جستجو در ویندوز هفت را برای شناسایی ترانه‌ها دقیق تر کنید‌

 • 1389/10/27
 • ITTeach
 • 4

اگر شما هم از آن دسته افراد باشید که در دیسک سخت خود بیش از دو هزار ترانه و تعدادی از آنها در پوشه های گوناگون قرار گرفته اند داشته باشید ، حتماً متوجه شده اید که جستجو در میان این تعداد ترانه بسیار دشوار است و برای راحتی کار باید از جستجوی ویندوز استفاده کنیم. ولی بطور پیشفرض جستجو فقط در نام فایل صورت می گیرد و اینجاست که باز مشکلی در جستجو خواهیم داشت.

ممکن است یک خواننده در چندین ترانه خواننده های دیگر بعنوان خواننده میهمان شرکت داشته باشد ، برای زیبایی بیشتر نباید نام این خواننده را در نام فایل بنویسیم بلکه باید در بخش اطلاعات خوانندگان همکار (Contributing artists) وارد کنیم ، زیرا ممکن است یک ترانه بجای یک خواننده میهمان چند خواننده میهمان داشته باشد.

 • · مراحل انجام کار

برای پیشرفته کردن یا بهتر بگویم جستجو در میان نام فایل ها و محتوایشان لطفاً طبق دستورالعمل زیر عمل کنید.

 1. مسیر Computer > Tools > Folder options > Search را دنبال کنید
 2. در این پنجره گزینه Always search file names and contents را انتخاب و آنچه باقی مانده را به حالت پیشفرض رها کنید
 3. بر روی دکمه OK کلیک کنید

به نکته های زیر توجه کنید

 • با تغییر دادن تنظیمات جستجو ممکن است چند دقیقه عمل جستجو به طول بیانجامد
 • برای بازگرداندن تنظیمات به حالیه اولیه کافیست به همان پنجره رفته و بر روی دگمه Restore Defaults کلیک کنید

سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آید

[س]: نخستین گزینه در جستجو چه تغییری ایجاد می کند؟

[پ]: نام فایل ها و محتوای آنها در آدرس هایی که توسط شما ثبت گشته را فقط جستجو می کند و در مابقی آدرس ها فقط نام فایل ها جستجو می شود.

پی نوشت 1: آیا شما راه دیگری برای راحتی کار آهنگ بازان برای جستجو و سازماندهی ترانه ها می شناسید؟

ارسالي توسط: علیرضا اسکندرپور شوفری
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
 1. البته تو ایران اکثرا با تگ گذاری فایل های چند رسانه ای آشنا نیستند و علاقه ای هم به این کار ندارند. شاید بیشتر به خاطر اینکه فله ای و خرواری فایل ها را جمع آوری می کنیم!

  1. تگ گذاری بسیار خوبه و بهتر میشه رو فایل ها کار کرد. اما تو ویندوز 7 من این قابلیت رو فعلاً برای تصاویر دیدم. برای فایل های صوتی نداره! داره؟

  2. بله! اتفاقا تگ گذاری روی فایل های صوتی (خصوصا موسیقی) خیلی کاربرد داره به اندازه ای که حتی سایت هایی با تگ فایل ها کار می کنند! در برنامه JetAudio و برنامه های پخش دیگه، با استفاده از تگ ها به دنبال متن شعر های موسیقی می گردند… البته فکر کنم یکی از معروفترین برنامه ها که با این تکنیک کار می کنه و خیلی بیشتر روش هزینه کرده iTunes باشه.

  3. iTunes رو که می شناسم و می دونم با تگ هم کار می کنه اما منظور من پخش کننده پیشفرض ویندوز ها یعنی ویندوز مدیا پلیر موجود در ویندوز هفت است. آیا میشه به بخش اطلاعات فایل های موسیقی تگ ها رو هم اضافه کرد؟ بطور پیشفرض برای بخش اطلاعات فایل های تصویری این بخش یعنی بخش تگ ها موجوده!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *