسی داشته باشیم جز خاراندن پشت مان. بنابراین بیایید با ادامه این راه ، ببینیم کروم برای بر و بچه های عاشق عکس و تصویر چه کرده است. هفت برنامه الحاقی زیر امکان دسترسی به هر نوع تصویر و گرافیکی را فراهم کرده است.
بعضی از آنها بسیار ساده است ، و به راحتی یک برنامه میانبر یا شورت کات را در web app به شکل یک برنامه الحاقی پیاده می کنند. در صورتی که برخی ها مفصل ترند.
تول کیت های تصویری
1. آشیانه جذب صفحه نمایش ( تالون) Aviary Screen Capture (Talon)


قطعاً مهارت جذب یک صفخه وب از داخل جستجوگر یکی از مفید تری ابزاری است که می توانید در اختیار داشته باشید.برنامه Aviary Screen Capture به شما کمک می کند تا به برنامه آنلاین photo app راه پیدا کنید. برنامه تالون این باید- اجبار را برای شما از طریق افزودن برنامه ویرایش تصویر به جستجوکر بوجود می آورد .

برای یک صفحه ویژه در وب سایت می توانید صفحه را تنظیم کنید و مارک آپ های های اساسی بر روی آن بوجود آورید مثل اضافه کردن متن، اضافه نمودن نشانگر و متمایز کردن با شکل هایی مثلاً بیضی ، مستطیل یا خطوط. یا دیگر اینکه می توانید “aviary.com” را به ابتدای URL جستجو گر خود برای ضبط آن اضافه کنید.
می توانید کپ چر را به دسکتاپ اضافه کنید یا آنرا در برنامه Aviary آنلاین خود جا سازی کنید یا یا ویرایش های دیگری در دیگر Aviary apps انجام دهید. با هر کلیک شش Aviary design apps نشان داده می شود ، که به ابزار های لازم برای ویرایش عکس مجهز می باشند.
در ضمن می توانید آنرا از این سایت دانلود کنید: Google Extensions Page
2. برنامه الحاقی پیک نیپ برای کرومPicnik Extension for Chrome


پیک نیک یک برنامه جالب برای جایگزین کردن برنامه آویاری اسکرین کپ چر Aviary Screen capture می باشد اما ابزارنسبتاً کمتری دارد. با یک کلیک می توانید صفحه ی جستجوگر قابل مشاهده را ظبط کنید و آنرا در برنامه پیک نیک باز کنید تا عمل ویرایش ، یادداشت نویسی و اشترک گذاری را به اسانی انجام دهید. یکی دیگر از امتیازات این برنامه این است که می توانید با انتخاب هریک از تصویرهای روی صفحه به راحتی بر روی آن کار انجام دهید. با ویرایشگر آنلاین پیک نیک همه آپشن های آن را در اختیار خواهید داشت از جمله ارسال مستقیم تصاویر به هر یک از سرویس های میزبان مثل Flickr, Twitter و یا حتی ای-میل های معمولی.
در ضمن می توانید برای دانلودآن به سایت Google Extensions Page. سری بزنید.

Image Preview
3. پیش نمایش تصویر


لینک های تصویر معمولی ترین مکان ها در نمایشگاه های عکس ها می باشند و شما می توانید انها را در میله بالایی به هنگام سرچ عکس در گوگل مشاهده کنید. این یعنی یک کلیک اضافی برای دیدن عکس در در یک کلید کنترل یا یک پنجره دیگر. برنامه الحاق پیش نمایش تصویر راه را برای باز کردن یک پنجره پیش نمایش در لایت باکس کوتاه تر کرده و ضمن لود کردن عکس زمینه را تاریک می کند. در هر جای دیگری بر روی صفحه کلیک کنید تا لایت باکس نا پدید شود.
این برنامه را ازGoogle Extensions Pageدانلود کنید.
Patrهم یک برنامه مشابه دیگر لایت باکس برای بالا بردن میزان قدرت شما در تماشای Flickr است. این برنامه ورشن فول سایز تصاویر Flickr را در لایت باکس برایتان لود می کند.
4.View on Flickriver

