آموزش افکت باران بر روی عکس در فوتوشاپ

آموزش افکت باران بر روی عکس در فوتوشاپ
 • 1390/10/21
 • مهرداد ارجمندی
 • 5

 

امروز می خواهیم به شما افکتی را یاد دهیم که به کمک آن بتوانید تصاویر خود را رویایی تر کنید . در آموزش فوتوشاپی که پیش رو دارید ، به شما نشان خواهم داد که چگونه تعداد زیادی از فیلتر های فوتوشاپ را با یکدیگر ترکیب کنیم و باران را بر روی تصویر خود اضافه کنیم.

 

در اینجا می توانید تصویر را ، قبل و بعد از ایجاد افکت باران ملاحظه فرمایید .

 

تصویر اصلی

 

 

 

آموزش افکت باران

 

 

فرایندی به کمک فوتوشاپ :

 

ابتدا ، یک لایه برای بافت باران ایجاد می کنیم. برای ایجاد بافت باران ، از فیلتر Noise استفاده می کنیم تا به تصویر خود کمی نویز به صورت تصادفی بدهیم . سپس این نویز ایجاد شده را به کمک  motion blur ، کدر کنید . اگر تصویر رزلوشن بالایی دارد ، پس باران به صورت ضخیم ترو کدرتر  باید باشد ، تا به صورت واقعی به نظر برسد . در آخر بافت باران را میبینید که به خوبی خود را نشان می دهد.  

 

آموزش افکت باران در فوتوشاپ

 

قدم 1:

ابتدا فوتوشاپ را باز کنید . در این آموزش ما از این تصویر استفاده می کنیم شما می توانید از هر تصویر دیگری که خواستید استفاده کنید .

 

قدم 2 :

برای شروع ، یک لایه جدید درست کنید ( بهLayer> New> Laye بروید ) و سپس حالت blending لایه جدید را به Screen تغییر دهید . این لایه جدید در جایی قرار می گیرد که بافت باران آنجا قرار گرفته است .

 

قدم 3 :

با انتخاب لایه جدید ، Ctrl+F5 را فشار دهید تا ابزار Fill باز شود و یا منوی ویرایش را باز کنید و Fill را انتخاب کنید . در ابزار Fill ، 50% Gray را از منوی پایین صفحه انتخاب و بر روی ok کلیک کنید .

 

قدم 4:

منوی Filter> Noise را باز کنید و Add Noise را انتخاب کنید ، در ابزار Add Noise ، تنظیمات پیش فرض را رها کنید و بر روی Monochromatic کلیک کنید و OK کنید .

 

 

قدم 5:

Shift+Ctrl+L را فشار دهید تا Auto Levels  اجرا شود یا اینکه به منوی  Image> Adjustments رفته و Auto Levels را انتخاب کنید . این کار باعث می شود که قطرات باران واضح تر شوند و همینطور به ما در قدم بعدی کمک بیشتری می شود .

 

 

قدم 6:

منوی Filter> Blur را باز کنید و Motion Blur را انتخاب کنید . در ابزار Motion Blur ، زاویه را تنظیم کنید و همینطور فاصله کار را به طور مناسب درآورید. این زاویه در واقع زاویه باریدن باران است و این فاصله بر روی طولی که باران تاثیر گذار است موثر می باشد .

 

قدم 7:

حالا باید غلظت باران را تنظیم کنیم .برای این کار ، ابزار Levels را باز کنید ( یا Ctrl+L را فشار دهید یا اینکه به Image> Adjustments> Levels ) . در ابزار Levels ، اسلایدر های چپ و راست را به سمت مرکز بکشید . سپس در حالی که به تصویر که در پشت ابزار Levels قرار دارد ، نگاه می کنید ، رنگ سیاه را به اسلایدر بکشید و غلظت باران را زیاد کنید تا جایی که حس کنید به اندازه کافی شده است .

 

قدم 8 :

اگر بر روی عکسی با رزلوشن بالا کار می کنید ، ممکن است باران به شدت نازک و تیز به نظر برسد . برای اینکه باران را ضخیم تر کنید ، باید از فیلتر teh Maximum استفاده کنیم. اگر نمی خواهید باران را ضخیم کنید می توانید از این مرحله بگذرید . منوی Filter> Other را باز کرده و Maximum را انتخاب کنید . کمی تا آنجایی که به ضخامت مورد نظرتان برسید ، شعاع را زیاد کنید .

 

قدم 9 :

ممکن است که کمی باران حالت پیکسلی داشته باشد ، برای رفع این مشکل کمی آن را با استفاده از  فیلتر Gaussian Blur آن را کدر می کنیم. منوی Filter> Blur را باز کرده و Gaussian Blur را انتخاب کنید . در ابزار Gaussian Blur ، تا آنجایی که حالت پیکسله شدن از بین برود .

 

قدم 10 :

اگر به لبه های تصویر نگاه کنید ، می توانید یک درخشش سفید را مشاهده کنید . برای از بین بردن این حالت ، این حالت ، به سادگی از ابزار Transform Scale با فشردن کلید های میان بر Ctrl+T و یا باز کردن منوی Edit> Transform و انتخاب scale ، استفاده کنید . گوشه های باکس scale را به سمت خارج بکشید و این کار را تا جایی که این درخشش سفید محو شود، ادامه دهید .

 

 

قدم 11 :

برای اینکه افکت را نهایی کنید ، شفافیت لایه را کاهش دهید .

 

در اینجا می توانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید

 

منبع : photoshoptutorials.ws

 

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
 1. من با یه عکس با پس زمینه سفید ان کارو کردم به جای بارون تبدیل به پرتو نور شد
  مرس عالی بود

 2. در گام 3 به جای کنترل +اف 5 از shift +f5 باید استفاده کرد.دیگه عالی بود همه جاش ممنون

 3. سلام ممنون از راهنمایتون.
  فقط یه سوال تو فتوشاپcs6 قام 5 نیست یعنی Auto Levels نیست باید چیکار کنیم
  ممنون

  1. در ورژن جدید فتوشاپ باید Auto Tone باید بزنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *