استیو جابز و اپل: به روایت تصویر

استیو جابز و اپل: به روایت تصویر
  • 1390/6/5
  • ناصر حردانی
  • 3

1976 : اپل تاسیس شد
کار در گاراژ دره سیلیکون، استیو جابز ، استیو وزنیاک و رونالد وین کامپیوتر اپل در ماه آوریل ساختند. اولین محصول این شرکت، اپل | نام گزاری شد، و در ماه جولای همان سال $ 666.66 فروخته شد.

1980 : اپل در بین عموم می رود ، استیو جابز ثروتمند می شود
موفقیت اپل II، اپل در بین عموم مردم قرار میگرید ، تولید میلیونرهای بیشتر با IPO برای شرکت خودروسازی فورد بیش از 300تا. جابز در میان آنها ست.

1983 : اپل لیزا راه اندازی کرد، که با شکست مواجه شد

اپل لیزا، اولین کامپیوتر شخصی که با یک رابط کاربری بود. با وجود رویکرد پیشگامانه خود جابز، لیزا ناموفق بود، عمدتا به علت برچسب قیمت آن $ 9.995 که معادل 21558 دلار امروز است. با این حال ، محصول شکست خورده هم اسم دختر جابز بود,” لیزا در سال 1978 به دنیا آمد.

1984 : تبلیغ نمادین اپل مک برای سوپر جام
اپل cements شهرت خود را برای تفکر با معروف “برادر بزرگ(Big Brother)” با استفاده از آگهی جدید شروع به معروف مکینتاش در طول سوپر جام کرد. اگر چه آژانس تبلیغ خارج از رویاهای تبلیغات بود، اما جابز به دفاع از پرداخت که اونرو تحت فشار قرار دادند، اما با تمام این مخالفت ها هیئت مدیره اپل، جابز به تبلیغات ادامه داد.

1985 : استیو اپل ترک می کند
در میان افزایش تنش ها با اپل جان سکالی مدیر عامل شرکت و یک گروه از شکایات از کارکنان موفق شدند استیو جابز به زور و فشار از اپل بر کنار بکنند. این رویداد نشانگر یک نقطه کم برای هر دو اپل که به عنوان شرکت و استیو جابز بود، که نمی خواست دوباره به به این شرکت بازگردد، او بیش از یک دهه به این شرکت کمک کرد.

1997 : جابز به اپل باز می گردد

1998 : iMac بزرگترین محصول برای رقابت

2001 : وارد آی پاد
تاثیر آمدن استیو جابز طولی نکشد که اپل iPod و OS X به عمومی عرضه شد، جابز NeXTSTEP سیستم عامل پیشگام تحت شرکت خود را بر همین اساس عرضه کرد. در حالی که جان روبنشتاين، رئیس مهندسی سخت افزار به کار گرفته شد، جابز به طور مستقیم بر نظارت توسعه نرم افزار بصری ساخته شده انجام می داد ، آی پاد ضربه ای در میان رقابت وارد کرد.

2007 : ورود آیفون
ادغام سازی درس های یاد گرفته شده در طول سال و اصلاح آی پاد، اپل را به سمت تلفن های هوشمند کشانید که در این جریانات آی فون توسط اپل متولد شد، محصولی که هنوز هم به عنوان یک کاری بزرگ که توسط استیو جابز در اپل انجام گرفت.تکیه بر گوشی های صفحه نمایش لمسی مجموعه ای برای رقابت برای یک نسل کامل از رقیبان آینده بود.

2010 : آی پد چیست؟
برخلاف انتظار از تحليلگران و مصرف کنندگان, تبلت های اپل با محبوبیت برخوردار شدن. چشم انتقادی جابز برای جزئیات و بازاریابی ماهرانه توانست نظر منتقدین نسبت  به “آی پد لمسی بزرگ” تغییر بدهد که iPod Touch به یکی از داغ ترین گجت های مصرف کننده که تاکنون به فروش رسیده است.

2011 : استیو جابز استعفا داد
در مواجهه با سلامتی رو به کاهش، استیو جابز به طور رسمی به عنوان مدیر عامل اپل استعفا داد، و او به عنوان راس یکی از موفق ترین شرکتهای الکترونیکی که تاکنون بود است پایان داد. در حالی که جابز صندلی خود را به جانشینش  تیم کوک واگذار کرد، او همچنان به عنوان رئیس هیئت مدیره اپل باقی می ماند، و ارتباط خودش را با اپل همچنان نگه می دارد.

منبع: digitaltrends

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. اپل با وجود استیو جابز همیشه زیبا بود.ولی حیف که رفت با ارزوی سلامتی برای اسطوره بزرگ اپل. مطلبتون فوق العاده بود.ممنون

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *