چگونگی ادغام ، فیس بوک ، Buzz و تویتر در جیمیل

  • 1389/3/4
  • سپهر خيري
  • 6

با ایجاد 9 میلیون پست و نظر در گوگل Buzz این سرویس به عنوان پر ازدحام ترین سرویس اینترنتی شناخته شد. و به نظر جالب میاید که گول Buzz را در جیمیل خود هم داشته باشیم و از آن استفاده کنیم.

اگر شما هم مانند من هستید ، و از جیمیل به عنوان یک سرویس ایمیل استفاده میکنید ، مطمئنا زمان زیادی را در جمیل سپری میکنید و گاهی هم دوست دارید در کنار جیمیل به فیس بوک و تویتر هم سر بزنید ، ولی اینکار کمی سخت و مشکل هست ، حالا چطور است که هم به جیمیل بتوانید سر بزنید و هم به فیس بوک و تویتر؟

حالا اگر شما یک کاربر جیمیل هستید و از آن روزانه استفاده میکنید ، خوشبختانه میتوانید در همان جیمیل به سایت های دیگر مثله فیس بوک بروید و در همان زمان به Buzz هم سر بزنید.

همانطور که میدانید جیمیل گوگل از gadget ها پشتیبانی میکنید و شما میتوانید به وسیله gadget ها در جیمیل خود از فیس بوک ، Buzz و تویتر استفاده کنید. حالا ما اینجا چگونگی کار با این و چگونگی ادغام این سرویس ها را به شما نشان میدهیم:

آموزش قدم به قدم ادغام شبکه های اجتماعی


1. ابتدا گزینه Add any gadget by URL را در Gmail Labs فعال یا پیدا کنید – این گزینه در انتهای لیست وجود دارد.

2. به Settings و بعد به Gadgets بروید – شما در این محل میتوانید آدرس URL ها را وارد کنید.

3. اضافه کردن پلاگین تویتر – به نظر من یکی از بهترین ابزار های مناسب برای اضافه کردن در جیمیل TwitterGadget هست که میتوانید از اینجا دانلود کنید و یا آدرس آن را URL جیمیل وارد کنید. با اضافه کردن این بزار در جیمیل شما دقیقا میتوانید از تمام سرویس های تویتر استفاده کنید و حتی از پشتیبانی های آن در اکانت خود برخوردار هستید.

اضافه کردن- برای اضافه کردن این پلاگین در جیمیل کافیه آدرس : https://twittergadget.appspot.com/gadget-gmail.xml را در تنظیمات Gadget جیمیل خود وارد کنید تا آن اضافه شود.

4. اضافه کردن پلاگین فیس بوک – اضافه کردن این پلاگین مانند همان روش قبلی اضافه کردن پلاگین تویتر هست و باید مثله همان آدرس را در تنظیمات وارد کنید. پلاگین فیس بوک توسط iBruno ساخته شده هست و شما به رایگان میتوانید از آن استفاده کنید. بعد از اضافه کردن آن در جیمیل میتوانید در همان لحظه از امکانات جیمیل استفاده کنید و فیس بوک را در اکانت خود مدیریت کنید.

اضافه کردن. برای اضافه کردن این پلاگین در جیمیل کافیه آدرس : “http://hosting.gmodules.com/ig/gadgets/file/104971404861070329537/facebook.xml” را در تنظیمات Gadget جیمیل خود وارد کنید تا آن اضافه شود.

5. همین! کار تمام شد – حالا دیگه شما میتوانید در جیمیل خود از سرویس های اجتماعی دیگر مثله فیس بوک ، گوگل باز و تویتر همزمان با هم استفاده کنید ، خیلی جالب است نه؟ لطفاً نظرات و تجربه های خود را در این زمینه به ما اطلاع دهید.

منبع: mashable

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 6 دیدگاه
  1. ممنون . اما کار نمیکنه و Server not found نمایش داده میشه .امکان اینکه فیلترشده باشه هست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *