ZOTAC و معرفی قوی ترین خنک کننده هوایی برای دو غول گرافیکی انویدیا:GeForce GTX 470 , 480

  • 1389/3/8
  • محمدرضا ارجمندی
  • 3


خیلی از طراحان سخت افزار هنگامی که در مورد سریعترین کارت گرافیک جهان اطلاعاتی کسب می کنند ، جز به دست آوردن اطلاعات و اخبار در مورد خصوصیات آن کار دیگری (مثلا بهبود سخت افزاری)نمی توانند انجام دهند. ZOTAC در زمینه سریعترین ها پیش قدم شده، و اعلام کرده که سریع ترین سیستم خنک کننده  در جهان را برای کارت های گرافیک جیفورس سری GTX 400 تولید نموده است، به این معنی که شما دارنده این کارت ها دیگر مجبور نیستید برای محافظت از این پردازنده گرافیکی از گرمای فراوان تولید شده به سیستم  مایع خنک کننده و دردسر های احتمالی آن روی بیاورید!

اما دو کارت گرافیک انویدیا GTX 480  و GTX 470  درنسخه مخصوصی به نام AMP! Edition  که توسط ZOTAC ساخته شده دستخوش بهبود عملکرد و اجرای بهتر بدون نیاز به خنک کننده مایع پیچیده شده اند، در این نسخه ویژه که توسط شیوه مهندسی کاملا پیچیده PCB طراحی شده شاهد افزایش کارایی و اورکلاکینگ قطعه هستیم سیستم خنک کننده به کار رفته دارای سینک انتقال حرارت جدیدی هستند که پایه اش از جنس مس خالص و لوله های حرارتی در نهایت به پره هایی از جنس آلومینیوم متصل شده و حرارت را انتقال می دهند این سیستم موجب دست یابی به حداکثر خنک کنندگی می شود. دو جفت فن با قطر 92میلی متر هم وظیفه دمش جریان هوا به میان پره ها برای تبادل حرارت بین پره و هوا بر عهده دارند.

هر دوی این کارت ها دارای یک سینک حرارتی مشکی رنگ برای داشتن نمایی حرفه ای تر هستند. از نظر سرعت ساعت این دو قطعه باید به مدل  GTX 480 AMP!با سرعت هسته 765MHz ، 512MHz ذخیره (shader)و 3800MHz حافظه  اشاره کرد در حالی که جیفورس نسخه GTX 470 AMP! سرعت هسته 656MHz ، 1312MHz ذخیره (shader)و 3402MHz حافظه دارد. قیمت گذاری روی این قطعات هنوز انجام نشده، اما مطمئن باشید هر کسی که مخالف استفاده از سیستم خنک کننده مایع است از چنین محصولی که با این کارآیی فوق العاده دارای خنک کننده هوا می باشد استقبال خواهد کرد.

ZOTAC سریع ترین سیستم خنک کننده  در جهان را برای کارت های گرافیک جیفورس سری GTX 400 تولید نمود

نسخه های جیفورس GTX 480 و GTX 470 نسخه AMP! Edition با استفاده از خنک کننده ZOTAC به سطح بی سابقه ای  از عملکرد دست می یابند.

هنگ کنگ ، 25 مه 2010 :شرکت ZOTAC ، مبتکر پیشرو و دارای بزرگترین کارخانه سازنده قطعات کارت گرافیک، مینی رایانه های شخصی و پلاتفرم های  کوچک در جهان ، ، امروز با تولید قوی  ترین خنک کننده  هوایی برای کارت گرافیک های جیفورس سری GTX 400- دو مدل جدید از این کارت ها را با نام های GeForce GTX 480 AMP!و GeForce GTX 470 AMP! معرفی نمود.

ZOTAC با مهندسی برتر خود با معرفی یک فن آوری جدید سیستم هوا خنک را  یک سطح بالاتر برده و باعث افزایش سرعت و بهبود عملکرد جیفورس سری GTX 400 به سطح بی سابقه ای شد. سری AMP!® Editions  ZOTAC دارای پیشرفت هایی در زمینه عملکرد است که فراتر از اورکلاک معمولی یک قطعه بوده  و در مجموع ارتقا چشمگیری را نسبت به کارت های معمولی جیفورس سری  GTX 400 شاهد هستیم.

در همین زمینه آقای کارستن برگر مدیر بازاریابی ZOTAC اینترنشنال می گوید:ما می خواستیم کارت گرافیک جیفورس سری 400  GTX را به چیزی منحصر به فرد با امضای ZOTAC بر روی آن یعنی عبارت AMP!® Edition تبدیل کنیم، نتیجه، سریع ترین محصول از سری کارت های گرافیکی جیفورس  GTX 400شد که در ان  خنک کننده مرسوم هوا حفظ شده است.

موارد ارتقا  جیفورس ZOTACتوسط  GTX 400 در نسخه AMP! Editions با مهندسی پیچیده PCB برای افزایش کارایی و اورکلاکینگ شروع می شود. این محصول دارای سیستم خنک کننده کاملا جدیدی است که  شیوه ای برتر در انتقال حرارت را با نگه داشتن صدای تولید شده در کمترین سطح  ارائه می نماید.

سیستم خنک کننده جدید با سینک حرارتی ساخته شده از مس خالص در پایه و لوله های گرمایی متصل به پره هایی از آلومینیوم خالص برای به وجود آوردن ماکزیمم بازده انتقال حرارت است که نوعی سیستم ابتکاری در میان سیستم های خنک کننده جهان رایانه به شمار می رود.دو جفت فن با کارایی بالا  سبب جریان مطلوب هوا میان پره ها شده در ضمن در طراحی این فن ها سعی شده ضمن توجه به عملکرد عالی و بی نقص انها تا حد ممکن از صدای نامطلوب در هنگام بیش باری جلوگیری شده و سطح صدای آزار دهنده به حداقل خود برسد.

آقای برگر  در ادامه صحبت هایش می افزاید:ZOTAC در زمینه فن آوری های مربوط به کارت های گرافیک همیشه در صف مقدم فن آوری های نو قرار داشته. آخرین محصول ما در این زمینه، AMP!® Editions  در نتیجه توانایی های برجسته مهندسی این شرکت تولید شده است.

محصول AMP!® Editions شرکت ZOTAC  دارای جلوه ظاهری منحصر به فردی است که عملکرد بالای خود را به خریدار گوشزد می کند. هر دو کارت گرافیکی این نسخه یعنی  GTX 480, 470با یک سینک مشکی براق در روی بدنه  به همراه فن هایی به رنگ نارنجی روشن جلوه ای شیک و زیبا به وجود آورده اند که نشان دهنده  ماهیت جذاب و پرقدرت نسخه AMP! Editions است.

هر دوی این کارت ها  دارای قابلیت سرعت ساعتی کمکی  برای افزایش کارایی فوق العاده زیاد می باشند. مدل GeForce® GTX 480 AMP!® Edition  سرعت هسته 765MHz ، 512MHz ذخیره (shader)و 3800MHz حافظه  و مدل  GeForce® GTX 470 AMP!® Edition سرعت هسته 656MHz ، 1312MHz ذخیره (shader)و 3402MHz حافظه دارد

دو فن آوری آزمایشی که با این کارت های گرافیکی عرضه می شوند به نام های Supersonic Sled و Design Garage می باشند. SuperSonic Sled  در واقع نشان از قابلیت های کامل پشتیبانی پردازنده گرافیکی کارت از  DirectX 11 ، NVIDIA PhysX و فناوری CUDA دارد که به کاربران اجازه  خواهد داد مثلا حرکت های سریع گرافیکی مانند حرکت یک سورتمه یا راکت را با حداکثر جزئیات و روانی فریم مشاهده و دنبال کنند در حالی که Design Garage  برای نمایش تکنولوژی ردیابی پرتوها (ray-tracing) بوده  و کاربران را قادر می سازد تا مثلا در بازی های ماشین سواری خودرو خود را  به شکلی باور نکردنی و با  جزئیات واقعی یبارایند همه این قابلیت ها در کارت های نسخه AMP!® Editions  شرکت ZOTAC موجود است.

اکنون زمان آن رسیده که بازی خور های حرفه ای لذت بی نهایت در بازی ها  را با استفاده از کارت های GeForce® GTX 480 AMP!® Edition و  GTX 470 AMP!® Edition شرکت ZOTAC تجربه کنند

مشخصات کلی:

کارت جدید از ZOTAC مدل های: GTX 480 AMP! Edition و GeForce GTX 470 AMP! Edition

-دارای سریع ترین سیستم خنک کننده هوایی در جهان مخصوص کارت  های جیفورس سری GTX 400

مدل ZOTAC GeForce® GTX 480 AMP! Edition

– سرعت ساعتی موتور پردازش : 756 مگاهرتز

-480 شیدر در یک مجموعه یکپارچه

– سرعت ساعتی سایه زن : 1512 مگاهرتز

-دارای  1536MB حافظه GDDR5

-رابط حافظه 384 بیتی

-سرعت ساعتی حافظه : 3800 مگاهرتز

مدل ZOTAC GeForce® GTX 470 AMP! Edition

– سرعت ساعتی موتور پردازش : 656 مگاهرتز

-448 شیدر در یک مجموعه یکپارچه

– سرعت ساعتی سایه زن : 1312 مگاهرتز

-دارای  1280MB حافظه GDDR5

-رابط حافظه 320 بیتی

-سرعت ساعتی حافظه : 3402 مگاهرتز

دیگر ویژگی های دو محصول:

پایه از جنس مس خالص ، لوله های حرارت و پره های سینک از جنس آلومینیوم خالص.

فن دوتایی 92 میلی متری با عملکرد قوی

پورت خروجی دو تایی  dual-link DVI-I

پورت خروجی Mini HDMI 1.3a

رابط  PCI اکسپرس 2.0 (سازگار با 1.1)

سازگاری با DirectX  11 و  Shader Model 5.0

سازگاری با OpenGL 3.2

دارای فن آوری NVIDIA 3D Vision Surround

دارای فن آوری انویدیا  NVIDIA CUDA & PhysX

دارای فن آوری NVIDIA PureVideo HD

مطابقت با DirectX® 11 & DirectCompute مایکروسافت.

منبع: hothardware

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. سلام سايت خيلي خوبي داري من بيننده خيلي كمي دارم لطفا به من كمك كن وبا لينك كردن من بانام جوك به من كمك كن منم تورو بانا مجله الكتريكي لينك ميكنم

  2. با سلام .
    من GTX470 nvidia رو دارم . یه مشکل دارم وقتی روشن میکنم بعضی وقتا صفحه سیاه میشه و دیگه هیچ اتفاقی نمیوفته…
    کسی مشکل شو میدونه ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *