10 سایت آموزش وردپرس برای افزایش زیبایی های وبلاگ شما!

 • 1389/8/25
 • محمدرضا ارجمندی
 • 5

برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس حرفه ای و کارکشته تنها نوشتن مطالب و پر کردن فضای خالی صفحه وبلاگ با آن کافی نیست. اگر به تازگی وبلاگی برای خود در وردپرس راه اندازی کرده و در کسوت یک نویسنده وبلاگ به ارسال پست می پردازید، احتمالا پی برده اید  که وردپرس در در زیر پوسته پلت فرم خود حرف های زیادی برای گفتن دارد. خوشبختانه ، پلت فرم وردپرس به هیبت دلهره آور یک موتور V6 فراری پیچیده نیست ، هر چند ممکن است در ابتدا چنین به نظر برسد.
آن چیزی که سبب شده پیچیدگی های ظاهری وردپرس برای ما آسان و قابل فهم گردد منابع باور نکردنی از وردپرس می باشد که  در سرتاسر وب وجود دارد. از راهنمایی و ترفند گرفته تا شیو های هک ، تعداد بی شمار منابع آموزشی وردپرس منعکس کننده محبوبیت بالای این ابزار و سیستم مدیریت محتوا در میان کاربران جهان است.

اما آموزش ها فقط منحصر به مبتدیان نیست! توسعه دهندگان کارکشته و یا مدیران با سابقه وبلاگ ها نیز می توانند مهارت های خود را در طیف وسیعی از دروس ارائه شده در این وب سایت ها در مورد وردپرس تعمیق ببخشند. یکی از بهترین نقاط برای شروع یک کاربر مبتدی قطعا  WordPress Codex است که راهنمایی جامعی در مورد  پلت فرم وردپرس و جزئیات آن برای کاربران دارد.
پس از  این شروع خوب، ده وب سایت معرفی شده در زیر  می توانند کمک بزرگی برای بهینه کردن وبلاگ وردپرس شما کرده و  آن را به شکلی درآورند که مانند اسب فراری چهار نعل برایتان بدود!
تلویزیون وردپرس (WordPress TV)

این بلاگ ویدیویی از ابزار نمایش بصری برای آموزش مطالب در زمینه وردپرس استفاده می کند. همچنین یک منبع رسمی از طرف سایت وردپرس به شمار می رود.  همراه با نواری از  فیلم ها در مقوله های مختلف که بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند ، شما می توانید از مصاحبه ها و بحث های مرتبط با پلت فرم وردپرس استفاده نموده و دامنه اطلاعات خود را وسیع تر کنید.
همچنین می توان بسیاری از نکات برجسته را از طریق WordCamp که رویداد بین المللی وردپرس برای جامعه کاربران  وردپرس می باشد را به تماشای بنشینید.

WPCandy

WPCandyوردپرس را از تمام زوایای ممکن پوشش می دهد، اخبار ، سرمقاله، بررسی ها ، پادکست ها ، مصاحبه ها ، و البته آموزش های اختصاصی وردپرس. سپس ، در یک بخش به بررسی ابزار ها و تم های وردپرس پرداخته شد. بخش آموزش معجونی از راهنمایی ها و ترفندهای سریع و مقالات کاربردی حاوی جزئیات است. اگر شما ترجیح می دهید آموزش ها را گوش کنید، بخش پادکست را برای این منظور به شما معرفی می کنیم. شما همچنین می توانید برای WPCandy  ایده های بکر خود را ارسال کنید و حتی در صورت موافقت آنها به نوشتن مقالات به نام خود در این سایت اقدام کنید.
WpRecipes

این بلاگ که تا کنون دو سال از عمرش می گذرد یکی از جذاب ترین منابعی است که در سرتاسر وب  می توانید درباره وردپرس پیدا کنید. سایت امکاناتی مفید و سودمند برای راه اندازی وردپرس به صورت سریع و روان در خود دارد. بسیاری از پست ها قطعه کدهایی برای پیکربندی بهتر وردپرس رائه کرده اند. راستی، یادتان باشد نظرات و کامنتهای کاربران را هم بخوانید زیرا  آنها منابع خوبی برای راهنمایی و دانستن نظر دیگر اعضا به شمار می روند. یک انجمن بحث و گفتگوی کوچک ( که برای رفتن به آن از آدرس اصلی به یک آدرس دیگر هدایت می شوید) و بخش تم ها از دیگر مطالب این منبع به شمار می روند.

Digging Into WordPress

این بلاگ اختصاصی وردپرس توسط کریس کویر (Coyier) و جف استار راه اندازی شده و  بخش عمده مطالبی که در ان ارائه شده مربوط به طیف وسیعی از موضوعات از مدیریت گرفته تا طراحی وب می باشد. تناوب انتشار مقالات به صورت هفتگی می باشد (سایت هفتگی به روز می شود) که یا مستقیما به آموزش وردپرس مربوطند یا به ارائه پیوندهایی به دیگر مقالات آموزشی در  سایر منابع وب می پردازند. بنابراین  جای هیچ گونه نگرانی در مورد کمبود مطلب برای یادگیری و استفاده باقی نمی ماند.