نمایش در Flickriver


فلیک ریور در واقع یک برنامه تقویت کننده فلیکر می باشد. این برنامه Flickr photostream را به “جریانی” از تصاویر پی در پی تبدیل می کند. آنرا مقایسه کنید با یک پس زمینه سیاه (یا سفید)، اینجا می توانید تصاویر را پشت سر هم در یک لیست مرور گر تماشا کنید. بر عکس Flickr مجبور نیستید بر روی هر عکس جئاگانه کلیک کنید تا آنرا فول سایز ببینید.
در گوگل کروم می توانید روی extension کلیک کنید در حالیکه با کلیک بر روی صفحه Flickr می توانیدهمه تصاویر را در Flickriver تماشا کنید. این یک برنامه افزایش توان است که جستجو با Flickr را کمی ساده تر کرده است.
این را هم می توانید از Google Extensions Pageدانلود کنید.
برنامه SlideShowهم برنامه الحاقی مشابهی است که Flickr, Picasa, Facebook و Google Images را به یک برنامه تماشای پشت سر هم یعنی نمایش بصورت اسلاید تبدیل می کند.

5. تماشاگرعکس Pics Watcher


اکر بخواهی که آخرین های Flickr, Picassa and LiveJournal را داشته باشید برنامه افرایش توان بسیار مفید است. اما اگر فقط به دنبال این یا آن عکس هستید این برنامه کمی نا امید کننده است. من این را بر اساس گشت و گذاری الکی برای تماشای تازه ترین تصاویر در سه تا از سرویس های وب می گویم. شما می توانید سرویس وب خود را با یک کلیک انتخاب کنیداستفاده از یک برنامه کمی فعال تر مثل یک برنامه سرچ بهتر است .
این را هم می توانید از Google Extensions Pageدانلود کنید

6. Fittr Flickr


این هم برنامه الحاقی دیگری برای بهبود Flickr است. برنامه Fittr Flickr را می توان بعنوان یک بسته از همه برنامه های الحاقی بالا به حساب آورد. این برنامه با افزودن یک کنترل کوچک در پایین تصویر سرعت گشتن را بهبود می بخشد. می توانید تصویر موجود در لایت باکس را با یک کلیک باز کنید. البته تایپ “؟” هم در صفحه یک منوی دارای برنامه کشت سریع تری را برایتان باز خواهد کرد. برای مثال، برای کلید تبدیل EXIF info تصویر می توانید دکمه x روی کیبرد را فشار دهید. برنامه های دیکری هم برای کار بیشتر با عکس های Flickr از جمله یک Flickr URL کوتاه برای به مشارکت گئاشتن و یک لینک BigHugeLabs هم با این برنامه همراه است.
این برنامه را از Google Extensions Pageدانلود کنید.

7.CoolIris

کولریس قابل مقایسه با با یک سری عکس های سه بعدی است. مقایسه از نوع مقایسه برنامه های کابردی apt است چون با یک کلیک بر روی آیکون الحاقی می توانید تقریباً کارتان را بر روی یک تسمه نقاله بی پایان در مورد جستجوی تصاویر شروع کنید. قبلاً هم در مور کوریس با هم حرف زده ایم. این برنمه همان با مزه بودن رابه کروم هم داده است. می توانید با مراجعه به Preferences و چندین تنظیم مثل وال انگل و وال اسکرول را کاستو مایز کنید.برای اینکه برنامه تان را کمی هم اختصاصی کنید می توانید برای صفحه اصلی کولریس یک عکس بک گراند هم انتخاب کنید. کولریس یک برنامه نسبتاً سنگین 2.7MB است.Google Extensions Page

منبع: makeuseof

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *