آموزش ایجاد تصویر زن وحشت زده در جنگل با فتوشاپ

آموزش ایجاد تصویر زن وحشت زده در جنگل با فتوشاپ
 • 1393/12/28
 • مبين
 • 4

در طی هفته های گذشته به دلیل زیاد بودن خبرهای فناوری در کنگره جهانی موبایل خبر از آموزش های جدید فتوشاپ در گویا آی تی نبود خوشبختانه تیم آموزشی فتوشاپ گویا آی تی دوباره دست به کار شده است.

امروز می خواهیم ایجاد یک تصویر زیبا از زن وحشت زده در جنگل به شما یاد دهیم. این کار با چند تکنیک ساده و ترکیب دیگر تصویر ها انجام خواهد شد و تنها کاری که باید بکنیم این است که یک جنگل تیره را طراحی کنیم و پس از آن مدل زن را به تصویر پروژه اضافه کنیم پس با ما همراه باشید.

منابع آموزش:
Rainy Landscape – Wyldraven Stock
SKY – Pelleron stock
Moon – Pixabay
Mountain 1 – LucieG Stock
Mountain 2 – Pixabay
Mountain 3 – Pixabay
Mountain 4 – Pixabay
Smoke brush – Brusheezy
Death valley – Pixabay
Lamp – Chop-Stock
Model – Mjranum Stock
Raven and Crow PSD – Fairiegoodmother
Birds brushes – Candymax Stock

مرحله ۱

اول از همه تمامی فایل های مورد نیاز را دانلود نمایید و آن ها را در یک پوشه برای آسانتر نمودن کار بگذارید. به منوی File>new بروید تا یک سند جدید در فتوشاپ باز کنیم. پنجره تنظیمات سند جدید برای شما باز می شود آن را همانند تصویر زیر پر کنید به یاد داشته باشید که اندازه ها باید همانند تصویر زیر باشد.

step0011

 

مرحله ۲

اکنون همانطور که در تصویر پیداست باید به منوی File>Place بریم و تصویر کوه را به پروژه اصلی اضافه کنیم. در اینجا ما از ویژگی smart objects استفاده کردیم که در زمان اضافه کردن تصویر آن را در مکان مناسب قرار می دهد.

۲۲۲۲

 

مرحله ۳

یک لایه ماسک ایجاد کنید برای این کار می توانید از پانل لایه ها همانند تصویر زیر روی آیکن آن که آیکن دوم است کلیک کنید. با فشردن کلید B روی صفحه کلید ابزار براش انتخاب می شود براش شما باید نرم باشد و همانطور که در تصویر زیر پیدا است اضافه های تصویر را پاک نمایید.

۳-step

 

مرحله ۴

حال باید تنظیمات Hue/Saturation را به تصویر اضافه کنیم. برای این کار می توانید به منوی layer>new adjustment layer>hue/saturation بروید و همچنین می توانید همانن تصویر زیر عمل کنید. میخواهیم که یک clipping mask ایجاد کنیم در پنجره باز شده مقدار hue را برابر با ۰ , saturation را به  -۴۷ و lightness را به -۵۲ تغییر دهید. سپس حال لایه landscape را انتخاب کرده و سپس در تنظیمات  hue/saturation adjustment layer کلید Shift را نگه داشته و کلید های CTRL+G را بزنید تا به یک گروه تبدیل شوند نام آن را base بگذارید.

۴-step

 

مرحله ۵

اکنون تصویر آسمان را به پروژه اضافه کرده و آن را زیر لایه landscape بگذارید.

step - 5

 

مرحله ۶

حال باید تنظیمات curves adjustment را اضافه کنید پس به منوی ayer>new adjustment layer>curves بروید. تنظیمات آ« در تصویر زیر نشان داده شده است اکنون opacity لایه را به ۴۸% کاهش دهید.

step 6-6

 

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید تصویر شما به شکل تصویر زیر خواهد شد.

step 6

 

مرحله ۷

تنظیمات Hue/Saturation adjustment را به لایه اضافه کنید می خواهیم آسمان را کمی تیره تر نشان دهیم پس مقادیر  hue به ۰, saturation به -۴۸ و lightness را به -۴۲ تغییر دهید. تصویر زیر این تنظیمات را نشان می دهد.

step 7

 

مرحله ۸

تصویر ماه را به صحنه اضافه کنید و آن را زیر لایه آسمان قرار دهید.

step 8

 

مرحله ۹

یک لایه ماسک ایجاد کرده و با یک براش سیاه نرم قسمت های اضافی را پاک نمایید تصویر زیر شما را راهنمایی خواهد کرد.

step 9

مرحله ۱۰

تنظیمات Hue/Saturation را به لایه اضافه کرده و آن را Clip کنید. تصویر زیر نحوه تغییر تنظیمات را نشان می دهد. مقدار hue به ۰, saturation به -۱۰۰ و lightness رابه -۱۸ تغییر دهید.

step 10

 

مرحله ۱۱

گام بعدی این است که باید در بخش تنظیمات adjustment یک levels ایجاد کنید و تنظیمات را همانند تصویر زیر انجام دهید باید مقدار Opacity را به ۴۸% کاهش دهید.

step-11

 

مرحله ۱۲

اگر تمامی مراحل گفته شده را به درستی انجام داده باشید تصویر شما تا به این مرحله این گونه خواهد شد.

step 12

 

مرحله ۱۳

ما می خواهیم که یک صحنه از جنگل تاریک را   طراحی کنیم پس بهتر است که در این صحنه قله های کوه هم وجود داشته باشد پس تصویر mountain 1 را وارد فتوشاپ کرده و آن را زیر لایه گروه base قرار دهید. حال می خو.اهیم در تصویر کمی تغییر ایجاد کنیم و به ابزار transform نیاز داریم برای فعال کردن آن کلیدهای میانبر Ctrl+T را بزنید و سپس روی آن کلیک راست کرده و گزینه Warp را زده و همانند تصویر زیر آن را تغییر دهید.

step 13

 

مرحله ۱۴

بعد از آن ابزار transform را در حالت عادی فعال کرده و تصویر کوه را به اندازه دلخواه دربیاورید و سپس آن را به قسمت سمت چپ تصویر انتقال دهید.

step 14

 

مرحله ۱۵

یک لایه ماسک به mountain 1 اضافه کنید و با یک براش نرم همانند تصویر زیر شروع به رنگامیزی کنید و اضافه های توصیر کوه را پاک کنید.

step 15

 

مرحله ۱۶

حال باید تصویر کوه را با صحنه اصلی ترکیب کنیم. photo filter adjustment layer را به لایه اضافه کرده و رنگ #۰۵۵ae5 را برای آن انتخاب کنید پس از آن همانند تصویر زی تنظیمات Hue/Saturation adjustment layer را انجام دهید. Clip کردن این دو لایه را فراموش نکنید.

step 16

 

اگر مراحل را تا به این لحظه به درستی دنبال کرده باشید تصویر شما اینگونه خواهد شد.

step 17

 

مرحله ۱۷

اکنون تصویر دوم کوه را به پروژه اضافه کنید پس تصویر mountain 2 را در نرم افزار فتوشاپ باز کرده و آن را زیر لایه mountain ۱ بگذارید پس از آن یک لایه ماسک ایجاد کرده و با یک براش نرم اضافه های تصویر را پاک کنید.

step 17

 

مرحله ۱۸

حال باید تنظیمات Hue/Saturation و Photo filter را از adjustment layer اضافه و انجام دهیم. رنگ #۱c84b0 را برای photo filter انتخاب کنید و تغییرات Hue/Saturation را همانند تصویر زیر انجام دهیدو به یاد داشته باشید که هردو لایه باید clip شود.

step 18

 

تا به این مرحله تصویر صحنه شما همانند تصویر زیر خواهد شد.

step 18-2

 

مرحله ۱۹

روی لایه mountain 1 کلیک راست کرده و گزینه duplicate را بزنید تا یک کپی از آن گرفته شود و سپس نام لایه کپی شده را به m1 تغییر دهید. حال باید تصویر را به حالت افقی در بیاوریم پس کلید های میانبر Ctrl+T را بزنید تا ابزار transform فعال شود و روی آن کلیک راست کرده و گزینه  horizontal را بزنید.

step 19

 

مرحله ۲۰

در صورت نیاز آن را کوچک کرده و به سمت راست تصویر انتقال دهید.

step 20

 

مرحله ۲۱

یک لایه ماسک به تصویر اضافه کرده و همانند تصویر زیر اضافه های تصویر را پاک کنید.

step 21

 

مرحله ۲۲

Hue/Saturation و Photo Filter adjustment layer را به تصویر اضافه کنید و تنظیمات را همانند مرحله ۱۸ را تکرار کنید. بعد از آن نتیجه را در زیر ببنید.

step 22

 

مرحله ۲۳

اکنون بهتر است که تصویر دیگری از کوه را به صحنه اضافه کنیم پس تصویر mountain 3 را به صحنه اصلی اضافه کرده و آن را زیر لایه m1 copy بگذارید.

step 23

 

مرحله ۲۴

یک لایه ماسک ایجاد کرده و با یک براش نرم اضافه ها را پاک نمایید. تصویر زیر بخش لایه ماسک را نشان داده است می توانید همانند آن عمل کنید.

step 24

 

مرحله ۲۵

می خاوهیم این تصویر را صحنه اصلی ترکیب کنیم پس تنظیمات Hue/Saturation را از adjustment laye برای این لایه اضافه کنید و  مقدار hue به ۰, saturation به -۴۰ و lightness به -۸۱ تغییر دهید. تصویر زیر این تغییر را نشان می دهد.

step 25

 

مرحله ۲۶

از لایه mountain 2 یک کپی بگیرید و نام آن را m2 copy بگذراید و آن را زیر لایه m1 copy قرار دهید.

step 26

 

مرحله ۲۷

یک لایه ماسک ایجاد کرده و با یک براش نرم قسمت های اضافی را پاک نمایید. توجه داشته باشید که باید چیزی شبیه به تصویر زیر در بیاورید.

step 27

 

مرحله ۲۸

اکنون لایه کوه را به سمت راست تصویر انتقال دهید و همانند تصویر زیر آن را جا گذاری کنید.

step 28

 

مرحله ۲۹

تنظیمات Hue/Saturation و photo filter را از adjustment layer به این لایه اضافه کنید و رنگ #۰b70ed را برای photo filter انتخاب نمایید و برای Hue/Saturation همانند تصویر زیر عمل کنید به یاد داشته باشید که هردو لایه را clip کنید.

step 29

 

اگر مراحل را تا به این لحظه به درستی انجام داده باشید تصویر شما همانند تصویر زیر خواهد شد.

step 29-2

 

مرحله ۳۰

تنظیم لایه ها همانند تصویر زیر خواهد بود

step 30

 

مرحله ۳۱

قسمت وسط جنگل یا صحنه اصلی خالی به نظر می رسد پس بهتر است که یک کوه به صحنه اصلی اضافه کنیم. تصویر mountain 4 را به صحنه اصلی اضافه کرده و آن را زیر لایه mountain 1 قرار دهید. نتیجه کار شما همانند تصویر زیر خواهد بود.

step 31

 

مرحله ۳۲

یک لایه ماسک به mountain 4 اضافه کنید و با یک براش نرم مشکی قسمت های اضافه را پاک کنید.

step 32

 

مرحله ۳۳

در پانل تنظیمات لایه blend mode این لایه را به multiply تغییر داده و تنظیمات Hue/Saturation adjustment و photo filter را به تصویر اضافه کنید و هردوی آن ها را clip کنید.. به یاد داشته باشید برای photo filter رنگ #۰۵۵ae5 را انتخاب کنیدو برای Hue/Saturation همانند تصویر زیر عمل کنید.

step 33

مرحله ۳۴

اگر تاکنون مراحل را به درستی انجام داده باشید تصویر شما تا این مرحله همانند توصیر زیر خواهد بود.

step 34

مرحله ۳۵

حال بهتر است که روی کوه ها سایه ایجاد کنیم برای این کار یک براش نرم مشکی با opacity 30% انتخاب کنید و قسمت هایی را که در تصویر زیر با فلش مشخص شده است را رنگامیزی کنید. اکنون تمامی لایه های کوه را انتخاب کرده و کلیدهای میانبر Ctrl+G را بزنید تا به یک گروه تبدیل شوند و نام آن را mountains بگذارید.

step 35

مرحله ۳۶

در این مرحله می خواهیم که تصویر را مه آلود کنیم پس براش smoke را دانلود و نصب کنید. کلیدهای میانبر Ctrl+shift+n را بزنید تا یک لایه جدید باز شود. من در اینجا برای ایجاد مه از دو لایه استفاده کرده ام پس دو لایه را انتخاب کرده و آن ها را به یک گروه تبدیل کنید نام آن را fog بگذارید.

step 36-1

مرحله ۳۷

یک لایه جدید ایجاد کرده و یک براش نرم را انتخاب کنید opacity براش را روی ۳۰% قرار دهید رنگ #۱f3343 را انتخاب کرده و رنگامیزی را آغاز کنید.

step 36

blend mode این لایه را به color dodge تغییر داده و نتیجه را در زیر ببینید.

step 36-2

مرحله ۳۸

دوباره یک لایه جدید ایجد کرده واین بار روی زمین مه را ایجاد کنید پس از رنگامیزی blend mode را به حالت color dodge تغییر دهید.

step 38

مرحله ۳۹

اکنون می خواهیم درخاتن را به صحنه اصلی اضافه کنیم پس تصویر درخت را وارد تصویر کنید.

step 39

مرحله ۴۰

یک لایه ماسک ایجاد کرده و با یک براش نرم قسمت های اضافی را همانند تصویر زیر پاک کنید.

step 40

مرحله ۴۱

blend mode را به multiply تغییر دهید. نگران این نباشید که تصویر درخت با تصویر اصلی همخوانی ندارد در ادامه آن ها را به خوبی باهم ترکیب خواهیم کرد.

step 41

مرحله ۴۲

یک level adjustment به لایه اضافه کرده و همانند توصیر زیر مقادیر را تغییر دهید.

step 42

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید تصویر شما تا به این لحظه اینگونه خواهد بود.

step 42-2

مرحله ۴۳

از لایه درختان یک کپی بگرید و همان مراحل را تکرار کنید.

step 43

مرحله ۴۴

تنظیمات levels adjustment را به پروژه اضافه کنید و در پنجره باز شده opacity را به ۴۸% کاهش دهید و ماباقی تنظیمات را همانند تصویر زیر انجام دهید.

step 44

پس از انجام این مرحله نتیجه تصویر شما همانند تصویر زیر خواهد شد.

step 44-2

مرحله ۴۵

یک براش نرم مشکی انتخاب کنید تا سایه هایی روی درختان ایجاد نماییم. در تصویر زیر قسمت هایی که باید سایه داشته باشد مشخص شده است پس از آن تمامی لایه های درخت را انتخاب کرده و آن ها را به یک گروه تبدیل کنید و نام ان را creepy trees بگذارید.

step 45

مرحله ۴۶

به این لایه curves adjustment layer را اضافه کنید و سپس یک براش نرم مشکی انتخاب کنید و با لایه ماسک قسمت curves layer mask را رنگامیزی کنید.

step 46

شما می توانید افکت curves adjustment layer را روی تصویر صحنه اصلی ببینید  قسمت هایی که تغییر کرده اند با فلش نشان داده شده اند.

step 46-2

مرحله ۴۷

تصویری همانند یک چراغ وجود دارد آن را به صحنه اصلی اضافه کرده ویک لایه ماسک روی آن ایجاد کنید. قسمتی که ماسک باید روی آن ایجاد شود با فلش در تصویر زیر نشان داده شده است.

step 47

مرحله ۴۸

تنظیمات hue/Saturation adjustment را اضافه کنید و آن را با چرغ clip کنید.

step 48

نتیجه این مرحله در تصویر زیر پیدا است.

step 48-2مرحله ۴۹

می خواهیم که چراغ بدرخشد پس باید نوری به آن اضافه کنیم. یک لایه جدید ایجاد کرده و یک براش نرم با opacity 100% انتخاب کنید رنگ #۸۷۴b1d را انتخاب کرده و دو بار روی چراغ کلیک کنید. اکنون blend mode لایه را به linear dodge تغییر داده و opacity لایه را به ۷۱% کاهش دهید نام این لایه را lamp lights بگذراید.

step 49

مرحله ۵۰

یک لایه جدید ایجاد کرده و نام آن را light of lamp بگذارید. یک براش نرم انتخاب کرده و opacity آن را به ۵۰% کاهش دهید رنگ مرحله قبل را انتخاب کرده و قسمت های مشخص شده روی زمین را رنگامیزی کنید. blend mode لایه را به linear dodge تغییر داده و opacity این لایه را به ۲۳% کاهش دهید. تمامی لایه های چراغ را انتخاب کرده و آن را به یک گروه با نام  lamp تبدیل کنید.

step 50

مرحله ۵۱

اکنون باید تصویر مدل را به تصویر اصلی پروژه اضافه کنیم پس آن را همانند تصویر زیر در صحنه اصلی فرا بخوانید. یک لایه جدید زیر لایه مدل ایجاد کرده و در زیر مدل مقداری سایه ایجاد کنید.

step 51

مرحله ۵۲

حال می خواهیم یک افکت روی مدل ایجاد کنیم. روی لایه مدل کلیک راست کرده و گزینه blending options را انتخاب کنیدبخش gradient overlay را انتخاب کرده و تنظیمات آن را همانند تصویر زیر انجام دهید.

step 52

مرحله ۵۳

اگر مراحل را تا به این لحظه به درستی انجام داده باشید تصویر شما اینگونه خواهد شد.

step 53

مرحله ۵۴

یک Hue/Saturation و یک gradient map از adjustment laye به لایه مدل اضافه کنید. در گرادینت مپ از رنگ #۰۰۰۰۰۰ و #ff9600 استفاده کنید سپس blend mode  گرادینت مپ را به color dodge تغییر دهید و همچنین Opacity ان را به ۶۶% کاهش دهید.

step 54

نتیجه این مرحله تصویر زیر خواهد بود.

step 54-4

مرحله ۵۵

Photo filter و Brightness/Contrast را به لایه مدل اضافه کنید. حالت photo filter را روی soft light بگذارید و برای تنظیمات آن همانند تصویر زیر عمل کنید.

step 55

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید تصویر شما این گونه خواهد بود.

step058a

مرحله ۵۶

یک لایه جدید ایجاد کرده و به منوی edit>fill بروید در پنجره باز شده مقدار را روی ۵۰% gray بگذارید و بعد از آن blend mode این لایه را روی overlay قرار دهید.

step059

مرحله ۵۷

ابزار dodge and burn را با فشردن کلید میان بر O روی صفحه کلید انتخاب کنید و قسمت های مشخص شده را رنگامیزی کنید.

step060

مرحله ۵۸

یک لایه حدید ایجاد کرده و با یک براش نرم و رنگ #۸۷۴b1d روی موهای سر مدل بکشید تا حالت نور در آن ایجاد شود و پس از آن تمامی لایه های مدل را انتخاب کرده و به بک گروه تبدیل کنید و نام آن را model بگذارید.

step061

در اینجا میتوانید نوه مرتب سازی لایه ها را ببینید.

step061a

مرحله ۵۹

در این مرحله تصویر پی اس دی کلاغ را باز کرده و آن را در صحنه اصلی وارد کنید و در جای مناسب قرار دهید.

step061a

مرحله ۶۰

برای لایه کلاغ Hue/Saturation adjustment را ایجاد کنید و مقدار  hue به ۰, saturationب ه -۱۸ و lightness را به -۵۶ تغییر دهید.

step 60

مرحله ۶۱

یک لایه جدید ایجاد کنید و براش پرندگان را که در ابتدای این آموزش قرار دارد را دانلود و نصب نمایید و با اندازه ۲۵۰۰px همانند تصویر زیر آن را جا ی گذاری کنید.

step064

مرحله ۶۲

اکنون مراحل پایانی را برای تصویر نهایی انجام می دهیم. پس curves را اضافه کنید و همانند تصویر زیر عمل کنید.

step 62

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید تصویر شما تا به این لحظه اینگونه خواهد شد.

step065a

مرحله ۶۳

یک photo filter با رنگ #۱۶۵۳۵c اضافه کنید و blend mode را به color تغییر دهید.

step066

مرحله ۶۴

نوبت به اضافه کردن color balance است تنظمیات را همانند تصویر زیر انجام دهید و opacity را به ۵۱% کاهش دهید.

step 64

مرحله ۶۵

یک selective color adjustment برای این لایه ایجاد کنید و همانند تصویر زیر عمل کنید.

step068

اگر این تنظیمات را به درستی انجام داده باشید تصویر شما به شکل زیر در خواهد امد.

step068a

مرحله ۶۶

یک curves به لایه اضافه کنید و تنظیمات را از روی تصویر زیر انجام دهید و opacity را به ۷۰% کاهش دهید.

step069

تصویر نهایی این آموزش همانند توصیر زیر خواهد بود.

final

این آموزش به پایان رسید و با ترکیب چند تصویر و افکت های ساده یک صحنه خارق العاده را طراحی کردیم. لطفا سوالات خود را درباره این آموزش در بخش نظرات بپرسید و همچنین نظر خود را درباره این آموزش برای ما ارسال کنید. منتظر آموزش بعدی فتوشاپ در گویا آی تی باشید.

[منبع: photoshoptutorials]

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
 1. آموزش خیلی قشنگیه خیلی ممنون من با عمس خودم طراحیش کردم خیلی ساده بیانش کرده بودین مرسی
  فقط منظورتون از selective color adjustment توی مرحله ۶۵ چیه؟ ممنون میشم توضیح بدید نمیدونم باید چیکار کنم

  1. دوست گرامی به زودی منابع رو خواهیم گذاشت

 2. سلام- خسته نباشید
  بخار زحماتتان بویژه تهیه و ارائه این آموزش ازشما تشکر و قدردانی میکنم.
  موففففففففففففففففففففق باشید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *