متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

آموزش افکت باران بر روی عکس در فوتوشاپ

12345 (1 نظر - میانگین: 1٫00 از 5)
Loading...
813

 

امروز می خواهیم به شما افکتی را یاد دهیم که به کمک آن بتوانید تصاویر خود را رویایی تر کنید . در آموزش فوتوشاپی که پیش رو دارید ، به شما نشان خواهم داد که چگونه تعداد زیادی از فیلتر های فوتوشاپ را با یکدیگر ترکیب کنیم و باران را بر روی تصویر خود اضافه کنیم.

 

در اینجا می توانید تصویر را ، قبل و بعد از ایجاد افکت باران ملاحظه فرمایید .

 

تصویر اصلی

 

 

 

آموزش افکت باران

 

 

فرایندی به کمک فوتوشاپ :

 

ابتدا ، یک لایه برای بافت باران ایجاد می کنیم. برای ایجاد بافت باران ، از فیلتر Noise استفاده می کنیم تا به تصویر خود کمی نویز به صورت تصادفی بدهیم . سپس این نویز ایجاد شده را به کمک  motion blur ، کدر کنید . اگر تصویر رزلوشن بالایی دارد ، پس باران به صورت ضخیم ترو کدرتر  باید باشد ، تا به صورت واقعی به نظر برسد . در آخر بافت باران را میبینید که به خوبی خود را نشان می دهد.  

 

آموزش افکت باران در فوتوشاپ

 

قدم ۱:

ابتدا فوتوشاپ را باز کنید . در این آموزش ما از این تصویر استفاده می کنیم شما می توانید از هر تصویر دیگری که خواستید استفاده کنید .

 

قدم ۲ :

برای شروع ، یک لایه جدید درست کنید ( بهLayer> New> Laye بروید ) و سپس حالت blending لایه جدید را به Screen تغییر دهید . این لایه جدید در جایی قرار می گیرد که بافت باران آنجا قرار گرفته است .

 

قدم ۳ :

با انتخاب لایه جدید ، Ctrl+F5 را فشار دهید تا ابزار Fill باز شود و یا منوی ویرایش را باز کنید و Fill را انتخاب کنید . در ابزار Fill ، ۵۰% Gray را از منوی پایین صفحه انتخاب و بر روی ok کلیک کنید .

 

قدم ۴:

منوی Filter> Noise را باز کنید و Add Noise را انتخاب کنید ، در ابزار Add Noise ، تنظیمات پیش فرض را رها کنید و بر روی Monochromatic کلیک کنید و OK کنید .

 

 

قدم ۵:

Shift+Ctrl+L را فشار دهید تا Auto Levels  اجرا شود یا اینکه به منوی  Image> Adjustments رفته و Auto Levels را انتخاب کنید . این کار باعث می شود که قطرات باران واضح تر شوند و همینطور به ما در قدم بعدی کمک بیشتری می شود .

 

 

قدم ۶:

منوی Filter> Blur را باز کنید و Motion Blur را انتخاب کنید . در ابزار Motion Blur ، زاویه را تنظیم کنید و همینطور فاصله کار را به طور مناسب درآورید. این زاویه در واقع زاویه باریدن باران است و این فاصله بر روی طولی که باران تاثیر گذار است موثر می باشد .

 

قدم ۷:

حالا باید غلظت باران را تنظیم کنیم .برای این کار ، ابزار Levels را باز کنید ( یا Ctrl+L را فشار دهید یا اینکه به Image> Adjustments> Levels ) . در ابزار Levels ، اسلایدر های چپ و راست را به سمت مرکز بکشید . سپس در حالی که به تصویر که در پشت ابزار Levels قرار دارد ، نگاه می کنید ، رنگ سیاه را به اسلایدر بکشید و غلظت باران را زیاد کنید تا جایی که حس کنید به اندازه کافی شده است .

 

قدم ۸ :

اگر بر روی عکسی با رزلوشن بالا کار می کنید ، ممکن است باران به شدت نازک و تیز به نظر برسد . برای اینکه باران را ضخیم تر کنید ، باید از فیلتر teh Maximum استفاده کنیم. اگر نمی خواهید باران را ضخیم کنید می توانید از این مرحله بگذرید . منوی Filter> Other را باز کرده و Maximum را انتخاب کنید . کمی تا آنجایی که به ضخامت مورد نظرتان برسید ، شعاع را زیاد کنید .

 

قدم ۹ :

ممکن است که کمی باران حالت پیکسلی داشته باشد ، برای رفع این مشکل کمی آن را با استفاده از  فیلتر Gaussian Blur آن را کدر می کنیم. منوی Filter> Blur را باز کرده و Gaussian Blur را انتخاب کنید . در ابزار Gaussian Blur ، تا آنجایی که حالت پیکسله شدن از بین برود .

 

قدم ۱۰ :

اگر به لبه های تصویر نگاه کنید ، می توانید یک درخشش سفید را مشاهده کنید . برای از بین بردن این حالت ، این حالت ، به سادگی از ابزار Transform Scale با فشردن کلید های میان بر Ctrl+T و یا باز کردن منوی Edit> Transform و انتخاب scale ، استفاده کنید . گوشه های باکس scale را به سمت خارج بکشید و این کار را تا جایی که این درخشش سفید محو شود، ادامه دهید .

 

 

قدم ۱۱ :

برای اینکه افکت را نهایی کنید ، شفافیت لایه را کاهش دهید .

 

در اینجا می توانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید

 

منبع : photoshoptutorials.ws

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
5 دیدگاه
 1. geek dfa می‌گوید

  من با یه عکس با پس زمینه سفید ان کارو کردم به جای بارون تبدیل به پرتو نور شد
  مرس عالی بود

 2. rahim می‌گوید

  خیلی ممنون که موجبات شادی ما رو فراهم کردید

 3. ریحانه کاوسی می‌گوید

  در گام ۳ به جای کنترل +اف ۵ از shift +f5 باید استفاده کرد.دیگه عالی بود همه جاش ممنون

 4. احسان می‌گوید

  سلام ممنون از راهنمایتون.
  فقط یه سوال تو فتوشاپcs6 قام ۵ نیست یعنی Auto Levels نیست باید چیکار کنیم
  ممنون

  1. Ariya MehrKH می‌گوید

   در ورژن جدید فتوشاپ باید Auto Tone باید بزنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

امروز می خواهیم به شما افکتی را یاد دهیم که به کمک آن بتوانید تصاویر خود را رویایی تر کنید . در آموزش فوتوشاپی که پیش رو دارید ، به شما نشان خواهم داد که چگونه تعداد زیادی از فیلتر های فوتوشاپ را با یکدیگر ترکیب کنیم و باران را بر روی تصویر خود اضافه کنیم.