WP Engineer

در این منبع آموزشی نیز نباید انتظار دریافت روزانه مطالب آموزشی جدید را داشت. این سایت نیز به صورت هفتگی آپدیت می شود.اما وجود 240 مقاله آموزشی درباره ریزه کاری های وردپرس می شوند کاملا گویای ارزش اموزشی این منبع است. طراحی چشم نواز  و با پیمایش آسان این وبلاگ نیز به کاربر در رسیدن به مطلب مورد نظر خود کمک می کند.
WordPress Tutorials

این سایت مقالات آموزشی مرتبط با وردپرس را از منابع گوناگونی جمع آوری کرده  و علاوه بر این به هر کدام امتیازی داده است. با وجودی که این سایت در حال حاضر کمی بازدیدکنندگان خود را از دست داده و با مشاهده تاریخ آخرین مطلب که به فوریه گذشته برمی گردد می توان فهمید خیلی وقت است به روز رسانی نشده ، اما ارزش بازدید را دارد، زیرا مجموعه ای از نزدیک به 500 مقاله آموزشی بدیع در خود دارد.
WP Tavern

این بلاگ با هدف فراهم آوردن محیطی برای بحث و گفتگو در مورد  وردپرس طراحی شده است. این منبع محلی است برای حضور طرفداران پر و پا قرص وردپرس به همراه مقالات آموزشی بسیار که  پلت فرم ورد پرس را به طور کامل پوشش می دهد.از راه اندازی این بلاگ نیز دو سال بیشتر نمی گذرد که کافیست سری به این سایت و قسمت آرشیو ان بزنید. این سایت همچنین دارای یک فروم نسبتا فعال با موضوعات مباحثه ای در موضوعاتی مانند پلاگین ها، شیوه های هک ، تم ها ، راهنمایی عیب یابی و غیره.
WP Topics

سایت WP Topics به پوشش  اخبار وردپرس، تحولات ، و آموزش مانند خبرخوان  ها می پردازد. همچنین به  سایت های تاثیر گذار در زمینه وردپرس ها پرداخته شده و در بازدید از آن خواهید فهمید که خواه ناخواه  وادار به خواندن مقالاتی در زمینه برنامه نویسی و طراحی از برخی از منابعی که در اینجا بدانها پرداخته و برخی که معرفی نکرده ایم خواهید شد.
WordPress Stack Exchange

همچنین می توانید این منبع را یک سرویس پرسش و پاسخ وردپرس بنامید. این سایت اگر چه یک منبع آموزشی صرف برای وردپرس نیست اما پاسخگوی هر شک و تردیدی است که شما ممکن است به عنوان یک مدیر و یا یک توسعه دهنده در مورد پیکربندی وردپرس داشته باشید. کافیست در سایت کمی با استفاده از نوار جستجو و یا تگ ها جستجو کرده تا مشخص شود آیا مورد شما قبلا در سایت مطرح شده یا نه و چه جوابی به آن داده شده.. همچنین بخش  یا پرسش و پاسخ های متداول را هم بررسی کنید که نکاتی در مورد چگونگی استفاده از این خدمات پرسش و پاسخ ارائه کرده است.
SeekWP

سایت SeekWP  در عمل یک موتور جستجو همزمان برای دریافت راهنمایی در مورد وردپرس و جزئیات تم هاست. شما می توانید کلمه کلیدی خود را در کادر جستجو تایپ کرده و از منوی کشویی برای انتخاب تم ها و یا راهنمایی استفاده کنید، یا اینکه بدون این دو مورد یک جستجوی فراگیر ترتیب دهید. این  سایت واقعا یک میانبر خوب و سریع است زیرا جهان وردپرس هر روز در حال گسترش است.
با ذکر ده منبع بالا کوشیدم به شما منابعی  که به طور اختصاصی به آموزش سیستم مدیریت محتوای وردپرس می پردازند معرفی کنم.البته  سایت های بسیار خوب دیگری نیز وجود دارند که بخش جداگانه ای در مورد وردپرس دارند که سرشار از راهنمایی ها و ترفندهای آموزنده در این زمینه است.به عنوان مثال ،در سایت makeuseof حدودا 50 مقاله در ارتباط با وردپرس نوشته شده که بررسی آنها را به شما توصیه می کنیم.
درست مثل من ، اگر شما نیز تازه به جرگه استفاده کنندگان از  پلت فرم وردپرس برای وبلاگ نویسی خود روی آورده اید، متوجه خواهید شد چرا و به چه دلایلی وردپرس را به عنوان یکی از بهترین راه حل های سیستم مدیریت محتوا در وب می شناسند. چه طور است شما نیز در بحث ما شرکت کرده و منبع مورد علاقه خود در  آموزش وردپرس را با ما و دوستان به اشتراک بگذارید.

منبع: makeuseof

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
 1. با سلام

  بسیار سپاسگذارم از سایت خوب و پرمحتوایتان
  برایم مایه افتخار است که شما وب سایت خود را در سایت تبلیغاتی ایران فوروارد به صورت کاملا رایگان درج نمایید

  http://www.iranforward.com/
  حضور شما باعث سر افرازی ماست

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *