بیش از 19 بازی پازلی چالش برانگیز، آنلاین و رایگان که باید بازی کنید!

 • 1389/7/2
 • محمدرضا ارجمندی
 • 8

پیشنهاد خوبی که برای سرگرم شدن شما در این ایام دارم چندتا از سرگرم کننده ترین بازی های پازلی آنلاین و رایگان است، اگر چه واقعا  تعداد بازی های پازلی چند مرحله ای جذاب و سرگرم کننده در وب کم نیست و تقریبا بی شمار است؛ از بازی های مبتنی بر فیزیک  تا بازی با کلمات، از بازی و ریاضی  گرفته تا معماهای منطقی- سعی کردم در این لیست برای همه سلایق واز همه دسته های بازی چندتایی را بیاورم. با این بازی ها همراه شوید!

در ادامه مقاله به معرفی  بیش از 20 بازی پازلی رایگان و سرگرم کننده (به حد اعتیاد به بازی!!) آنلاین پرداخته ام که همانطور که در تلاش برای رفتن از مرحله ای به مرحله بالاتر  در حین بازی هستید، گذشت زمان را حس نخواهید کرد! راستی بد نیست گاهی به مغز خود با یک بازی فکری تمرین بدهیم و کمی هم سرگرم  شویم، نه؟!

Doodle God

بازی Doodle God در سبک خود یکی از  منحصر به فرد ترین بازی های پازلی است.بازی را با  چهار عنصر اصلی یعنی: خاک ، باد ، آب و آتش شروع می کنید و 111 عنصر دیگر طبیعت را  از طریق ترکیب کردن مختلف این 4 عنصر کشف  خواهید کرد! جالب است نه؟

2 Armor Picross

غیر از موسیقی ابتدایی، این بازی یکی از بهترین بازی های سبک Picross  (مثل بازی مین یاب در ویندوز! )است که تا حالا به دوستداران معرفی شده است. در این بازی دقت کنید زیرا با فقط با 5 اشتباه مجبور به شروع بازی از ابتدا خواهید شد. بازی متشکل از 100 مرحله و 5 سطح دشواری است.

2 Super Stacker

این بازی یک خانه سازی است که در آن باید اشکال مختلف  را روی هم تا حد ممکن سریع و بدون ریزش سازه ای که ساخته می شود قرار دهید. فراموش نکنید  که قسمت اول این بازی یعنی  Super Stacker هم به اندازه کافی جذاب و سرگرم کننده است، بررسی آن هم خالی از لطف نیست.

2 Perfect Balance

این بازی نوعی رویکرد متفاوت به گذاشتن قطع های جورواجور روی همدیگر دارد آن هم  با استفاده از مجموعه ای از اشکال ، که می توانید به دلخواه انتخاب کرده، بچرخانید و طوری روی قبلی قرار دهید که تعادل سازه بر هم نخورد و در تعادل می باشد. نسخه قبلی این بازی یعنی  Perfect Balance را هم بازی کنید!

Doodle Physics

برای تجربه ای معکوس در سازه سازی، این بازی بر مبنای قانون گرانش را امتحان کنید که در آن هدف از بازی این است که با اشکال مختلف شهاب های آسمانی در فضای بی وزنی سازه بسازید! سرگرم کننده است.

Rotate & Roll

در این بازی از کلیدهای جهتی صفحه کلید،برای چرخاندن صفحه نمایش برای رساندن توپ کوچک به حباب بزرگ با طیفی از مراحل متنوع استفاده می کنید. مواظب توپ های تند و تیز در مسیر باشید. بازی شامل 40 مرحله و یک ویرایشگر مرحله برای طراحی دلخواه مسیر توسط شماست.

Cog Factory

در این بازی جالب، باید از هر کدام از سه دستگاه چرخ دنده ساز در موقع مناسب یک چرخ دنده خارج شود تا با چرخ دنده همرنگ خود درگیر شود. درگیر شدن سه چرخ دنده همرنگ آنها را ناپدید می کند اگر مجموعه مرکزی  پر از چرخ دنده شود و دیگر نتوان چرخ دنده افزود بازی گیم اور می شود.در بازی باید با استفاده از  کلیدهای جهتی دستگاه ها را چرخاند و  با استفاده ازکلید space به مرکز چرخ دنده خارج کرد!

Chromacircuit

در بازی باید طوری اشکال  را بچرخانیم  که قسمت های هم رنگ به هم متصل شوند. هنر بازی خور در این است که سعی کند با کمترین تعداد حرکت قطعات هر مرحله را تمام کند و امتیاز بیشتری بگیرد.

The Right Mix

این بازی بیش تر  سرگرمی است تا یک پازل فکری، اما بد نبود به آن هم در لیست اشاره کنیم. بازی به این شکل است که  گارسونی در یک کافه قصد دارد برای مشتریان خود نوشیدنی جالبی آماده کرده و به انها بنوشاند و ترکیب نوشیدنی های مختلف موجود در بازی با لیموترش و یخ ، بر عهده شماست! مواد را مخلوط کرده تکان بدهید و بگذارید گارسون بیچاره امتحان کند! واکنش گارسون بعد از خوردن بعضی از این نوشیدنی های عجیب و غریب واقعا خنده دار است.

1, 2 & 3 Factory Balls

کارخانه توپ از ان دسته  بازی های اعتیاد آور مبتنی بر معماهای منطقی است که در آن به شما یک توپ سفید داده می شود و باید همان شکلی را که روی جعبه توپ نهایی نقاشی شده با این توپ سفید درست کنید به وسیله: رنگ آمیزی توپ، اسپری رنگهای مورد نیاز، کاشتن چمن و گیاهان بر روی آن و غیره. شماره اول بازی از  14 مرحله تشکیل شده ، شماره دوم و سوم هر کدام از30  مرحله.

2 Ricochet Kills

باید در این بازی در هر مرحله تا انجا که می توانید  جاسوس بکشید،البته گلوله های اسلحه شما محدود است.نکته جالب بازی کمانه کردن گلوله از دیوارها و فضای خرپایی شکل محیط بازی است که کشتن بیش از یک جاسوس در یک بار تیر اندازی را ممکن می سازد.پس دقت کنید کجا هدف گیری می کنید! بازی شامل 50 مرحله است. همچنین نسخه اول این بازی را برای لذت بردن بیشتر از کمانه کردن گلوله ها و البته کمی خشونت و سرگرمی بیشتر بازی کنید.

Fragger

اگر استفاده از بمب به جای گلوله را برای کشتار ترجیح می دهید Fragger را امتحان کنید. به این شکل که با هدف گیری نارنجک  را به شکل خنده داری به سمت دشمن پرتاب کرده، و آنها را پس از انفجار تکه تکه خواهید کرد! بازی شامل 30 مرحله و 3سطح  دشواری است.

Vase Breaker

اگر این همه خشونت گریزانید،چه طور است ناراحتی خود را سر گلدان های بی جان خالی کنید. در این بازی با تعداد سنگ محدودی که در اختیار دارید تا جایی که می توانید باید گلدان بشکنید. باز هم امکان کمانه سنگ از دیواره ها و برخورد با دیگر گلدانها وجود دارد پس درست هدف گیری کنید تا با یک تیر چند نشان بزنید! بازی شامل 50 مرحله است.

Light Bot

بازی Light Bot  پازل زیبایی است که در آن شما یک ربات را از طریق راهنمایی عبور از موانع ، با دادن دستورات تعریف شده به  پانل آبی رسانده و آن را روشن می کنید.

2 Fantastic Contraption

یکی دیگر از پازل های فیزیکی عالی که در آن باید از  ابزار های مختلف استفاده کنید تا خودرویی بسازید  که شما را به هدف  نشان داده شده در مرحله برساند. نسخه اول بازی هم جالب است.

Red Remover

در این بازی، تمام بلوک های قرمز را از صفحه نمایش با کلیک بر روی آنها باید حذف کنید. در نگاه اول بازی ساده ای به نظر می رسد ، اما هر چه در بازی جلوتر می روید بازی بیشتر سخت می شود. پس از معرفی شدن بلوک های سبز در بازی، به هیچ وجه انها را از دست ندهید که کمک به آسانتر شدن هر مرحله می کنند.. بازی شامل 45 مرحله است.

Funny Farm

اگر پازل کلمات را ترجیح می دهید ، با یک بار بازی مزرعه خنده دار عاشقش می شوید. در بازی باید سعی کنید نقشه ای از کلمات که به یکدیگر مربوط می شوند را کامل کنید. پازل تنها با یک عبارت شروع می شود. باید بقیه محل های خالی را پر کنید. توصیه دیگر: بازی مشابه ، اما کوچکتر Lateral را هم می توانید بازی کنید.

Electric Box

بازی خور های عاشق معماهای برق و الکترونیک بی شک از این بازی خوششان خواهد امد. در هر مرحله ،به شما ترکیبی از آیتم های الکتریکی مختلف داده می شود که شما باید  روی برد الکترونیکی نصب کنید تا جریان الکتریسته هدایت شود و جریان برق وسیله هدف  را تغذیه نماید.

Continuity

گرافیک بازی ممکن است ساده باشد اما مراحل بازی خیر.باید با لغزاندن کاشی های اطراف شخص را از یک اتاق به بعدی هدایت کنید، تا به کلید قرمز  دست یابید و از طریق درب خروج به مرحله بعد قدم بگذارید.

راستی، بازیهای پازلی آنلاین مورد علاقه شما چه هستند؟ اجازه دهید در قسمت نظرات از سلایق شما اطلاع یابیم!

منبع: makeuseof

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 8 دیدگاه
 1. ممنون از این پست جالب. لطف کنید باز هم این جور سورپرایز ها را در آینده تکرار کنید.با تشکر

 2. سلام! منم یه بازی پازل معرفی میکنم اینجا!
  لینک بازی پازل پل خواجو اصفهان
  http://b30d.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B2%D9%84-%D9%BE%D9%84-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%AC%D9%88-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%81%D9%84%D8%B4/

 3. من قبلا یه بازی دیده بودم(یادم نیست آنلاین بود یا نه). که مثلا رو کاغذ شکل میکشیدیمو اون شکل به حرکت در میومد، مثلا یه سنگ میکشیدیم بعد میوفتاد رو الاکلنگو… اونو دارین؟

  1. اااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *