متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

سه افزونه + سه صندوق پستی = سه صندوق پستی در Google Chrome

12345 (بدون نظر)
Loading...
459

به طور قطع حدود 99 از شما حداقل یک ایمیل دارید . اگر تعداد بیشتری ایمیل داشته باشید مثلا در حدود 3 الی 4 عدد ، به احتمال 90 درصد تعدادی از آنها متعلق به یکی از سه سرویس دهنده برتر خدمات ایمیل ، یعنی یاهو ، گوگل و یا مایکروسافت است .

در این آموزش فرض را بر این میگیریم که شما سه عدد ایمیل دارید و هر سه ایمیل شما توسط سه سرویس دهنده بزرگ ( یاهو ، گوگل و مایکروسافت ) پشتیبانی میشوند . روش دستیابی به ایمیل ها معمولا به دو صورت زیر است :

1- استفاده از مرورگر : شاید همیشه برای دسترسی به آخرین ایمیل هایی که برایتان ارسال میشود ، از طریق مرورگر به سایت مربوط به سرویس دهنده ی مورد نظر مراجعه کرده و پس از ورود به سیستم ، ایمیل های خود را مطالعه کرده باشید .

2- استفاده از برنامه های مدیریت ایمیل : شاید هم از طریق برنامه های مدیریت ایمیل مثل Outlook و Thunderbird برای دسترسی به ایمیل هایتان استفاده کرده باشید .

در روش اول اگر وارد حساب کاربری ایمیل خود شوید و ایمیلی برای شما ارسال شود ، شما متوجه نخواهید شد مگر اینکه صفحه مربوط به حساب کاربری خود را یک بار Refresh کنید تا اطلاعات جدید بارگذاری شوند .

در روش دوم شما به محض رسیدن یک ایمیل جدید ، با خبر خواهید شد و سریعا میتوانید ایمیل جدید را مطالعه کنید . اما موضوعی که در اینجا حائز اهمیت است ، برنامه مورد نظر ماست که میتواند یک بار اضافی را به حافظه سیستم تحمیل کند .

اما روش سومی هم وجود دارد که ترکیبی از دو روش بالاست . در این روش با استفاده از یک افزونه ( سازگار با مرورگر مورد نظر ) شما میتوانید به راحتی به تمامی ایمیلهایتان در سه سرویس دهنده مطرح دسترسی داشته باشید . میتوانید با استفاده از قابلیت Interval افزونه ، رسیدن یک ایمیل جدید را به صورت اتوماتیک بررسی کنید . در این آموزش ما قصد داریم تا به شما 3 افزونه ی مرورگر کروم را معرفی کنیم که کارشان ساماندهی به برقراری ارتباط شما با سه سرویس دهنده برتر پست الکترونیک است .

نگران تحریم های گوگل نباشید ! بنده افزونه ها را در سرور GooyaIT آپلود کرده ام و شما به راحتی و فقط با یک کلیک میتوانید افزونه ها را دریافت کنید .

به سراغ قسمت اصلی آموزش میرویم ………

نصب افزونه در گوگل کروم :

ابتدا افزونه هایی را که بنده قرار داده ام ، دریافت کرده و سپس از حالت فشرده خارج کنید . پس از Extract کردن فایل دریافتی بایستی افزونه ها را یکی یکی نصب کنید . نصب کردن افزونه ها در گوگل کروم بسیار ساده است و روش مشابهی با فایرفاکس دارد ( در اینجا روش نصب افزونهPlus  GMail Checker را بررسی خواهیم کرد ) .

برای انجام اینکار باید فولدر حاوی افزونه ها را باز کرده و سپس گوگل کروم را نیز باز کنید . یکی از افزونه ها را از درون فولدر به داخل پنجره گوگل کروم کشیده و رها کنید ( Drag & Drop ) . با پیغامی مشابه تصویر زیر برخورد خواهید کرد :

این پیغام هشداری را مبنی بر اینکه این افزونه ممکن است برای کامپیوتر شما خطرناک باشد ، نمایش میدهد . ولی از آنجایی که این افزونه ها از سایت اصلی مرورگر کروم دانلود شده اند ، پس جای هیچ نگرانی نیست . روی دکمه Continue کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید .

در مرحله بعد با پیغامی روبرو خواهید شد که به شما گوشزد میکند که این افزونه میتواند به موارد زیر دسترسی داشته باشد :

1- دیتاهای شما در تمام وب سایت ها .

2- تاریخچه ی مروگر شما .

روی دکمه Install کلیک کنید تا افزونه به صورت کامل نصب شود .

دو افزونه ی دیگر را هم به همین شکل نصب کنید .

پس از نصب افزونه ها ، گوگل کروم آماده است تا به صندوق پستی شما تبدیل شود . تنها چیزی که باقی میماند اینست که افزونه ها را تنظیم کنید تا به سرویس دهنده ایمیل شما متصل شوند . برای شروع از افزونه ی مربوط به GMail استفاده خواهیم کرد .

کافیست روی آیکون افزونه جیمیل کلیک کنید تا به سایت اصلی GMail متصل شود . پس از کلیک روی آیکون افزونه ، شما به سایت جیمیل ارجاع داده خواهید شد و در آنجا با دادن نام کاربری و کلمه عبور ، افزونه ی جیمیل به صندوق پستی شما متصل شده و به سرعت رسیدن ایمیل ها دریافتی جدید را هشدار میدهد .

تعداد ایمیل هایی که خوانده نشده اند ، در یک مربع قرمز رنگ کوچک ، در پایین آیکون افزونه ظاهر خواهد شد .

البته اگر حواستان به آن مربع و عددی که در آن نوشته شده نباشد ، هیچ مشکلی وجود ندارد ، چون آیکون افزونه در فواصل زمانی که برای بررسی Inbox تان تعیین میکنید ، با یک افکت انیمیشنی زیبا ، تکانی به خود میدهد که مطمئنا توجه شما را جلب خواهد کرد . باز هم اگر حواستان به آن افکت انیمیشنی نباشد با صدایی که افزونه تولید خواهد کرد ، دیگر قطعا حواستان متوجه آن خواهد شد .

فرض کنید منتظر ایمیل مهمی از سوی همکار خود هستید . آیکون افزونه به شما هشدار میدهد که یک ایمیل جدید دارید . حوصله رفتن به اکانت GMail خود را ندارید . مطمئنا اگر به اکانت جیمیل خود بروید و ببینید که آن ایمیل جدید ، تبلیغ یک شامپو یا صابون بوده ، به شدت عصبانی خواهید شد . نگران نباشید !!! این افزونه راهکار مناسبی برای حل این مشکل دارد . کافیست یکبار روی آیکون افزونه کلیک کنید تا پیغامی مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده شود :

در این پیغام شما میتوانید :

1- قطعه کوتاهی از متن ایمیل را ملاحظه کنید . البته اگر بخواهید تمام متن ایمیل را هم بخوانید ، هیچ مشکلی نیست و به راحتی قادر به انجام اینکار هستید . کافیست از قسمت مربوط به هر ایمیل علامت “+” کلیک کنید تا تمام متن نامه قابل رویت گردد .

2- تاریخ و زمان دقیقی که آن ایمیل برایتان ارسال شده است را بدست آورید . کافیست روی قسمت مشخص شده کمی بایستید . پس از چند ثانیه یک ToolTip باز خواهد شد و زمان دقیق را به شما نشان میدهد .

3- عملیات مورد نظر خود را روی ایمیل مورد نظر انجام دهید . این عملیات میتواند شامل موارد زیر باشد :

* علامت گذاری به عنوان خوانده شده .

* حذف کردن .

* علامت گذاری به عنوان اسپم .

* آرشیو سازی .

3- به ایمیلی که برایتان می آید پاسخ دهید ، یا به اصطلاح آن را Forward کنید . کافیست روی علامت نامه ای که فلش آبی دارد کلیک کنید تا در پنجره ای جدید ، ادیتور جیمیل برایتان باز شود .

4- با یک کلیک اکانت جمیل خود را باز کنید و تمامی ایمیل ها ، ارسالی ، دریافتی ، خوانده شده و خوانده نشده را ببینید . کافیست تصویر زیر را در هنگام باز بودن افزونه کلیک کنید .

5- یک ایمیل جدید ارسال کنید . کافیست روی علامت زیر در هنگام باز بودن افزونه کلیک کنید .

تنظیمات افزونه GMail Checker Plus :

این افزونه دارای Option های زیادی میباشد و شما میتوانید بدین وسیله تغییرات زیادی را در بیشتر بخش های افزونه اعمال کنید . برای دسترسی به قسمت تنظیمات این افزونه بایستی روی آن راست کلیک کرده و گزینه Options را انتخاب کنید . با هم سری به قسمت تنظیمات این افزونه میزنیم . پس با ما همراه باشید ……..

تصویر بالا صفحه تنظیمات افزونه GMail Checker Plus را به ما نشان میدهد . در این تصویر من سه مکان را با شماره های 1 ، 2 و 3 علامت گذاری کرده ام که در ادامه به شرح آنها میپردازیم .

1- General :

در این قسمت شما میتوانید عمده تنظیماتی که برای این افزونه در نظر گرفته شده است را اعمال کنید .

Show Desktop Notification : با فعال کردن این بخش ، به محض رسیدن یک ایمیل جدید ، علاوه بر تغییر ظاهر آیکون افزونه ، یک پیغام نیز از قسمت پایین و سمت راست Desktop بالا می آید که به طور قطع کاملا شما را آگاه میکند .

Archive mark as read : اگر این قسمت را فعال کنید ، تمامی ایمیل هایی که Archive کرده اید ، به عنوان خوانده شده در نظر گرفته خواهند شد .

Always use SSL : در صورت فعال کردن این بخش همیشه از SSL برای برقراری ارتباط استفاده خواهد شد .

Open compose in tab : اگر توجه کرده باشید در هنگام نوشتن ایمیل با این افزونه ، یک پنجره جدید باز میشد و در آنجا ما ایمیل خود را می نوشتیم . اما حالا در صورتی که این قسمت فعال باشد ، برای نوشتن ایمیل دیگر پنجره ای جدید باز نخواهد شد ، بلکه در همان پنجره مرورگر یک تب دیگر باز میشود .

Ignore mailto-links : در بعضی از ایمیل ها لینک هایی به نام Mailto وجود دارند . با کلیک بروی این لینک ها میتوانید به آدرسی که برایش تعریف شده ، یک ایمیل بفرستید . با فعال کردن این بخش ، این لینک ها نادیده گرفته خواهند شد .

Turn off notification sound : با فعال کردن این قسمت هنگامی که یک ایمیل جدید میرسد دیگر افزونه صدایی تولید نخواهد کرد .

Turn off icon animation : جلوگیری از اجرای افکت انیمیشنی ، با فعال کردن این بخش انجام می پذیرد .

Check all folders for unread mail : اگر ایمیل های خود را با استفاده از فولدرهای موجود در صندوق پستی مرتب میکنید ، میتوانید از این قابلیت برای چک کردن وضعیت تمام فولدرها استفاده کنید . اگر این قسمت فعال باشد ، تمامی این فولدرها از نظر وجود یا عدم وجود ایمیل جدید بررسی خواهند شد .

Hide unread mail count : با فعال کردن این قسمت دیگر تعداد ایمیل های خوانده نشده که در آن مربع قرمز رنگ کوچک ظاهر میشد ، قابل مشاهده نیست و فقط ظاهر آیکون افزونه تغییر خواهد کرد .

Polling interval : در این قسمت شما میتوانید محدوده زمانی که قصد دارید Inbox جیمیل شما چک شود را معین کنید . برای مشخص کردن زمان مورد نظر بایستی از منوی کشویی استفاده کنید .

2- Preview Window :

در این قسمت میتواند تنظیمات پنجره پیش نمایش را انجام دهید . پنجره پیش نمایش پنجره ای است که شما در آن میتوانستید قسمتی از ایمیلهای جدیدتان را مطالعه کنید .

Always off : با علامت زدن این بخش هنگامی که برای شما ایمیل جدیدی می آید ، دیگر با کلیک کردن روی آیکون افزونه ، نمیتوانید قسمتی از متن ایمیل را مطالعه کنید ، بلکه به صورت مستقیم به اکانت جیمیل خود ارجاع داده خواهید شد .

Automatic : با فعال سازی این بخش ، هرگاه ایمیل جدیدی به صندوق شما بیاید ، به صورت اتوماتیک پنجره پیش نمایش باز خواهد شد .

Always on : اگر این بخش فعال باشد ، همیشه پنجره پیش نمایش باز خواهد بود .

Language : از این قسمت میتواند زبان رابط کاربری افزونه را مشخص کنید که خوشبختانه زبان فارسی نیز یکی از این زبانهاست .

3- Icon selection :

از این قسمت میتوانید آیکون های مورد علاقه خود را برای وضعیت های مختلف افزونه ، انتخاب کنید .

افزونه HotMail Checker

دومین افزونه مربوط به سرویس HotMail شرکت مایکروسافت میباشد . HotMail نیز از آن دسته از سرویس های پست الکترونیک است که کاربران زیادی در سراسر ایران و جهان دارد . قابلیت های زیادی نیز در این سرویس ارائه میشود که از بین آنها میتوان موارد زیر را نام برد :

1- سرویس ذخیره سازی Sky Drive .

2- Windows Live For Mobile .

3- تقویم .

4- مدیریت عکس ها ، به اشتراک گذاری تصاویر ، ایجاد آلبوم تصاویر .

5- فضای اختصاصی به منظور ایجاد وبلاگ .

6- Messenger .

7- Office تحت وب .

مابقی سرویس ها را نیز میتوانید در اینجا ملاحظه کنید .

به سراغ بحث اصلی خود باز میگردیم و به شروع به بررسی امکانات افزونه HotMail Checker خواهیم کرد .

برای چک کردن ایمیل خود توسط این افزونه ، کافیست روی آن کلیک کنید تا به صندوق پستی خود متصل شوید . پس از انجام اینکار به قسمت ورود اطلاعات کاربری سرویس HotMail خواهید رفت . در اینجا نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و دکمه Sign in را بفشارید . از این پس افزونه HotMail Checker تمامی ورودی های جدید Inbox شما را کنترل کرده و در بازه های زمانی مورد نظر شما ، به اطلاعاتان خواهد رساند . همانند افزونه GMail Checker ، در افزونه HotMail Checker هم تعداد ایمیل های خوانده نشده در یک مربع کوچک قرمز رنگ ظاهر خواهد شد .

این افزونه امکاناتی در حد و اندازه های افزونه GMail Checker ندارد ، ولی کار شما را راه می اندازد . تنها قسمتی که توضیحات آن باقی مانده است ، قسمت Option های مربوط به این افزونه میباشد . پس روی آیکون افزونه راست کلیک کرده و منوی Options را انتخاب کنید ( به دلیل مشخص نبودن کارکرد بعضی از Option ها ، بنده فقط Option هایی با کارکرد مشخص را توضیح خواهم داد ) .

در ادامه قسمت های شماره گذاری شده را به ترتیب مرور خواهیم کرد .

1- interval : قسمت interval مهمترین بخش این افزونه را کنترل میکند . وظیفه این قسمت اینست که محدوده زمانی برای بررسی Inbox را تنظیم کند . در تصویر بالا ملاحظه میکنید که من 10 ثانیه را به عنوان محدوده زمانی انتخاب کردم . شما میتواند هر عدد دیگری را قرار دهید . پس از اینکه محدوده زمانی خود را در تکست باکس مربوطه وارد کردید ، باید دکمه Change interval را بفشارید تا تنظیمات مربوط به زمان اعمال گردد .

2- Status color : در اینجا شما میتوانید برای هر وضعیت افزونه رنگ مخصوصی تعیین کنید . کافیست روی هر تکست باکس کلیک کنید تا جعبه انتخاب رنگ باز شده و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید .

پس از انتخاب رنگ مورد نظر ، دکمه OK را بفشارید .

تکست باکس اول : رنگی که درون این تکست باکس باشد ، مشخص کننده رنگ مربع کوچک در هنگام نبود ایمیل جدید است .

تکست باکس دوم : رنگ موجود در این تکست باکس ، مشخص کننده رنگ مربع کوچک در هنگام وجود ایمیل جدید است .

در پایان دکمه Change Badge Color را هم بزنید .

3- Hide badge : اگر هنگام چک کردن وضعیت Inbox توسط این افزونه نگاهی به آن انداخته باشید ، متوجه خواهید شد که مربع کوچک روی افزونه به شکل مستطیل در آمده و نشان میدهد که در حال چک کردن وضعیت Inbox شماست . اگر به هر دلیلی دوست ندارید این حالت را مشاهده کنید ، پس تیک گزینه دوم یعنی Hide checking badge را بزنید . پس از اتمام کار دکمه Change Badge hide را کلیک کنید .

4- No mail icon is grey : با فعال کردن این قسمت ، اگر ایمیل جدیدی وجود نداشته باشد ، آیکون افزونه به رنگ خاکستری در خواهد آمد .

5- Icon : این قسمت هم که دیگر مشخص است و نیازی به توضیح ندارد . شما میتوانید آیکون دلخواه خود را انتخاب کنید . در پایان کار دکمه Change Button image را بفشارید .

6- Use sound : با فعال کردن این قسمت علاوه بر آن مربع کوچک ، افزونه صدایی نیز تولید خواهد کرد باعث جلب توجه بیشتر شما خواهد شد .

افزونه Yahoo Mail Checker

و اما آخرین افزونه ای که به شما معرفی خواهیم کرد ، افزونه Yahoo Mail Checker خواهد بود ، که مخصوص سرویس پست الکترونیکی Yahoo میباشد . یاهو را که همه میشناسند و از بین دو سرویس بالا ، پر طرفدارترین سرویس خدمات پست الکترونیک است . در ادامه این افزونه مفید را مورد بررسی قرار خواهیم داد .

پس از نصب افزونه اولین کاری که باید انجام دهید ، متصل شدن به اکانت خود در سایت یاهو میباشد . بر خلاف دو افزونه قبلی که با استفاده از سایت اصلی عملیات Login را انجام میدادند ، ولی این افزونه خودش اطلاعات کاربری را گرفته و عملیات اتصال به سرویس را انجام خواهد داد .

برای انجام اینکار ابتدا روی آیکون افزونه کلیک کنید تا صفحه Sign in افزونه باز شود . نام کاربری و کلمه عبور را وارد کرده و دکمه Sign in را بفشارید . پس از چند ثانیه به ایمیل های خود دسترسی پیدا خواهید کرد .

در ادامه به ترتیب تمامی سربرگ های این افزونه را توضیح خواهیم داد .

سربرگ Mail : این سربرگ مختص ایمیل های شماست و شما میتوانید ایمیل های خود را از این سربرگ مطالعه کنید . در تصویر زیر نمایی از این محتویات درون این سربرگ را مشاهده خواهید کرد .

قسمت های مختلفی از این افزونه را شماره گذاری کرده ام که با هم آنها را مورد کنکاش قرار میدهیم :

1- Messages : این قسمت حاوی ایمیل های شماست و هر کاری را میتوانید با این قسمت انجام دهید . به عنوان مثال میتوانید به فولدرهای موجود در اکانت خود دسترسی پیدا کرده و محتویات آنها را بررسی کنید . یا اینکه در میان ایمیل های خود به جستجو بپردازید و غیره .

2- Compose : از قسمت میتوانید داخل محیط افزونه یک ایمیل نوشته و ارسال کنید ، بدون اینکه لازم باشد به اکانت خود بروید . البته امکانات زیادی در این قسمت وجود ندارد و شما میتوانید فقط یک متن ساده را بنویسید . اگر خواهان نوشتن یک متن با تغییرات زیاد هستید ، باید به اکانت خود در سایت یاهو بروید .

3- Folders : با کلیک بروی این دکمه میتوانید ، به فولدرهای موجود در اکانت خود دست یابید .

4- Inbox : تعداد ایمیل های خوانده نشده ی خود را میتوانید از پرانتر جلوی این قسمت مشاهده کنید .

5- Check : حالتی شبیه Refresh دارد . میتوانید با کلیک بروی این دکمه Inbox خود را Refresh کنید و از رسیدن ایمیل جدید با خبر شوید .

6- قطعه ای از ایمیل های خود را میتوانید از این قسمت ملاحظه کنید . اگر روی این قسمت کلیک کنید ، میتوانید کل محتوای ایمیل را مشاهده کنید .

7- با کلیک بروی این قسمت میتوانید تاریخ و ساعت دقیق رسیدن ایمیل مربوطه را مشاهده کنید .

سربرگ Weather : از این قسمت میتوانید آب و هوای شهر مورد نظر خود را بدست آورید . به عنوان مثال من میخواهم آب و هوای محل سکونت خود یعنی شیراز را بدست بیاورم . وارد قسمت Weather شده و در تکست باکس موجود در این قسمت نام Shiraz را جستجو میکنم . افزونه در قسمت پایین تکست باکس مینویسد : Shiraz , Fars , Iran . با کلیک بروی این نوشته میتوانید آب و هوای شیراز را از امروز تا چهار روز بعد بدست آورید .

البته به غیر از این ، اطلاعات مفیدتر دیگری هم در این قسمت وجود دارد مانند :

1- فشار هوا .

2- رطوبت .

3- میدان دید .

4- سرعت وزش باد .

5- طلوع خورشید .

6- غروب خورشید .

سربرگ News : از این قسمت میتوانید اخبار روز را مطالعه کنید . البته میتوانید در میان آنها نیز به جستجو بپردازید .

سربرگ Messenger : از این قسمت میتوانید امکانی شبیه به یاهو مسنجر را در این افزونه پیاده سازی کنید و با دوستان خود به گفتگو مشغول شوید . برای مطالعه بیشتر در مورد این قسمت ، میتوانید این مطلب را مطالعه کنید .

سربرگ خرید محصولات : این قسمت هم برای خرید محصولات مورد استفاده قرار میگیرد .

سربرگ Options : در این قسمت میتوانید فقط و فقط یک تغییر اعمال کنید . آن هم Refresh کردن Inbox است .

از اینجا میتوانید افزونه ها را دانلود کنید .

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
6 دیدگاه
 1. حمید می‌گوید

  لینک دانلود کجاس پس؟

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خیلی معذرت میخام . فراموش کرده بودم . لینک دانلود افزونه رو آخر مطلب قرار دادم .
   موفق و پیروز باشید ………..

 2. lboy می‌گوید

  بسیارعالی بودمن که اکثر ازمرورگربرای چک کردن استفاده میکردم کارم راحت شد.

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   سلام .
   خوشحالم از اینکه مطلبم واستون مفید بود .
   موفق و سربلند باشید ………

 3. reza می‌گوید

  مرسي مهندس بسيار عالي و كاربردي بود…

  1. علیرضا زارع می‌گوید

   خواهش میکنم رضا جان …..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به طور قطع حدود 99 از شما حداقل یک ایمیل دارید . اگر تعداد بیشتری ایمیل داشته باشید مثلا در حدود 3 الی 4 عدد ، به احتمال 90 درصد تعدادی از آنها متعلق به یکی از سه سرویس دهنده برتر خدمات ایمیل ، یعنی یاهو ، گوگل و یا مایکروسافت است .