آموزش افکت بر روی متن

آموزش افکت بر روی متن
  • 1390/6/28
  • مهرداد ارجمندی
  • 0

یک بار دیگر ورود شما را به مجموعه آموزشی فوتوشاپ گویا آی تی خوشامد می گویم. اگر مطالب این بخش از سایت را مفید دانستید می توانید از آخرین مطالب و آموزش های این بخش با عضو شدن در سایت گویا آی تی مطلع شوید .

در این آموزش سعی داریم به شما یاد دهیم که چگونه می توانید به کمک لایه ها و همچنین فیلتر هایی که در فوتوشاپ در دسترس دارید یک افکت جالب متنی خلق کنید .

تصویر نهایی که شما در این آموزش درست می کنید .

قدم اول :

یک پوشه جدید  با اندازه 1024x768px باز کنید .  رنگ پیش زمینه را به کد #6e3f68 و پشت زمینه را به کد #261e25 تنظیم کنید . سپس یک گرادیان شعاعی از مرکز پوشه تا یکی از گوشه های ایجاد کنید .

قدم دوم :

یک متن با رنگ کد #9572a2 ایجاد کنید . فونتی که استفاده می کنید BubbleGum باشد. و سایز آن 250 px باشد .

بر روی لایه متن دابل کلیک کنید تا استایل های زیر را بر روی آن اجرا کنید :

سایه برجسته : فقط سایز آن را به 27 برسانید .

سایه داخلی : رنگ را به کد #6f389d تغییر دهید فاصله به 0 و سایز به 29 برسانید .

Bevel and Emboss : سایز را به 40 برسانید ، گلاس کانتور ” Gloss Contour” را به ” Gaussian ” و باکس Anti-aliased را تیک بزنید . Highlight Mode را به Overlay و رنگ حالت سایه را به #7d7d7d برسانید ( ممکن است بخواهید فونت سایز را تغییر دهید یا بخواهید از فونت دیگری استفاده کنید )

بافت : الگوی بافته شده را انتخاب کنید ( این الگو در گروه الگو ها واقع شده است ) و عمق آن را به 20 برسانید .

گرادیان بر روی لایه ها : حالت بلند مود (Blend Mode) را به نور ملایم (Soft Light ) تغییر دهید و بر روی باکس گرادیان کلیک کنید تا رنگها را تنظیم کنید .

این گرادیان با استفاده از دو رنگ تشکیل می شود : رنگ کد #6e6e6e و #464646 .

این تصویر چیزی است که شما باید بعد از اجرا کردن استایل های بالا به آن برسید :

قدم سوم :

متن مورد نظر ما در حال شکل گرفتن است ولی هنوز نیاز به مقداری ممیزی و بافت بندی دارد . پس یک لایه جدید بر روی تمام لایه ها ایجاد کنید و نام آن را “texture”. بگذارید .

کلید کنترل را فشار دهید و سپس بررروی  آیکن لایه ی دیگر کلیک کنید تا یک ناحیه انتخابی درست شود .

رنگ پیش زمینه را به کد #a77d31 و رنگ پشت زمینه را به کد #724c21 درآورید . ناحیه انتخابی را با رنگ پیش زمینه پر کنید . سپس کنترل + D  (دی سکلت ) را فشار دهید تا از شر ناحیه انتخابی خلاص شوید .

خب حالا می خواهیم یک جفت فیلتر استفاده کنیم . پس متغیر ها را همان طور که در تصویر زیر نشان داده شده است برای هر فیلتر تغییر دهید . با رفتن به Filter > Sketch > Reticulation این کار را انجام دهید .

سپس به Filter > Artistic > Watercolor بروید :

و در آخر به Filter > Artistic > Underpainting بروید  :

هنگامی که کار را تمام کردید به Image > Adjustments > Hue/Saturation بروید و غلظت را به مقدار 100- و نور را به 10+ برسانید

حالت ترکیبی یا همان بلند مود لایه “texture” را به نور ملایم تغییر دهید .

قدم 4  :

خب حالا زمان آن رسیده که مقداری کار را جراحی کنیم. پنل براش را باز کنید ( با رفتن به Window > Brush یا زدن کلید F5 می توانید این کار را انجام دهید ) . یک قلم گرد سخت را انتخاب کنید سایز آن را به 10 پیکسل برسانید و گردی آن را به چیزی حدود 21% و فاصله آن را به 675% برسانید .

در زیر شکلهای داینامیک مطمئن شوید که Direction  را از Angle Jitter منوی پایینی انتخاب کرده اید . این کار باعث می شود که جراحی ما در طول کار و متن ما صورت پذیرد .

یک لایه بر روی دیگر لایه ها ایجاد کنید و نام آن را “stitches بگذارید  و رنگ پیش زمینه را به کد #9b79a8 درآورید .

بر روی لایه متن راست کلیک کنید و Create Work Path را انتخاب کنید . سپس لایه ی “stitches” را دوباره انتخاب کنید تا یک به یک لایه فعال تبدیل شود  .

ابزار Direct Selection Tool را انتخاب کنید ، بر روی خطی که همین حالا ایجاد کرده اید راست کلیک کنید و Stroke Path را انتخاب کنید .

متن باید با stitches brush. استروک شود .

بر روی لایه ی “stitches” دابل کلیک کنید تا دو لایه ای که در ادامه می آید را اضافه کنید :

سایه برجسته : فقط کافی است دیستنس را به 0 برسانید .

– Bevel and Embos: حالت  رنگ سایه را به کد #60371d در آورید .

این کار باعث می شود تا شما جلوه طبیعی تری به کار بدهید و باعث شوید که کار عمق و جلای خاصی پیدا کند .

قدم 5

در آخر ، یک پشت زمینه ساده به کار اضافه می کنیم . Plain Fabric Texture 06 را با اندازه کامل باز کنید و آن را در بالا سمت راست گرادیان پشت زمینه قرار دهید . تصویر را تا آنجایی که متناسب با پوشه شما شود،  تغییر اندازه دهید . سپس به Image > Adjustments > Hue/Saturation بروید و غلظت را به 100- و روشنایی را به 50+ برسانید .

حالت بلند مود تصویر را به حالت نور ملایم تغییر دهید .

تصویر نهایی

منبع :  Photoshop star

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *