متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

استیو جابز و اپل: به روایت تصویر

12345 (بدون نظر)
Loading...
186

۱۹۷۶ : اپل تاسیس شد
کار در گاراژ دره سیلیکون، استیو جابز ، استیو وزنیاک و رونالد وین کامپیوتر اپل در ماه آوریل ساختند. اولین محصول این شرکت، اپل | نام گزاری شد، و در ماه جولای همان سال $ ۶۶۶.۶۶ فروخته شد.

۱۹۸۰ : اپل در بین عموم می رود ، استیو جابز ثروتمند می شود
موفقیت اپل II، اپل در بین عموم مردم قرار میگرید ، تولید میلیونرهای بیشتر با IPO برای شرکت خودروسازی فورد بیش از ۳۰۰تا. جابز در میان آنها ست.

۱۹۸۳ : اپل لیزا راه اندازی کرد، که با شکست مواجه شد

اپل لیزا، اولین کامپیوتر شخصی که با یک رابط کاربری بود. با وجود رویکرد پیشگامانه خود جابز، لیزا ناموفق بود، عمدتا به علت برچسب قیمت آن $ ۹.۹۹۵ که معادل ۲۱۵۵۸ دلار امروز است. با این حال ، محصول شکست خورده هم اسم دختر جابز بود,” لیزا در سال ۱۹۷۸ به دنیا آمد.

۱۹۸۴ : تبلیغ نمادین اپل مک برای سوپر جام
اپل cements شهرت خود را برای تفکر با معروف “برادر بزرگ(Big Brother)” با استفاده از آگهی جدید شروع به معروف مکینتاش در طول سوپر جام کرد. اگر چه آژانس تبلیغ خارج از رویاهای تبلیغات بود، اما جابز به دفاع از پرداخت که اونرو تحت فشار قرار دادند، اما با تمام این مخالفت ها هیئت مدیره اپل، جابز به تبلیغات ادامه داد.

۱۹۸۵ : استیو اپل ترک می کند
در میان افزایش تنش ها با اپل جان سکالی مدیر عامل شرکت و یک گروه از شکایات از کارکنان موفق شدند استیو جابز به زور و فشار از اپل بر کنار بکنند. این رویداد نشانگر یک نقطه کم برای هر دو اپل که به عنوان شرکت و استیو جابز بود، که نمی خواست دوباره به به این شرکت بازگردد، او بیش از یک دهه به این شرکت کمک کرد.

۱۹۹۷ : جابز به اپل باز می گردد

۱۹۹۸ : iMac بزرگترین محصول برای رقابت

۲۰۰۱ : وارد آی پاد
تاثیر آمدن استیو جابز طولی نکشد که اپل iPod و OS X به عمومی عرضه شد، جابز NeXTSTEP سیستم عامل پیشگام تحت شرکت خود را بر همین اساس عرضه کرد. در حالی که جان روبنشتاین، رئیس مهندسی سخت افزار به کار گرفته شد، جابز به طور مستقیم بر نظارت توسعه نرم افزار بصری ساخته شده انجام می داد ، آی پاد ضربه ای در میان رقابت وارد کرد.

۲۰۰۷ : ورود آیفون
ادغام سازی درس های یاد گرفته شده در طول سال و اصلاح آی پاد، اپل را به سمت تلفن های هوشمند کشانید که در این جریانات آی فون توسط اپل متولد شد، محصولی که هنوز هم به عنوان یک کاری بزرگ که توسط استیو جابز در اپل انجام گرفت.تکیه بر گوشی های صفحه نمایش لمسی مجموعه ای برای رقابت برای یک نسل کامل از رقیبان آینده بود.

۲۰۱۰ : آی پد چیست؟
برخلاف انتظار از تحلیلگران و مصرف کنندگان, تبلت های اپل با محبوبیت برخوردار شدن. چشم انتقادی جابز برای جزئیات و بازاریابی ماهرانه توانست نظر منتقدین نسبت  به “آی پد لمسی بزرگ” تغییر بدهد که iPod Touch به یکی از داغ ترین گجت های مصرف کننده که تاکنون به فروش رسیده است.

۲۰۱۱ : استیو جابز استعفا داد
در مواجهه با سلامتی رو به کاهش، استیو جابز به طور رسمی به عنوان مدیر عامل اپل استعفا داد، و او به عنوان راس یکی از موفق ترین شرکتهای الکترونیکی که تاکنون بود است پایان داد. در حالی که جابز صندلی خود را به جانشینش  تیم کوک واگذار کرد، او همچنان به عنوان رئیس هیئت مدیره اپل باقی می ماند، و ارتباط خودش را با اپل همچنان نگه می دارد.

منبع: digitaltrends

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
3 دیدگاه
  1. امیر می‌گوید

    دمت گرم با عکسات خیلی حال کردم

  2. rayi می‌گوید

    اپل با وجود استیو جابز همیشه زیبا بود.ولی حیف که رفت با ارزوی سلامتی برای اسطوره بزرگ اپل. مطلبتون فوق العاده بود.ممنون

  3. ali می‌گوید

    الهی بمیرم استیو چقدر تپل بوده و چقدر لاغر شده…خدا شفاش بده…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کار در گاراژ دره سیلیکون، استیو جابز ، استیو وزنیاک و رونالد وین کامپیوتر اپل در ماه آوریل ساختند. اولین محصول این شرکت، اپل | نام گزاری شد، و در ماه جولای همان سال $ 666.66 فروخته شد.