آموزش ساخت بافت چوبی در فتوشاپ

  • 1389/3/27
  • ITTeach
  • 4

در این آموزش، نحوه ی ساخت بافت چوبی را در فتوشاپ نشان خواهیم داد. اجازه دهید تا کار را شروع کنیم!

جزئیات آموزش

  • برنامه : Adobe Photoshop CS3+
  • میزان مهارت: مبتدی
  • مدت زمان تکمیل ارزیابی شده : 5 الی 10 دقیقه

تصویر نهایی


مرحله 1

یک سند جدید باز کنید. برای این آموزش من سند 900 x 600 پیسکل را با پس زمینه ی شفاف transparent انتخاب کردم. سند را با رنگ #473722 رنگ کنید.


مرحله 2

لایه ی 1 را کپی کنید و اسم این لایه ی  کپی را “fibers” قرار دهید. رنگ پیش زمینه را #746045 تنظیم کنید و سپس به مسیر Filter > Render > Fibers رفته و از تنظیمات زیر استفاده کنید:


مرحله 3

روی OK کلیک کنید، تا این مرحله باید تصویر زیر را داشته باشید:


مرحله 4

لایه ی قبلی را کپی کنید و نام آن را “knots” بگذارید. اکنون گره هایی در چوب ایجاد می کنیم. برای انجام این کار به مسیر Filter > Liquify بروید. در پانل سمت چپ بالا، ابزار Twirl Clockwise را انتخاب کنید. در پانل سمت راست، تنظیمات شما ممکن است بسته به سایز سند انتخابی تان با تنظیماتی که من انتخاب کردم، متفاوت باشد ولی برای ادامه ی این آموزش، تنظیمات شما باید با  تنظیمات من مطابقت داشته باشد: Brush Size – 151, Brush Density – 62, Brush Pressure – 100, Brush Rate – 50. بقیه ی تنظیمات را به صورت پیش فرض قرار دهید. در سندتان، روی نقطه ی مورد نظر کلیک کنید و سپس عمل درگ را سریعا به صورت بالا و پایین با دکمه ماوس فشرده انجام دهید. باید چیزی شبیه تصویر زیر داشته باشید:


مرحله 5

لایه ی جدیدی ایجاد کنید و نام آن را “separator 1″ بگذارید. اکنون بریدگی ها و شکاف ها را روی بافت چوبی ایجاد می کنیم. ابزار rectangular marquee را انتخاب کنید، پهنای آن را برابر 4px و ارتفاع آن را برابر 600px تنظیم کنید و سپس آن در محلی در نزدیکی سمت چپ سندتان قرار دهید. این بخش را با رنگ #806d53 رنگ آمیزی کنید . تصویر شما تا این مرحله باید به شکل زیر باشد:


مرحله 6

اکنون خط را واقعی تر می سازیم! روی لایه ی separator 1 برای بازکردن گزینه های blending و مطابقت آن با تنظیمات زیر دابل کلیک کنید:


مرحله 7

اولین separator را چهار با کپی کنید و آنها را طوری قرار دهید که فاصله ی یکنواختی نداشته باشند. برای تاثیربخشی بیشتر می توانید متن هایی را قرار دهید که شبیه منحنی به نظر می رسند: چیزی شبیه تصویر زیر:


تصویر نهایی

کار ما در اینجا به پایان رسیده است! امیدوارم که از این آموزش لذت برده باشید.


دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
  1. سلام .. راستی اگه می خوای معروف بشی به ما یه سر بزن و دیگه اینکه یه سر به کارهای تبلیغاتی ما هم بزن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *