خبر نادرست! :”کاهش 70 درصدی ترافیک گوگل+”

خبر نادرست! :”کاهش 70 درصدی ترافیک گوگل+”
  • 1390/7/25
  • آرمان شيرزادي
  • 2

به گزارش سایت دیجیتال ترندز،و به نقل از آمار منتشر شده توسط موسسه چیتیکا، آمار بازدید از سایت شبکه ای گوگل بعد از عمومی شدن دسترسی به آن برای مدت کوتاهی افزایش یافته، اما به سرعت 70 درصد کاهش یافته است.

بیاید نگاهی به این آمار و نسبت بررسی کاهش آن داشته باشیم:(منبع آمار بصورت لحظه ای)

 


همانطوریکه مشاهده میکنید تاریخ 20 سپتامبر  شروع اوج استفاده از گوگل + در طی ماه گذشته بوده و این به این دلیل است که تاریخ فوق زمان شروع استفاده عمومی از این سایت ،برای عموم می باشد(قبل از تاریخ فوق استفاده فقط برای افرادی که دعوتنامه داشته بودن میسر بود).در این تاریخ افزایش بازدید از سایت درصد رشدی برابر 1200 درصد داشته است که دلیل اصلی آن هجوم گسترده کاربران برای دیدن و بازدید این سایت جدید بوده و این موضوع کاملا منطقی به نظر میرسد چون کاربران وب با شنیدن این خبر و لینک دادن تمامی سایتهای معتبر و غیر معتبر دنیا به این سایت و بازدید کاربران ،بار ترافیکی را کاملا افزایش داده اند.

این در حالیست که در طی روزهای گذشته خبر کاهش 60 یا 70 درصدی بازدید از این سایت مطرح بوده که در جای خود و با مقایسه روزهای مختلف که یکی از آن روزها، تاریخ اوج ترافیک در زمان شروع به کار رسمی سایت گوگل +(همان مقدار 100 با افزایش 1200 درصد)،می توان به اینجا رسید که در مدت یک ماه  گذشته ،بازدید از سایت افزایشی برابر 480 درصد یا 4.8 برابر قبل از 20 سپتامبر می باشد!

در هر حال نکته قابل اشاره اینکه این روش اعلام در عمل برای اعلام درصد واقعی ترافیک در یک بازه زمانی به نظر کار علمی و درستی نیست و بهتر است میزان ترافیک کل سایت نسبت به میانگین کل بازدیدهای سایت دیده شده یا در اعلام درصد، زمان مقایسه مشخص گردیده یا آمار بازدید نسبت به میانگین واقعی ترافیک  رشد اعلام گردد و ذکر این نکته ضروری به نظر میرسد که در هر حال ترافیک مراجعه به سایتهای اجتماعی مشابه مانند فیس بوک و تویتر در هنگام شروع بنا به آمار داده شده به هیچ وجه قابل مقایسه با سایت گوگل از لحاظ رشد در زمان مشابه نبوده است.

پس بهتر است خبرگزاریهای که وظیفه اطلاع رسانی را به عهده دارند جدا از هرگونه جهت گیری در زمینه تکنولوژی یا تبلیغ یک سایت خاص ،به واژه خبر رسانی صحیح هم توجه کنند و با کمی تحلیل و تحقیق خبر اشتباه یک منبع را ملاکی برای اخبار ،تیترها و تحلیلهای خود قرار ندهند.!

بیاید تیتر خبر” کاهش 70 درصدی ترافیک گوگل پلاس” را اینطوری اصلاح کنیم:

کاهش 70 درصدی ترافیک گوگل پلاس در مقایسه با روز اعلام عمومی و شروع به کار رسمی سایت


دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
  1. از مطلب تحلیلی تون ممنونم و لذت بردم.خودم داشتم این مسئله کاهش را باور میکردم که این خبر را دیدم کلی نگاهمو عوض کرد.
    من مدتیه خیلی از سایتهای ایرانی را دنبال میکنم.نمیدونم چرا با اخبار تکنولوژی اینگونه برخورد میکنند…توی همه این سایتها ،سایت گویا آی تی به نظرم بسیار معقول ، تحلیلی ، آموزشی و متخصصانه برخورد کرده،
    امیدوارم در تمام دنیا روزی برسه که به هر مسئله از دریچه آن مسئله نگاه بشه …!

  2. نظر منم این بود که گوگل پلاس نتونست مثه فیسبوک باشه و آمار موندن کاربرا تو پلاس کمتر از فیسبوکه؛ ولی همیشه اون چیزی که ما فکر می کنیم نیست !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *