متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

شیوع یک بدافزار بوسیله ویدئوی مرگ رهبر کره شمالی

12345 (بدون نظر)
Loading...
64

همانطور که انتظار میرود خلافکاران فضای سایبر از هر فرصتی به منظور آلودگی کاربران استفاده میکنند . خبرهایی که برای کاربران اهمیت زیادی داشته باشد طعمه ی خوبیست تا از این طریق بتوان بدافزارها را گسترش داد . خبرهایی مثل حوادث طبیعی که سال های قبل اتفاق افتادند ، مثل طوفان ها و زلزله ها و یا حتی مرگ افراد و شخصیت های مهم که همیشه دنبال کنندگان زیادی دارند .

چندی پیش رهبر دیکتاتور کره شمالی ” کیم جونگ ایل ” در اثر حمله قلبی در حین مسافرت با قطار درگذشت . هکرها نیز از این فرصت استفاده کرده و شروع به گسترش بدافزارهای خود کردند . آزمایشگاه شرکت امنیتی ESET در آمریکای لاتین متوجه شیوع یک بدافزار با استفاده از ویدئویی در رابطه با مرگ کیم جونگ ایل شده است .

این ویدئو که از طریق یوتیوب منتشر شده است به خودی خود آلوده نیست . اما در قسمت توضیحات این ویدئو لینکی وجود دارد که ظاهرا شما را دعوت به دیدن کامل این ویدئو میکند .

پس از کلیک بروی این لینک شما به وبسایتی خواهید رفت که ظاهرا محلی برای آپلود نامحدود کلیپ ها میباشد . در این وبسایت از شما درخواست میشود که یک نوار ابزار مخصوص مرورگر شما وجود دارد که باید آن را نصب کنید .

هنگامی که کاربر شروع به نصب نوار ابزار جعلی میکند ، یک برنامه به صورت اتوماتیک داخل سیستم کاربر کپی میشود . این برنامه به صورت معمول جزو دسته ابزارهای تبلیغاتی ، جاسوس افزارها و یا ربات هاست .

البته شرکت ESET اطمینان داده است که کاربران محصولات این شرکت از این بدافزار در امان خواهند بود . تصویری از هشدار مربوط به شناسایی این بدافزار در نسخه اسپانیایی ESET Smart Security را در ادامه مشاهده میکنید .

همچنین یک تیم امنیتی از هند گزارش داده است که یک فایل PDF با عنوان brief_introduction_of_kim_jong_Ill_pdf.pdf مدتی است در اینترنت منتشر شده است که از آسیب پذیری برنامه Adobe Acrobat Reader استفاده کرده و سیستم را آلوده میکند . پس از آلودگی سیستم ، هکرها میتوانندکدهای مخرب خود را از راه دور روی سیستم قربانی اجرا کنند . همچنین توصیه متخصصان این است که آخرین بروزرسانی های مربوط به فلش و آکروبات ریدر را دریافت کرده و نصب کنید . 

منبع

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
  1. sina می‌گوید

    جدا اونی که بیاد به همین راحتی یک تولبار نصب کنه خوب حقشه دیگه :دی به همین راحتی بگه نصب کنید طرفم نصب کنه

    1. علیرضا زارع می‌گوید

      درسته . واقعا بعضی کاربرا خیلی بیخیالن و به راحتی هر درخواستی ازشون میشه ، موافقت میکنن .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چندی پیش رهبر دیکتاتور کره شمالی " کیم جونگ ایل " در اثر حمله قلبی در حین مسافرت با قطار درگذشت . هکرها نیز از این فرصت استفاده کرده و شروع به گسترش بدافزارهای خود کردند .