GeoReminder ، یادآوری بر اساس موقعیت مکانی ( ویندوز فون )

GeoReminder ، یادآوری بر اساس موقعیت مکانی ( ویندوز فون )
  • 1390/11/13
  • علیرضا
  • 0

به احتمال زیاد همه شما از یادآور یا همان Reminder گوشی خود بارها و بارها استفاده کرده اید . به عنوان مثال ساعت 22:30 بازی تیم محبوب تان شروع خواهد شد و شما هم که احتمالا حواس درست و حسابی ندارید 😀 ، این مورد را به یادآور گوشی خود اضافه میکنید تا راس ساعت 22:30 به شما هشدار دهد و شما بتوانید بازی را تماشا کنید .

اما برخی مواقع زمان اهمیتی ندارد و مکان نقش موثری پیدا میکند . برای مثال میخواهید در چند روز یا چند هفته آینده هرگاه به نزدیکی یک فروشگاه محصولات کامپیوتری رسیده اید ، نرم افزاری را خریداری کنید . از آنجایی که معلوم نیست شما کی و چه تاریخی گذرتان به آنجا بیفتد ، پس برنامه یادآور گوشی شما که بر اساس زمان یادآوری میکند ، چندان کارایی نخواهد داشت .

در اینجاست که اپلیکیشن هایی مثل GeoReminder ، تعریف جدیدی از یادآوری را به شما نشان خواهند داد . GeoReminder اپلیکیشنی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون شرکت مایکروسافت است که یادآوری را بر اساس موقعیت مکانی انجام میدهد . این بدان معناست که هرگاه شما به نزدیکی محلی که روی نقشه علامت زده اید برسید ، هشداری به شما نمایش داده خواهد شد . اگر موافق باشید روی مثال بالا کار کنیم . یعنی خرید یک نرم افزار هنگامی که در نزدیکی فروشگاه محصولات کامپیوتری هستیم . با گویا آی.تی همراه باشید ………

ابتدا از قسمت پایین این اپلیکیشن روی علامت “+” کلیک کرده تا بتوانید یک یادآور جدید ایجاد کنید . پس از کلیک بروی این دکمه میتوانید یک عنوان برای این یادآور مشخص کنید . مثلا خرید نرم افزار . بعد از آن میتوانید توضیحات خود را نیز وارد کنید . مثلا اینکه قصد خرید چه نرم افزاری را دارید و توضیحات مربوطه . شما این امکان را در اختیار دارید که تعداد دفعات هشدار را نیز مشخص کنید . مثلا میتوانید هشدار را برای همیشه به کار ببرید . یعنی هرگاه به نزدیکی محل مورد نظر خود برسید به شما هشدار داده میشود . یا اینکه تعداد دفعات هشدار را به یک بار محدود کنید . پس از آن باید محل مورد نظر خود را روی نقشه علامت گذاری کنید . البته میتوانید محدوده ای را در نظر بگیرید . محدوده ای که توسط شما تعیین میشود متیواند خیلی وسیع و یا کوچک باشد . به هر حال هرگاه شما به آن محدوده وارد شوید ، هشداری دریافت خواهید کرد .

GeoReminder از قابلیت تگ زدن مخاطبان نیز پشتیبانی میکند . به این ترتیب که شما میتوانید مخاطبان موجود در گوشی خود را روی نقشه تگ بزنید تا هرگاه به نزدیکی محل سکونت آنها رسیدید ، هشداری به شما داده شود و در صورت تمایل سری به آنها بزنید .

این اپلیکیشن رایگان را میتوانید از فروشگاه ویندوز فون دریافت کرده و بروی سیستم عامل ویندوز فون 7.5 و یا بالاتر نصب کنید . از دسترسی هایی که این اپلیکیشن به قسمت های مختلف گوشی دارد میتوان به مواردی همچون هویت مالک ، سرویس موقعیت مکانی ، کتابخانه موزیک و ویدئو و سرویس دیتا اشاره کرد .

در ادامه میتوانید تصاویری از محیط GeoReminder را مشاهده کنید :

 


دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *