متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

شش نوع از صفحات ۴۰۴ در سایت‌های بزرگ

12345 (بدون نظر)
Loading...
106

هر سایت گاهی در دوران حیاتش نیاز به اجرای عملیات نگهداری و تعمیرات پیدا می­کند. اغلب، بلاگ­نگاران در سایتهای بلاگ­نویسی کوچک به­روزرسانی­هایی روی یک سایت زنده انجام می­دهند که ممکن است برای بلاگ­های بزرگتر یا سایتهایی که نیاز به آپدیتی که به زمان بیشتری برای اجرا دارد مناسب نباشد. شما برای آن آپدیت­ها باید سایت را غیرفعال کنید تا قسمتهای منفصل­شده سایت در معرض دید کاربران قرار نگیرند. اخیرا، ما به شما نحوه ارسال بازدیدکنندگانتان به یک صفحه تعمیرات موقت در وردپرس با یک پلاگین و بدون یک پلاگین در حین انجام تعمیرات را نشان دادیم. این آخرین پست این مجموعه است که شش نوع از صفحات اجرای تعمیرات که توسط برخی از برندهای شناخته­شده مورد استفاده قرار می­گیرند را به نمایش در می­آورد. در پایان این پست، شما احتمالا به ایده خوبی درباره بهترین روشهای طراحی صفحات تعمیرات دست خواهید یافت. ما در پی آن هستیم تا از کاربران بخواهیم که بگویند کدام روش را بیشتر می­پسندند، تا طراحان و توسعه­دهندگان بتوانند بیشتر بر آن روشها متمرکز شوند.

“کوتاه و ساده”

از آنجا که شما تعمیرات را انجام می­دهید، برخی ترجیح می­دهند تا کار را کوتاه و ساده نگه دارند. شما اصلا تمایل نخواهید داشت که کاربران سردرگم شوند، از اینرو کارهای کوتاه و ساده برای بسیاری از برندها عالی هستند. یکی از مشهورترین روشهای کوتاه و ساده “نهنگ ناکامی” در توییتر است.

مشکل در حالت کوتاه و ساده، به ویژه در حالت نهنگ ناکامی، این است که تنها مربوط به بحث تعمیرات نمی­باشد. نهنگ ناکامی صفحه [خطای] ۴۰۴ نیز هست که می­تواند برای کاربران آزاردهنده باشد. شما می­خواهید که صفحات تعمیراتتان را اندکی متفاوت از صفحه ۴۰۴ نگه دارید، تا بیش از شباهت به صفحه ۴۰۴ به صفحه تعمیرات شبیه باشد. از اینرو با اینکه توییتر متن بالای صفحه را در این دو حالت تغییر می­دهد، استفاده از تصویری مشابه برای ۴۰۴ و تعمیرات اقدامی هوشمندانه نمی­باشد.

مهربان باشید

هربار که تعمیرات انجام می­دهید اسباب ناراحتی کاربرانتان را فراهم می­کنید. از اینرو مهربان بودن می­تواند مانع از دلخوری کاربر و رفتن از سرویس شما برای همیشه شود. تایید کنید که می­دانید این پیشامدی نادرست است، از این مورد عذرخواهی کنید، و بعد با آنها مهربان باشید. توییتر با تصویر “خنکه (خوبه)، من می­تونم سردم بشه” کار خوبی انجام می­دهد.

 

 

این نمونه توییتر در عین مهربان بودن با کاربران، کوتاه و ساده است.

 

 

شوخ­طبعانه

 

استفاده از مزاح واقعا می­تواند در کاستن از دلخوری کاربران و سرگرم کردنشان موثر باشد. از اینرو خلاقانه عمل کنید و به چیزهایی که ممکن است به سایت یا نشان شما مرتبط باشند بیاندیشید. بیایید به برخی از مثالهایی که به نظر ما در این دسته مناسب هستند نگاهی بیاندازیم:

یوتیوب

 

 

یوتیوب گرافیک واقعا شسته­و­رفته­ای دارد که با متنی جالب در کنار لوگویشان آمده است. این کاری واقعا خلاقانه است که در عین بانمک بودن، وضعیت پیش آمده را توضیح می­دهد. (منبع تصویر)

Reddit

 

یک نمونه دیگری از یک صفحه تعمیرات شوخ­طبعانه است. با این حال، ارائه اطلاعاتِ بیشتر در آن می­توانست مفید واقع شود.

Flickr

 

 

فلیکر چنین صفحه تعمیرات جالبی دارد. آنها لینکی برای به­روزرسانی­ها در بلاگشان دارند. از آنجا که شما این را عمدتا برای بلاگتان انجام خواهید داد، شاید لینکی به صفحه توییترتان بتواند مفید باشد. ما بعدا در این پست مثالهای بهتری از نحوه انجام آن را به شما نشان خواهیم داد.

 

 

ظاهر و حس مأنوس

 

 

برخی اوقات سایتها تلاش می­کنند تا صفحاتشان را خیلی بامزه کنند که باعث می­شود صفحه­ای که طراحی کرده­اند با سایت یا محصول واقعی­شان متفاوت به نظر برسد. حفظ ظاهر و حسی مأنوس برای طراحی صفحه تعمیرات نقشی تعیین­کننده دارد تا کاربران شما متوجه شوند که در محل صحیح هستند. در ذیل چند نمونه از سایتهایی که این طراحی را ساده و نشان­دار نگه داشته­اند آمده است.

Grooveshark

 

 

در این طراحی، نمای لوگو و منوی راهنمای آن در عین رعایت سادگی و شوخ­طبعی حفظ شده است. عنوان “با ما صبر پیشه کنید” به شکلی دوست­داشتنی به کار گرفته شده است. همچنین توجه کنید که آنها آپدیت­های توییت­هایشان را در یک طرح منوی جانبی گنجانده­اند. این کاری بسیار هوشمندانه است زیرا اینها آپدیت­های زنده می­باشد، و مطمئنا کاربران را مطلع نگه می­دارد.

Stumbleupon

 

 

وبسایت StumbleUpon در ضمن به کار بردن یک طرح گرافیکی بسیار خلاقانه، همان نما و حس خاص لوگویشان را حفظ نموده است. کاربران از StumbleUpon به خاطر وقت­گذران بودن آن و یافتن موضوعات جذاب استفاده می­کنند، از اینرو آنها پیشنهاد می­کنند که “بیرون بروید و برای مدتی به بازی بپردازید” که جنبه مزاح­آمیزی نیز در خود دارد.

 

 

شمارش معکوس برای بازگشت

 

 

اطلاع دادن به کاربران درباره زمان بازگشت­تان همیشه مفید و کارساز خواهد بود. برخی اوقات سایتها برای یک تا ۲ ساعت از کار باز می­مانند، از اینرو برخورداری از یک بخش شمارش معکوس بسیار سودمند می­باشد. پلاگین “حالت تعمیرات” به شما امکان انجام آسان این کار را می­دهد. برخی از نمونه­های طراحی­های خلاقانه را در ادامه می­بینید:

 

 

(منبع عکس)

 

 

پیشروی و به­روزرسانی­ها

 

 

مرتبط نگه داشتن مخاطبان در هنگام توقف سایت همیشه حائز اهمیت است. یکی از راه­های اجرای این کار اطلاع­رسانی منظم درباره پیشرفت کار تعمیرات است. وبسایت “۳۷ نشانه (۳۷signals)” در تصویر زیر چنین کاری را به خوبی به انجام رسانده است.

 

 

یک راه خوب برای انجام این کار از طریق آپدیت­های توییتر است. یکی از راه­هایی که می­توانیم برای بهبود این روش داشته باشیم افزودن “جعبه توییت زنده در هرجای توییتر” به آن است. به این ترتیب شما به کاربرانتان امکان نظردادن درباره استفاده از سایتتان را می­دهید. به این طریق عملا می­توانید در هنگام از کار افتادن سایتتان آنها را با خود مرتبط نگه دارید.

 

 

کدامیک به کار شما می­آیند؟

 

من شخصا ایده نوع ۳۷signals را همانطور که در بالا در بخش “جعبه توییت زنده” به آن اشاره کردم و حتی “کامنتهای فیسبوک” را می­پسندم. این می­تواند شما را با کاربرانتان مرتبط نگه دارد که نشان می­دهد حتی وقتی سایتتان به خاطرات تعمیرات از کار باز مانده به فکر آنها هستید.

 

“انتخاب” شما چیست؟ و “چرا”؟

 

قدردانی

در هنگام جستجو برای یافتن “صفحات تعمیرات” نتوانستیم منبع خوبی برای این تصاویر پیدا کنیم. از آنجا که این سایتهای رایج خیلی دچار حالت از کارافتادگی نمی­شوند شکار این تصاویر کار دشواری می­باشد. اگر مطلب کامرون چاپمن در مجله اسمشینگ نبود، ما قادر به نگارش این مطلب نمی­شدیم.

منبع: wpbeginner

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
6 دیدگاه
 1. محسن پاك نيت می‌گوید

  سلام؛

  مطلب جالبی بود. به نظرم اگر بشه توی این صفحه‌ی خطای ۴۰۴، یه بازی فلش سبک مثل این قرار داد خیلی جالب می‌شه:

  http://graph.tk/untangle/

  یا اگه بشه یه گالری عکس جالب قرار داد، یا اینکه جملات زیبایی رو برای خوندن به صورت رندوم قرار داد، کاربرا خیلی بیشتر راضی می‌شن.

  این هم نمونه ی جالب دیگه‌ای از صفحات ۴۰۴:

  http://2kalame.harfehesab.ir/gfhsc

  موفق باشید.

 2. ebrahim می‌گوید

  با سلام
  کد خطای ۴۰۴ مربوط به زمانی است که صفحه مورد درخواست کاربر یافت نمی شود نه زمانی که سایت در حال به روزآوری یا تغییر است!

  بررسی کنید
  مرسی

  1. ITTeach می‌گوید

   سلام
   دوست عزیز در زمانهایی رخ میده که یک سایت در حال بروز رسانی نرم‌افزارهاش هستش که این خطا پیش میاد که برای من هم پیش اومده

 3. meisam می‌گوید

  اینم یه صفحه ۴۰۴ جالب مربوط به بازی تراوین .
  http://s8.travian.com/anmelden12.php
  توضیح اینکه این عکس یه جاسوس از نژاد رومن است .

  1. محسن پاك نيت می‌گوید

   سلام؛

   میثم عزیز، این جاسوس رومن نیست. جاسوس گاول هستش. چون موهاش زرده !!!

   اینجا رو ببین: http://travianguide.net/wp-content/uploads/2010/02/Gaul-Pathfinder.jpg

 4. پرويز می‌گوید

  خوب هدف ما این نیست که کاربر رو صفحه ۴۰۴ بمونه! باید صفحه ای با طراحی جالب باشه. بازی که خیلی بده چون اصلاً هدف سایت گم میشه. بالا یکی از دوستان گفتن بازی فلش که اصلاً فکرنکنم اون مورد بازی باشه که رسم گراف هستش خودشم فلش نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هر سايت گاهي در دوران حياتش نياز به اجراي عمليات نگهداري و تعميرات پيدا مي كند. اغلب، بلاگ نگاران در سايتهاي بلاگ نويسي كوچك به روزرساني هايي روي يك سايت زنده انجام مي دهند كه