نگاهی به Battlefield 3 در نسخه های کامپیوتری و کنسولی

 • 1390/5/8
 • ميثاق جراحي
 • 4

Patrick Back از شرکت بازی سازی DICE یکی از شرکت های بزرگ در پروژه ی میدان نبرد 3 یا همان Battlefield 3، در باره ی ایجاد تغییراتی در نسخه ی کنسولی بازی نسبت به نسخه ی کامپیوتری آن خبر داد.

تغییرات ایجاد شده بیشتر بخش شبکه ای و آنلاین بازی را تحت شعاع قرار می دهد. در نسخه های کنسولی میدان نبرد 3، 24 بازیکن می توانند در نقشه های مختلف در برابر یکدیگر ظاهر شوند ولی در نسخه ی کامپیوتری آن، این تعداد افزایش یافته و به 64 عدد رسیده است. موتور گرافیکی بازی نیز همان موتور استفاده شده در سری بازی های BAD COMPANY  که بی نظیر و قابل ستایش طراحی و پیاده سازی شده است. موتور Frostbite 3، موتور گرافیکی این بازی، که در هر دو پلاتفرم، به صورت مشترک و با Direct X 10 و Direct X 11 در رایانه های خانگی، دیده می شود.

بازی میدان نبرد 3 تنها رقیب برای بازی جنگاوری مدرن 3 به حساب می آید و بسیاری از منتقدین به میدان نبرد 3 بیشتر از جنگاوری مدرن 3، ایمان دارند، ولی تا انتشار هر دو بازی نمی توان تصمیمی مبنا بر بهتر بودن این دو عنوان اول شخص هم ژانر، گرفت.

سوال :
به نظر شما کدام عنوان، BF 3 یا Call of Duty :MW3 می تواند بهترین بازی اول شخص، در سبک خود باشد؟
دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
 1. ممنون از مطلبتون اما بهتر بود اینو 1 هفته ی پیش مینوشتید!!!
  ببخشید اینطوری میگم اما من به عنوان یه گیمر که اخبارو دنبال میکنم این خبر خیلی قدیمی هست
  در ضمن فکر میکنم اگر نام های انگلیسی رو بنویسید بهتر از اینه که فارسیش کنین چون بعضی مواقع باعث گیج شدن آدم میشه..
  به هر حال ممنون از مطلبتون…..

  1. از نظر شما دوست عزیز هم ممنون
   بله حق با شماست چون مطالب تا بخواد منتشر شه، کمی زمان می بره و در باره ی نام فارسی عنوان ها هم باید بگم که من دوست دارم نوشته هام یک دست فارسی باشند و سعی می کنم عنوان های انگلیسی رو با زبان فارسی ترجمه کنم.

 2. با سلام ، لطفا خبر رو درست ترجمه کنید . بازی BadCompany 2 از نسخه ی پیشین این موتور ، یعنی FrostBite 2 استفاده میکنه .. بازی های دیگه ای هم که از این موتور استفاده میکنند هم ، یکیشون NFS The Run هست .. ( از Frostbite 3 ..

  1. دوست عزیز به این قسمت توجه کن “موتور Frostbite 3، موتور گرافیکی این بازی” خب شما عنوان رو اول بخون بعد نظر بده، منظور از این بازی BF3 بوده و دوم اینکه بله بنده هم می دونم تو Bad company 1&2 از موتور Frostbite استفاده شده و اینکه موتور این بازی که الان نام بردم موتور پایه و کلی بازی و نسخه های 2 و 3 فقط نسخه های ارتقا یافته هستند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *