Nokia Kinetic ؛ نوکیا و پویایی!

  • 1389/5/7
  • محمدرضا ارجمندی
  • 8

این تصاویر، مربوط به یک محصول داغ از سونی یا محصولی پر زرق و برق از اپل نیست ، بلکه قوانین ساده و آسان فیزیک است که باعث شده این گوشی ظاهری قلمبه در پشت خود داشته باشد! فیزیک ظاهری را ببینید! منظورم نوع جنبشی آن (Kinetic) است! ایده نهفته در طراحی این است: برای هر تماس دریافتی ، یا متن، ایمیل و یا زنگ هشدار، تلفن فوق العاده هیجان زده می شود آن طور که از حالت خوابیده روی سطح بلند می شود… و می ایستد!! (تصویر دوم در زیر را ببینید)بله، این توضیح کوتاهی بود از یک تلفن بازیگوش که ممکن است… در محل هایی که ویبره به اندازه کافی برای متوجه کردن کاربر کافی نیست به درد بخورد! و اگر دوست نداشتید که جواب تلفن را بدهید یا زنگ هشدار دهنده برای شما زود به صدا در آمده با یک ضربه به تلفن  ضمن قطع زنگ آن را به حالت اولش خوابیده روی سطح بر می گردانید!

اما پس از این مطالب جالب، در اینجا اطلاعات بیشتر در مورد نوکیا کینتیک می اوریم: این تلفن همراه بازیگوش به طور قطع برای عرضه در سال 2012 طراحی شده. دلیل بلند شدن تلفن از روی سطح و به حالت عمودی در آمدن آن هم نصب الکترو مغناطیس در پایه تلفن است که اجازه می دهد تا وزن منتقل شود ، و باعث ایستادن تلفن گردد. اطلاعات دیجیتال کم کم با یک حرکت  و جنبش فیزیکی دستگاه ها به اطلاع کاربر خواهد رسید!

ویژگی های دیگر در طراحی این محصول عبارتند از :

دکمه ضبط دوربین در سمت راست پایین تلفن قرار دارد که به معنای گرفتن در دست گرفتن تلفن  هنگام عکاسی همانند یک دوربین SLR (دوربین حرفه ای عکاسی) است.

حالت استندبای کاملا متعادل است؛ صفحه از سطح جمع آوری می شود.

نیمه بالایی گوشی دارای ضخامت فوق باریک 8 میلی متر است و در پایین این عددبه  18میلی متر می رسد.

شکل و وزن پایین تلفن معرف ارگونومی آن است که بسیار بهترمی توان آن را به نسبت گوشی های دیگر در دست گرفت.

دو ضربه  روی کلید خاموشی و روشن کردن تلفن به شما اجازه میدهد به صورت دستی حالت ایستادن را تنظیم کنید. (تنظیمات ممکن:  تنظیم گوشی به عنوان ساعت رومیزی ، قاب عکس دیجیتال ، و یا پخش موسیقی(

وجود حسگر مجاورت (Proximity) در جلوی گوشی ، بدان معنی است که زمانی که گوشی در جیب شما قرار دارد حالت ایستادنش فعال نخواهد شد.

این  طراحی در اصل یک پروژه دانشجویی بوده که برای شرکت نوکیا در کالج مرکزی هنر و طراحی سنت مارتینز انجام شده است.

مدرس طراحی : سیلاس گرانت (Silas Grant)

طراحی: جرمی اینز- هاپکینز (Jeremy Innes-Hopkins)

منبع:yankodesign

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 8 دیدگاه
  1. خیلی گوشیه خوشگلیه. دم نوکیا گرم. همیشه یه ایده و طرح جالب تو جیبش داره. ایول نوکیا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *