متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آموزش افکت بر روی متن

12345 (بدون نظر)
Loading...
80

یک بار دیگر ورود شما را به مجموعه آموزشی فوتوشاپ گویا آی تی خوشامد می گویم. اگر مطالب این بخش از سایت را مفید دانستید می توانید از آخرین مطالب و آموزش های این بخش با عضو شدن در سایت گویا آی تی مطلع شوید .

در این آموزش سعی داریم به شما یاد دهیم که چگونه می توانید به کمک لایه ها و همچنین فیلتر هایی که در فوتوشاپ در دسترس دارید یک افکت جالب متنی خلق کنید .

تصویر نهایی که شما در این آموزش درست می کنید .

قدم اول :

یک پوشه جدید  با اندازه ۱۰۲۴x768px باز کنید .  رنگ پیش زمینه را به کد #۶e3f68 و پشت زمینه را به کد #۲۶۱e25 تنظیم کنید . سپس یک گرادیان شعاعی از مرکز پوشه تا یکی از گوشه های ایجاد کنید .

قدم دوم :

یک متن با رنگ کد #۹۵۷۲a2 ایجاد کنید . فونتی که استفاده می کنید BubbleGum باشد. و سایز آن ۲۵۰ px باشد .

بر روی لایه متن دابل کلیک کنید تا استایل های زیر را بر روی آن اجرا کنید :

سایه برجسته : فقط سایز آن را به ۲۷ برسانید .

سایه داخلی : رنگ را به کد #۶f389d تغییر دهید فاصله به ۰ و سایز به ۲۹ برسانید .

Bevel and Emboss : سایز را به ۴۰ برسانید ، گلاس کانتور ” Gloss Contour” را به ” Gaussian ” و باکس Anti-aliased را تیک بزنید . Highlight Mode را به Overlay و رنگ حالت سایه را به #۷d7d7d برسانید ( ممکن است بخواهید فونت سایز را تغییر دهید یا بخواهید از فونت دیگری استفاده کنید )

بافت : الگوی بافته شده را انتخاب کنید ( این الگو در گروه الگو ها واقع شده است ) و عمق آن را به ۲۰ برسانید .

گرادیان بر روی لایه ها : حالت بلند مود (Blend Mode) را به نور ملایم (Soft Light ) تغییر دهید و بر روی باکس گرادیان کلیک کنید تا رنگها را تنظیم کنید .

این گرادیان با استفاده از دو رنگ تشکیل می شود : رنگ کد #۶e6e6e و #۴۶۴۶۴۶ .

این تصویر چیزی است که شما باید بعد از اجرا کردن استایل های بالا به آن برسید :

قدم سوم :

متن مورد نظر ما در حال شکل گرفتن است ولی هنوز نیاز به مقداری ممیزی و بافت بندی دارد . پس یک لایه جدید بر روی تمام لایه ها ایجاد کنید و نام آن را “texture”. بگذارید .

کلید کنترل را فشار دهید و سپس بررروی  آیکن لایه ی دیگر کلیک کنید تا یک ناحیه انتخابی درست شود .

رنگ پیش زمینه را به کد #a77d31 و رنگ پشت زمینه را به کد #۷۲۴c21 درآورید . ناحیه انتخابی را با رنگ پیش زمینه پر کنید . سپس کنترل + D  (دی سکلت ) را فشار دهید تا از شر ناحیه انتخابی خلاص شوید .

خب حالا می خواهیم یک جفت فیلتر استفاده کنیم . پس متغیر ها را همان طور که در تصویر زیر نشان داده شده است برای هر فیلتر تغییر دهید . با رفتن به Filter > Sketch > Reticulation این کار را انجام دهید .

سپس به Filter > Artistic > Watercolor بروید :

و در آخر به Filter > Artistic > Underpainting بروید  :

هنگامی که کار را تمام کردید به Image > Adjustments > Hue/Saturation بروید و غلظت را به مقدار ۱۰۰- و نور را به ۱۰+ برسانید

حالت ترکیبی یا همان بلند مود لایه “texture” را به نور ملایم تغییر دهید .

قدم ۴  :

خب حالا زمان آن رسیده که مقداری کار را جراحی کنیم. پنل براش را باز کنید ( با رفتن به Window > Brush یا زدن کلید F5 می توانید این کار را انجام دهید ) . یک قلم گرد سخت را انتخاب کنید سایز آن را به ۱۰ پیکسل برسانید و گردی آن را به چیزی حدود ۲۱% و فاصله آن را به ۶۷۵% برسانید .

در زیر شکلهای داینامیک مطمئن شوید که Direction  را از Angle Jitter منوی پایینی انتخاب کرده اید . این کار باعث می شود که جراحی ما در طول کار و متن ما صورت پذیرد .

یک لایه بر روی دیگر لایه ها ایجاد کنید و نام آن را “stitches بگذارید  و رنگ پیش زمینه را به کد #۹b79a8 درآورید .

بر روی لایه متن راست کلیک کنید و Create Work Path را انتخاب کنید . سپس لایه ی “stitches” را دوباره انتخاب کنید تا یک به یک لایه فعال تبدیل شود  .

ابزار Direct Selection Tool را انتخاب کنید ، بر روی خطی که همین حالا ایجاد کرده اید راست کلیک کنید و Stroke Path را انتخاب کنید .

متن باید با stitches brush. استروک شود .

بر روی لایه ی “stitches” دابل کلیک کنید تا دو لایه ای که در ادامه می آید را اضافه کنید :

سایه برجسته : فقط کافی است دیستنس را به ۰ برسانید .

– Bevel and Embos: حالت  رنگ سایه را به کد #۶۰۳۷۱d در آورید .

این کار باعث می شود تا شما جلوه طبیعی تری به کار بدهید و باعث شوید که کار عمق و جلای خاصی پیدا کند .

قدم ۵

در آخر ، یک پشت زمینه ساده به کار اضافه می کنیم . Plain Fabric Texture 06 را با اندازه کامل باز کنید و آن را در بالا سمت راست گرادیان پشت زمینه قرار دهید . تصویر را تا آنجایی که متناسب با پوشه شما شود،  تغییر اندازه دهید . سپس به Image > Adjustments > Hue/Saturation بروید و غلظت را به ۱۰۰- و روشنایی را به ۵۰+ برسانید .

حالت بلند مود تصویر را به حالت نور ملایم تغییر دهید .

تصویر نهایی

منبع :  Photoshop star

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک بار دیگر ورود شما را به مجموعه آموزشی فوتوشاپ گویا آی تی خوشامد می گویم. اگر مطالب این بخش از سایت را مفید دانستید می توانید از آخرین مطالب و آموزش های این بخش با عضو شدن در سایت گویا آی تی مطلع شوید .